PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

Kodovanim budikov to asi nebude lebo ak by si ju nemal v budikoch nakodovanu tak by si ju nemal ani v menu.

Skor by som to typol na problem v komunikacii medzi navigaciou a maxidotom. Si si isty ze mas tie 3 kabliky zapojene spravne ?

Neviem ako to je pri navigaciach ale radia ako GAMA a Liceo ktore tiez podporuju prenos na display maxidotu dokazu cez bloky hodnot indikovat stav komunikacie. Na to by ti bil dobry ten VAG. Ja osobne by som najskor skontroloval to prepojenie medzi navigaciou a budikmi.

Ci sa musi nieco nastavovat (kodovat) na navigacii aby fungoval prenos na maxidot ti teraz neviem povedat, skusim pohladat nejake info a ked nieco najdem napisem sem.

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2008 23:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od Machy_CZ »

Díky za radu, kdyžtak mi napiš, pokud něco zjistíš, ještě to zajdu překontrolovat, ale jsem si jistý, že je to dobře, natáhl jsem 3 kabely od navigaci k budíkům podle toho schématu v pdf co -označené jako DISPL DATA, DISPL ENABLE a DISPL CLOCK.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od jenda »

Machy_CZ píše:Díky za radu, kdyžtak mi napiš, pokud něco zjistíš, ještě to zajdu překontrolovat, ale jsem si jistý, že je to dobře, natáhl jsem 3 kabely od navigaci k budíkům podle toho schématu v pdf co -označené jako DISPL DATA, DISPL ENABLE a DISPL CLOCK.
Ne každé rádio i když je origo VW umí komunikovat s maxidotem a v rádiu by se měla existence maxidotu nakodovat, jinak nemusí komunikace fungovat, předpokládám že stejné to bude u navigací.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

Ja som tie budiky prepajal len s radiami GAMA a LICEO a tam sa to chytalo hned na prvy krat. S velkou navigaciou s farebnym displejom to ozivoval Patper a tiez neviem o tom ze by mal nejake problemy to rozbehat. Ty mas tu navi s malym monochromatickym displayom ?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od patper »

V navi,jsem nic nastavovat nemusel a mam zato,ze to tam ani nejde...

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od patper »

...a jeste to to :arrow: :wink:

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2008 23:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od Machy_CZ »

abeljozef píše:Ja som tie budiky prepajal len s radiami GAMA a LICEO a tam sa to chytalo hned na prvy krat. S velkou navigaciou s farebnym displejom to ozivoval Patper a tiez neviem o tom ze by mal nejake problemy to rozbehat. Ty mas tu navi s malym monochromatickym displayom ?
Ano, mám tu dvou din s černobilým displeyem, vw mcd.

Uživatelský avatar
travel242fx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od travel242fx »

Zdravim neviete mi nahodou pomoct : mam radio Gamma 1J0 035 186 D prepojene s MAXIDOT v pristojovke by som mal mat povolenu funkciu na navigaciu alebo radio ,ale na maxidote mi nic nezobrazuje chcem skusit zmenit kodovanie radia ale neviem na ake cisla neviete mi pomoct?
Diky
NIKDY UZ NIC INEHO LEN TDi...

Uživatelský avatar
Machy_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2008 23:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od Machy_CZ »

Ahoj, tak jsem si zapojil maxidot, natahal kabely od páčky a od malé mcd dx navi všechno šlape, ale navigace neukazuje nic ani jméno stanice FM. Kabely jsou zapojeny správně. Když v nabíce vyberu NAVIGACE, tak to nypíše navigace se aktivuje a pochívli navigface nenalezena. VAG nem ám, takže nemohu zkontrolovat kódování. Na navigace se nic nastavovat nemusí ?

Navigaci mám tuto 1J0 035 191 C, budíky 7M3 920 840 N.

Díky
Zdravím, tak už jsem si pořídil VAG, mohl by mi někdo napsat, kde zjistím ten stav komunikace ? Když si vyberu navigaci, tak mi vyskočí chybová zpráva, špatně nakodovaná jednotka. U rádia i navigace mám v aktivních členech výstup na display sdružených přistrojů jako aktivní, ale při testu se na maxi-dotu nic neukáže.

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od Kylon »

Tak jsem se dneska podival taky na radio a kabel tam asi mam ale do zelenýho konektoru vedou jen dva draty, tak nevim zda to stačí či nikoly.
Jeste bych se chtel zeptat necha se nastavit aby ukazoval počítač závadu neustále? MĚ JEN PROBLIKNE CAA NA 5s a pak zmizí. Díky
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

da, podrzis sipku hore alebo dole asi 5 sekund a rozsvieti sa ti menu. Prejdes z auto pocitaca na stav vozidla. Ale samozrejme zas ti nepojde pocitac.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

Zdravím, tak už jsem si pořídil VAG, mohl by mi někdo napsat, kde zjistím ten stav komunikace ? Když si vyberu navigaci, tak mi vyskočí chybová zpráva, špatně nakodovaná jednotka. U rádia i navigace mám v aktivních členech výstup na display sdružených přistrojů jako aktivní, ale při testu se na maxi-dotu nic neukáže.
Ta navigacia je tam od vyroby alebo dorabana ? Ak je dorabana asi budes musiet natiahnut tie 3 kable do budikov a zaroven nakodovat v budikoch +16 do prvych 2 cisiel kodu.


P.S: dufam ze hovoris o Sharanovi ? lebo na inych autach sa to kodovanie moze lysit.

Uživatelský avatar
marioh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 14.02.2009 19:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od marioh »

Ahojte. Mam v Alhambre velky navigacny system MFD. Chcel som aby mi radio ukazovalo stanice na maxi dote. Tak som zasiel za znamim, kotry ma VAG. Ten mi to preprogramoval podla navodu ale na dispeji mi stale nic neukazovalo. Tak som vybral radio. V zelenom konektore mam zapojene 3 kable (modro biely, cerveno zlty a hnedy). Vie mi prosim Vas niekto pomoct co mam sparvit aby mi to fungovalo?
Přílohy
zapojenie-1.jpg
zapojenie-2.jpg
Obrázek
Obrázek
Seat Alhambra II, 1.9 TDI, 103,5 kW (140,8 PS), Tiptronic

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

ked si nalistujes stranu do zadu najdes odpoved http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=786402#p786402" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od TNT »

Musis natahnout tridrat z radia do budiku (Piny 8,9,10), ty tam mas zapojenej telefon. Piny 7,11,12.

Propoj tohle:

Budiky.........Radio
(zelenej).....(zelenej)
30..................8
31..................9
32.................10

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“