PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matuf »

rowan píše:Škoda, tohle a ještě zobrazování dojezdu na aktuální stav nádrže mi docela chybí, ale jezdit se bez toho dá... 8)

Díky všem za odpovědi.
JJ tak tydle 2 věci sem taky už řešil a nedořešil. Zkoušeli sme i něco na srazu s Abelem bohužel ta moje verze maxidotu to neuměla :cry: :cry: . Tak marně scháním někoho kdo by byl schopnej za rozumný penízky nahrát novej soft do budiku 8)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Ne každé rádio podporuje zobrazení na maxidotu třeba u Gammy 1J0 035 186 D, kterou mám v autě je třeba aby číslo mělo D na konci, pokud D nemá nepodporuje Maxidot, zapojení je jednoduché, propojuje se prostřední zelený konektor na rádiu s piny 30,31,32 na zeleném konektoru budíků, Budíky mám č 7M3 920 840 N z r. 2003, Propojovací kabel prodává tacc tady na foru asi za 350 Kč.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

funguje a zajímavý bylo to, že to ukazovalo i když rádio nebylo nakódovaý pro maxidot.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

abeljozef píše:V eshope som nasiel kabel pre IMMO 3 Golf/Bora (6010008)
a Passat (6010046). Nevies sky je medzi nimi rozdiel, resp ich pouzitelnost na Sharana (Alhambru)? Dik.
Já jsem kupoval sadu kabelů pro FIS
6010011 Kabelaz pro FIS Golf 4 / Bora (Sharan)

Takže si myslím že by to měl být ten 6010008, počítej s tím že vyřízení objednávky bude trvat cca 1 měsíc a je třeba složit peníze do ČSOB banky, nejlépe přímo v Čechách na nějaké pobočce. objednávej přímo na http://www.TAcc.cz" target="_blank
Doplnění: TACC.cz už nefunguje


Propojení:
rádio - budíky
pin 8 - 30 Clock
9 - 31 Data
10 - 32 End
Přílohy
konektor na rádiu.jpg
konektor na rádiu.jpg (51.12 KiB) Zobrazeno 33528 x
konektor na budíkách.jpg
konektor na budíkách.jpg (43.38 KiB) Zobrazeno 33526 x
budíky s maxidotem.jpg
budíky s maxidotem.jpg (38.38 KiB) Zobrazeno 33238 x
Naposledy upravil(a) jenda dne 26.05.2008 16:29, celkem upraveno 1 x.

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re:

Příspěvek od jarda PM »

Colombo píše:Nevíte jestli to půjde u r.v.2002, ale mám tam radio delta.To jsem tam dal místo gamy.
ahoj, mám rádio beta, + cd a mam velkej palubní počítač s kontrolou žárovak a dveří..
1. mluví na mě německy, rád bych češtinu
2. prej se tam dá dostat i informace o stanici z rádia.
3. zajímal by mi rozdíl mezi radiem beta a delta... jak si měnil. díky

Jarda

S II 2004 busines tiptronic
vzůru dolů....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Re:

Příspěvek od abeljozef »

jarda PM píše:
Colombo píše:Nevíte jestli to půjde u r.v.2002, ale mám tam radio delta.To jsem tam dal místo gamy.
ahoj, mám rádio beta, + cd a mam velkej palubní počítač s kontrolou žárovak a dveří..
1. mluví na mě německy, rád bych češtinu
2. prej se tam dá dostat i informace o stanici z rádia.
3. zajímal by mi rozdíl mezi radiem beta a delta... jak si měnil. díky

Jarda

S II 2004 busines tiptronic

Ahoj.

1 VAG COM adresa 17 Pristrojova doska, Prisposobenie, ak si spravne pamatam tak kanal 4, nastavit hodnotu 8, otestovat, ulozit.

2. Treba prepojit 3 kabliky medzi radiom a pristrojovouu doskou a bude ti to prenasat na vrchnu stranu maxidotu. Ak mi das mail poslem ti PDF zo zapojenim pinov a navodom ako vytiahnut budiky (to si zanadavas ked ich budes vytahovat).

3. Viem ti poslat aj PDF ka s informaciami o Gamme Bete aj Delte.

Jozo.

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re: to patper

Příspěvek od jarda PM »

rowan píše:Maxidot smaozřejmě mám, ukazuje mi okamžitou spotřebu, průměrnou spotřebu, venkovné teplotu, čas jízdy a ujetý km... Pak se mi tam taky česky zobtrazují různá varování v češtině, obrázek auta s otevřenými dveřmi, vadné žárovky, atd. Jen ta stanice neee...
ted zrovna řeším stejnej problem, akorád sem betu vyměnil za deltu 6 a jdu to řešit, napíšu jak to dopadlo
vzůru dolů....

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re:

Příspěvek od jarda PM »

jenda píše:Ne každé rádio podporuje zobrazení na maxidotu třeba u Gammy 1J0 035 186 D, kterou mám v autě je třeba aby číslo mělo D na konci, pokud D nemá nepodporuje Maxidot, zapojení je jednoduché, propojuje se prostřední zelený konektor na rádiu s piny 30,31,32 na zeleném konektoru budíků, Budíky mám č 7M3 920 840 N z r. 2003, Propojovací kabel prodává tacc tady na foru asi za 350 Kč.
pošli mi prosím kontakt na toho tacc co má kablíky... díky potřebuju propojit maxidot s deltou 6 v sharanu 03-04 díky..

jarda
vzůru dolů....

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od patper »

pošli mi prosím kontakt na toho tacc co má kablíky... díky potřebuju propojit maxidot s deltou 6 v sharanu 03-04 díky..

jarda[/quote]

Tak to asi nepujde - Tacc je tedko nekde v Sydney...
Ale kablik si v pohode udelas - kdyztak jeden mam doma :wink:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Re:

Příspěvek od jenda »

jarda PM píše:
jenda píše:Ne každé rádio podporuje zobrazení na maxidotu třeba u Gammy 1J0 035 186 D, kterou mám v autě je třeba aby číslo mělo D na konci, pokud D nemá nepodporuje Maxidot, zapojení je jednoduché, propojuje se prostřední zelený konektor na rádiu s piny 30,31,32 na zeleném konektoru budíků, Budíky mám č 7M3 920 840 N z r. 2003, Propojovací kabel prodává tacc tady na foru asi za 350 Kč.
pošli mi prosím kontakt na toho tacc co má kablíky... díky potřebuju propojit maxidot s deltou 6 v sharanu 03-04 díky..

jarda
Tak bohužel kde vzít kablíky nevím, Tacc zavřel krám, prodává auto a jede se prý flákat někam do Ausrálie :( , můžeš mu napsat na E-mail třeba ti poradí odkud kablíky bral : <tacc@tacc.cz> jinak už zbývá asi jen Ebay.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

ak mas multifunkcny volant tak ten kabel z tacu ti je na nic lebo:

Zeleny konektor v radiu uz mas lebo v nom ide aj signal na ovladanie radia cez volant.

ak aj nemas multifunkcny volant tak by si tam mal mat ten zeleny konektor tiez ale neosadeny pinmi.

Kable co predaval TACC mali piny pre boru a golfa ktore som na strane budikov musel aj tak odcvaknut tebo sharanove budiky maju iny konektor, piny su v nom vsettky osadene a kabel sa do nho samolisuje.


Takze ti stacia 3 lankove droty a 3 piny do radia a kus izolacnej pasky aby si ich zlepil dokopy nech sa neplandaju.

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: Re:

Příspěvek od jiri01 »

abeljozef píše:
jarda PM píše: ahoj, mám rádio beta, + cd a mam velkej palubní počítač s kontrolou žárovak a dveří..
1. mluví na mě německy, rád bych češtinu
2. prej se tam dá dostat i informace o stanici z rádia.
3. zajímal by mi rozdíl mezi radiem beta a delta... jak si měnil. díky

Jarda

S II 2004 busines tiptronic

Ahoj.

1 VAG COM adresa 17 Pristrojova doska, Prisposobenie, ak si spravne pamatam tak kanal 4, nastavit hodnotu 8, otestovat, ulozit.

2. Treba prepojit 3 kabliky medzi radiom a pristrojovouu doskou a bude ti to prenasat na vrchnu stranu maxidotu. Ak mi das mail poslem ti PDF zo zapojenim pinov a navodom ako vytiahnut budiky (to si zanadavas ked ich budes vytahovat).

3. Viem ti poslat aj PDF ka s informaciami o Gamme Bete aj Delte.

Jozo.
Díky za návod jak nastavit češtinu, ale ví někdo s jistotou, že když si to nechám udělat v neznačkovým servisu, že si tím nenaruším záruku na auto? Nechci se na to ptát v tom servisu :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od abeljozef »

Neverim ze v autorizovanych servisoch si vedu informacie o takychto drobnych ukonoch. Toto je nieco co sa da prehodit pri beznej diagnostike formou ziadosti na technika a ten to ma za 10 sekund hotove. Je to len jednoducha hodnota. Nieco tak banalne ako vymena ziarovky. O tomto za zaznamy nevedu. V elektronike auta sa informacia o takejto jednoduchej zmene nastaveni tiez nikde neuklada.

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od jiri01 »

Myslel jsem jestli se nedá poznat, že se tam někdo připojoval přes VAG. Oni v servisu Seat, když jsem chtěl češtinu ani nevěděli jak na to a museli si to zjistit a pak mi to stejně nenastavili :(
Když se pak na mně poprvé rozsvítilo ölstand prüfen, nevěděl jsem která bije :P Ještě že jsem věděl, že žlutá kontrolka je jen informační, jinak bych snad volal servis :lol: :lol: :lol:

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: zobrazení jména stanice z FM tuneru

Příspěvek od jarda PM »

abeljozef píše:ak mas multifunkcny volant tak ten kabel z tacu ti je na nic lebo:

Zeleny konektor v radiu uz mas lebo v nom ide aj signal na ovladanie radia cez volant.

ak aj nemas multifunkcny volant tak by si tam mal mat ten zeleny konektor tiez ale neosadeny pinmi.

Kable co predaval TACC mali piny pre boru a golfa ktore som na strane budikov musel aj tak odcvaknut tebo sharanove budiky maju iny konektor, piny su v nom vsettky osadene a kabel sa do nho samolisuje.


Takze ti stacia 3 lankove droty a 3 piny do radia a kus izolacnej pasky aby si ich zlepil dokopy nech sa neplandaju.
tak sem nakonec dopad že mám multifunkční volant kterej makal s betou, dal sem tam deltu6 a ta má nějakej can bus. tak jedu do dílny za klukama a jdem vymejšlet a bastlit jak ji celou zapojit aby makala.....
vzůru dolů....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“