STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

STĚRAČ ZADNÍ: nefunguje zadní stěrač, nastavení ramena

Příspěvek od vilik »

Nejde a nejde. Já vlastně ani nevím, jestli vůbec někdy šel. Od té doby, co jsem auto koupil jsem to nezkoušel.
Prošel jsem pojistky, jsou dobré. Do zásuvky stěrače jde 12 V. Mechaniku jsem vyčistil a promazal, bylo to zadřené. Uhlíky na motorku dobré. Je možné, že by odešel nějaký spínací člen (v elektronice stěrače)?

Dík

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

jak vypadá motůrek. Nemusí to být vždycky jen uhlíky, může být prošlehlý vinutí na cívce, ať ti zkusí nějakej elektrikář změřit odpor. S tou elektronikou stěrače by to měl zjistit VAG aspoň myslím, ale na to tu jsou jiní machři a určitě se ozvou.
Jarda

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

jardahes píše:jak vypadá motůrek. Nemusí to být vždycky jen uhlíky, může být prošlehlý vinutí na cívce, ať ti zkusí nějakej elektrikář změřit odpor. S tou elektronikou stěrače by to měl zjistit VAG aspoň myslím, ale na to tu jsou jiní machři a určitě se ozvou.
Ja teda nevim jak je to u sharanu, ale u golfu je ten sterac normalne ovladanej z relatka steracu pod palubkou, takze zadnou dalsi diagnostiku na nem udelat nelze. Jinak u golfu a pasiku se to obcas stane ze se uvnitr drzi voda (z ostrikovace, praskle trubicky) a po dukladnem vyreznuti prestane jit uplne.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

No nejdřív bych změřil jestli vůbec jde do stěrače štáva je to utrpení těch velkejch vrat lámou se dráty v tý ohebný gumoví hadici.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

rfarsky píše:No nejdřív bych změřil jestli vůbec jde do stěrače štáva je to utrpení těch velkejch vrat lámou se dráty v tý ohebný gumoví hadici.
V 1.prispevku pise ze tam jde normalne 12V :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Sorry jsem to přehlídl pak už ti nezbude nic jiného než toto http://www.gsa.kabel1.cz/index.php?opti ... &Itemid=71" target="_blank

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Ono mě tam leze 12 V, jenže tam vedou 4 dráty. Třeba je elektronika pod stálým napájením a dostává pouze ovládací impulzy, co má udělat. Cyklovat, nebo stále stírat. V pojistkové skříni jsem našel (podle workshopu) pět pojistek, které mají něco společného se stírači. Všechny jsou OK.
Zkusím to ještě jednou vyndat (s rukama nad hlavou se špatně dělá :x ) a pustit napájení přímo na uhlíku motorku. Jestli se roztočí, tak to vypadá na některých z polovodičových členů v elektronice.
Škoda, že tu není někdo, kdo už to dělal.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

rfarsky píše:Sorry jsem to přehlídl pak už ti nezbude nic jiného než toto http://www.gsa.kabel1.cz/index.php?opti ... &Itemid=71" target="_blank
To už mám za sebou. Taky to bylo zarezlé, ale popral jsem se s tím úspěšně. Všechno uvolnil a promazal. Po mechanické stránce je to OK.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak bych to vyděl na ovládací relé které ti dává impulsy na stírání

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Tak se podržte. Včera jsem rezignoval nad nefungujícím zadním stěračem. Dnes vyjíždím z garáže a poslouchám, co mě to vzadu vrčí. Byl to stěrač, akorát blbě nastavené rameno, takže stíral SPZ :) . Nastavil jsem tak jak má být a jede to. Asi mě to spravil Ježíšek. Ještě že existuje. :ura1: :ura1: :ura1:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Ještě že toho ježíška máme :ura1:
Obrázek

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

mám takový problémek, můžete mi poradit jaký stěrač dát na zadní okno? Všiml jsem si že stěrač co jsem tam měl doposu mi začal špatně stírat v horní části u odstřikovače a v dolní u osičky, zak jsem racionálě usoudil, že ho vyměním. Zakoupil jsem rozměrově i vzhledově ten samý nový a při jeho montáži a následné zkoušce zjistil, že stírá úplně stejně jako ten původní. Tak nevím jestli je to kvalitou stěrače, nebo jestli mám koupit celý i s ramenem, že by bylo unavené to přítlačné péro? Děkuji za informace. U předních mi auromechanik poradil to vyměnit komplet a to jsem v létě udělal a jsem spokojenej sice ta sranda vyšla asi na 1200 Kč.-
Jarda

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Tak take resim zadni sterac, resp. moturek. Stava do nej jde, vinuti jsme zmerili a je v pohode, tak jedina pricina co nas napada jsou divne vypalene kontakty viz obr. 5 a 6. Muze to byt v te elektronice? Da se to nejak resit, jde to rozebrat a opravit, nebo mam zacit shanet jiny moturek :?:
Dik za rady 8)
Přílohy
shemik-motor z.sterace 6.JPG
shemik-motor z.sterace 6.JPG (55.57 KiB) Zobrazeno 15989 x
shemik-motor z.sterace 5.JPG
shemik-motor z.sterace 5.JPG (46.99 KiB) Zobrazeno 15992 x
shemik-motor z.sterace 4.JPG
shemik-motor z.sterace 4.JPG (39.49 KiB) Zobrazeno 15990 x
shemik-motor z.sterace 3.JPG
shemik-motor z.sterace 3.JPG (32.84 KiB) Zobrazeno 15992 x
shemik-motor z.sterace 1.JPG
shemik-motor z.sterace 1.JPG (28.97 KiB) Zobrazeno 15996 x

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

No Shemiku ty letované spoje nevypadají jako vypálené,kalafuna by se při nějaké vyšší teplotě úúplně ztratila,ale pro jistotu to proletuj.Pak se koukni po roznýtování na DOBĚHOVÉ KONTAKTY.viz foto
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

JJ, mas pravdu Kazbici, ja si neuvedomil, ze to je kalafuna, videl jsem, ze je to tam tmavsi, tak jsem z toho udelal takovyto zaver. Nicmene kalafuna by tam asi nebyla z vyroby, takze to uz nejspis nekdo pajel, co myslis?
To co pises ale zkusim rozebrat a uvidim co me tam prekvapi. Je to pod hvezdickovyma sroubkama, ale zrovna jsem zjistil, ze hvezdickove bity kupodivu mam 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“