ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

MiloslavM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.09.2011 23:55
Bydliště: okres Kladno

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od MiloslavM »

Ahoj. Prosím o tip a radu. Zlobí centrál - špatně zamyká a odemyká- odemknou se pouze přední dveře, zadek zůstává zamčený. Kufr je normální. Prohlédl jsem kabely v přechodkách a zdají se být OK. výpis z VAG:


VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 7M3 962 258 G
Komponent a/nebo - verze: Multifunkt.Einheit 0001
Kódodvání softwaru: 16385
Kód opravny: WSC 00020
2 Nalezeny chyby:
01142 - Motory centralniho zamykani: Zavirani dveri ridice a palivoveho ventilu
36-10 - preruseni - Sporadicky
01145 - Motory centralniho zamykani: Otervirani zadnich dveri
29-10 - zkrat na kostru - Sporadicky

Poradíte kde hledat? Nějaké problémové místo? Myslím si že to bude proražený kabel nebo tak něco...

Dík
Miloslav: Touran Cross 2.0 TDi 103kw rv.09/2009
Prodáno: Sharan 1.9TDi 85kw rv.09/2000 Obrázek

hrac5552
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.07.2009 12:12

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od hrac5552 »

Zdravim, ktora poistka je na 1997 Sharan na centralne zamykanie ? Diky
Ford Galaxy WGR 2003 1.9TDI 96kW
VW T5 1.9TDI AXC 63kW

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od lubos1947 »

Ahoj těžko říct, protože u Sharanů je snad každá pojistková skřínka jiná. Platí to dokonce u stejných ročníků viz sekce pojistky. Já ji mám na č 19 Sharan 1998 a neschoduje se se žádnou jinou z toho ročníku (ale mám prý pojistkovou skřínku již tu co se dávali do II-originál montovaná)
Jestli máš na krytu pojistek přilepené symboly tak je to ta jak jsou vyobrazené přední dveře levé a ve spodní části dveří je vyobrazený klíček tak to nejlépe poznáš a měla by být hodnota 5 Ah
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

hrac5552
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.07.2009 12:12

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od hrac5552 »

Diky za odpoved, ale na tom plaste mam iba popis poistiek. Nemam tam nakreslene obrazky. Neviete mi niekto poradit ? Diky
Ford Galaxy WGR 2003 1.9TDI 96kW
VW T5 1.9TDI AXC 63kW

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od vikino1 »

Podla E-Tech by to mali byť č.14- 15A, č30-10A, č31-10A.

Uživatelský avatar
martas122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.09.2015 14:16
Bydliště: Most

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od martas122 »

Ahoj chlapy neměl by někdo schema kabelového svazku dveří řidiče. Jedná se mi o svazek od konektoru ve sloupku ke spotřebičům - barevný díky moc
Sharan 2002 1,9 TDI 85 kW AUY - FAMILY

Hornetw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.09.2013 07:25

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Hornetw »

Ahoj,
prosím o radu... nefunguje mi centrál jak by měl.

Odemknutím od řidiče se otevřou dveře řidiče a páté dveře, zbytek zůstává zamčený.
Odemknutím od spolujezdce se otevřou dveře řidiče , spolujezdce a páté dveře, zbytek zůstává zamčený.
Zamčením od řidiče se zavřou dveře řidiče a páté dveře, zbytek zůstává otevřený.
Zamčením od spolujezdce se zavřou dveře řidiče a páté dveře, zbytek zůstává otevřený i spolujezdec.

Kde hledat závadu?

Děkuji

Alhambra 1999 1,9TDI 81kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Omrkni pojistky a hlavne kabely v prechodkach dveri i kufru. Poskozena kabelaz byva nejcastejsi zavada.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Tom89 »

Zdravím....Chtěl bych se zeptat blbne mě centrál na Galaxy 1 TDI AFN 98....Po koupi nešlo nic centrálem jen přední dveře a kufr....mechanik mě vyměnil pojistku a šli všechny aj ze zásuvkou na diagnostiku....Dnes ráno jdu k autu a jdou jen řidičovi aa jen kličkem.....je někde nějaká konfortka nebo něco na co by se mohlo podívat....Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Zkus omrknout kabely v průchodkách dveří i kufru. Často bývají poškozené, zkratované a to může být příčina (ale nemusí). Komfortka je buďto pod seslí řidiče, nebo už "po novu" vlevo pod volantem
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Tom89 »

v kufru sou zlome toho sem si hned všiml u řidiče sou taky....byl by tady nějaký el.po zlínském-moravskozlezkem kraji kdo by se na to kouk páč tam je tolik el.že člověk neví z kama vše...díky za odpověd

demarco11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.07.2015 20:01

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od demarco11 »

Zdravim.Vedel by mi niekto poradit?Mam Alhambru r.2002 1.9 tdi 115 konovu a blbne mi central.Ked odomknem dialkovim odomknu sa vsetky dvere okrem vodicovych a musim ich otvorit mechanicky klucom.Prestala mi blikar aj cervena diodka.A este mi blbne aj zamok na nadrzi.Odomknem auto,vodicove dvere zamknute,nadrz zamknuta vsetko ostatne sa odomkne.Zamknem auto vsetko sa zamkne okrem vodicovych dveri a nadrz sa pre zmenu odomkne.Stretli ste sa s tym uz niekto?Dik. :good:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Diagnostika byla? Viděl bych to na nějaká přerušení nebo zkraty v průchodkách dveří nebo kufru (častá, nikoli však jediná závada). Asi se to nebude hledat snadno. Tím bych asi začal.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

demarco11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.07.2015 20:01

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od demarco11 »

Ďakujem veľmi pekne Michall.Diagnostiku som nerobil pretože žijen v zahraničí a nemám tu žiadneho mechanika ktorému by som dôveroval.Ale vďaka vám všetkým som to uz opravil.Boli to dva prelomené dráty v priechodke.Tenký žlto zelený a hrubý červeno biely.Poviem vám bola to fakt s prepáčením na h***o práca.Prsty ma budú určite bolieť aspoň tri dni.Ešte raz dik.

Savlis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 17.07.2016 14:34
Bydliště: Olomouc

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Savlis »

Ahoj, tak jsem dnes vstoupil do prestižního klubu "nefunguje zamykání". Mám ale kapku jinej problém, než se zde popisuje.

První symptom: ráno zamknu auto dálkou zvenku, zamče se vše, krom zadních dveří (za řidičem a spolujezdcem). Tak jsem je zamčel manuálně. Pořeším co potřebuju, přijdu k autu, odemču dálkou (odemče se komplet), sednu dovnitř, zkusím zamknout (bez klíče v zapalování), auto se zamče komplet, odemče taky. Paráda.

Dojedu na další zastávku, ten samej problém. Zopakuju postup, nic. Za jízdy zkouším zamykací čudl na dveřích, zamkne jen řidiče, zbytek ne. Odemčení řidiče zvládá až na vícero pokusů.

Dojedu k baráku, zamču dálkou, pro změnu zamče levou stranu komplet a pravou nechá odemčenou. Čili takový náhodný zmatky. Pojistka (u mě č. 21) v cajku. Samozřejmě na ně mrknu, ale přece se mi nepodrbaly kabely ve dveřích všechny v jeden den? Nebo stačí zlomenej jeden a rozháže takhle celý auto a ještě pokaždý jinak?
Seat Alhambra 1.9 TDI PD, AUY, r.v. 2002

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“