ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

alhambra02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.12.2009 19:18

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od alhambra02 »

Poradte mi prosím. Mám Alhambru TDi r.v. 2002 a nejprve mi začal blbnout centrál, někdy zamkl celé auto, někdy ne, ted už nezamyká vůbec krom řidičových a pátých dveří. Je jedno zda použiji dálkač nebo klíček. Zamkne jen řidiče. Nefunguje vnitřní tlačítko odemykání a zamykání. Když zamykám dálkou, blinkry blikají, relátka cvakají, stropní světlo svítí. Vyměnil jsem řj a pořád stejné, průchodky ve dveřích OK, dráty OK. Napadá mě zámek řidiče, ale nevím jestli to není zbytečná práce. Dík za radu

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Skyppy »

Zkusil bych zkontrolovat kabely v průchodkách mezi dveřmi a sloupkem, jestli nejsou polámané. Raději dřív, nežli bude pozdě. Mohlo by to dopadnout mnohem hůř :!:

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od jbarman »

Adresa 09 -------------------------------------------------------
Řídící jednotka: 7M3 962 258 F
Komponent: Multifunkt.Einheit 0001
Kódování: 16385
Opravna #: WSC 00020
1 Nalezeny chyby:
01137 - Spinac centralniho zamykani: Uzamykaci kontakty
28-10 - zkrat na plus - Sporadicky

Zlobí mě centrál a tohle to vypsalo na VAGu. Kam mám na autě šáhnout pro napravení chyby?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Asi bych začal přechodkama ve dveřích a u kufru, tam je slabé místo. Pak asi konektory ve dveřích. Pak záleží na tom, co je to "blbne", můžo to být i zámky, resp. kontakty v nich, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od jbarman »

Pořád se to samo zamyká i při jízdě, při zapnutým klíčku, vypnutým, vytaženým, ale přitom když zamknu klíčkem (dálkou), tak se rozsvítí vnitřní osvětlení, jako když nemám některé dveře dovřené a nepřestane svítit, takže to žere baterku. Jo a mám ukopnutý spínač u levých zadních dveří, ale už dlouho. Zlobit to začalo tento týden. Začnu tím, že ho zkusím vyměnit. Tak uvidíme

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od jbarman »

Tak to vypadá, že je záhada vyřešena, stačilo vyměnit ukopnutý dveřní spínač a chová se to jak má. Použil jsem ten z Felicie.

lada 123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2012 20:57

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od lada 123 »

nema nekdo el schema na sharana 98?neotviraji mi dvere jedny dvere na centralu

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od M@rty74 »

A co už jsi všechno zkontroloval že potřebuješ schéma ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

lada 123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 20.03.2012 20:57

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od lada 123 »

vymenil sem moturek centralu a je to stejny :(,tak sem sel po dratech ale je to hroznej porod je tam pet dratu nevim co ani jeden dela ,tak sem to chtel udelat jednoduse ze napojim zadni dvere na predni a nazdar,ale zapojil sem jeden dratek (v domeni ze to treba bude on a pojede to)zkusil sem to a delalo to hroznej bordel ,treba se to 3x otevrelo a zavrelo zasebou,tak sem to zase dal vsechno do puvodniho stavu a nevim co stim ,proto bych potreboval vedet kterej dratek ze dreri co dela a kam vede abych vedet,takhle chodim jen v jeskyni bez baterky :)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od M@rty74 »

Zkus napsat SZ Michallovi - psal tu o pár příspěvků výš. Jestli už jsi teda něco neodpálil metodou pokus omyl... Kdybys měl v profilu napsáno odkud jsi, tak se ti ozve třeba někdo, kdo je za rohem a pomůže ti...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

ivanhoe960
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.12.2011 23:23

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od ivanhoe960 »

Zdravím pánové,WV Sharan 1.9 tdi 81kw, mám odemčené auto a chci otevřít zadní dveře a nic, nejdou, tak to zkusím klíčem a jde to, ale jen mechanicky, když nadzvednu madlo zadních dveří, tak slyším jen sepnutí spínače, ale reakce žádná. Prověřili jsme funkčnost serva-funguje, spínače jsou všechny ok, víte někdo, kde je příčina? Ještě otázka, nejdou zadní zásuvky 12 voltů, kde jsou pod kterým číslem pojistky, prošli jsme doufám všechny a nic. Všem, kdo se podílí na odpovědi moc děkuji, nějak jsem už z toho bezradný, protože v servise to nedokázali opravit!!!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od tornado1 »

pod pravým předním sedadlem jsou pojistky pro zásuvky, problém může být ve svazku mezi dveřma a kastlí
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od Skyppy »

Ták, ták. Nejčastější problém - zlámané drátky v průchodce dveří!!

p.benne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.01.2012 15:26
Bydliště: Bílina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od p.benne »

Zdravím , chtěl bych si zapojit do Sharana alarm. Proto bych požádal zda někdo nemá schéma centrálu , abych věděl kde jsou jaké kabely a jaké mají barevné označení. Dále by jsem chtěl vedět jakým impulsem jsou ovládány zámky (plusovým nebo mínusovým). Předem děkuji za rady a informace

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: zapojení, blbne centrál

Příspěvek od michall »

Podle toho, do jakého Sharana, jedničkový či dvojkový? Motorizace? To jsou základní informace.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“