INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

K zamyšlení je nejdřív hledat. Dveřní spínače jsou dvojité, oba spínají kostru, jeden je pro potřeby budíků, druhý dává informaci ŘJ, že má rozsvítit vnitřní světlo. Zkus prohodit dva dveřní spínače, pokud se závada přestěhuje, pak je KO spínač, pokud ne, pak hledej v kabelech. Spínače pro světlo od spolujezdce a od zadních dveřích jsou paralelně, takže tipuju spíš ten spínač. Takže divného nic.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od MichalMax »

Tak sem se dopracoval k tomu ze kdyz zmacknu palubni desku ve prostred nad radiem co je ta okrasna lista tak to blikne.mel jsem vyndany ten horni kaslik a vedou tam nejaky 3 draty omotany kolem ramu kasle.je to nejaky dodelavany asi k alarmu ktery asi nefunguje ale sirena tam je u motoru.alarmy se napojujou pokud se nemylim na interierove osvetleni ktere pri zamceni zhasne a pri odemceni rozsviti.... Nekde tu bude zakopanej pes... ☺
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od MichalMax »

michall píše:K zamyšlení je nejdřív hledat. Dveřní spínače jsou dvojité, oba spínají kostru, jeden je pro potřeby budíků, druhý dává informaci ŘJ, že má rozsvítit vnitřní světlo. Zkus prohodit dva dveřní spínače, pokud se závada přestěhuje, pak je KO spínač, pokud ne, pak hledej v kabelech. Spínače pro světlo od spolujezdce a od zadních dveřích jsou paralelně, takže tipuju spíš ten spínač. Takže divného nic.
Prosím tě nějak jsem to nepochroup..... jak dvojité?? U řidiče a u spolujezdce je dole knoflík který když zmačknu rukou tak zhasne na palubce symbol otevřených dveří a zhasne po chvíli i osvětlení.nebo je někde ještě jeden spínač třeba v zámku??Je pravda že když zamknu/odemknu tak se rozsvítí/zhasnou světýlka v interieru bez symbolu otevřených dveří na palubce.Kde mam hledat ty vypínače a které dva mám prohodit????
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Dvojitý = dva spínače vede sebe, ovládané jedním mechanickým prvkem a mají společný jeden pól. Vypínače jsou v kastli, prohodit můžeš třeba řidiče - spolujezdce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od MichalMax »

Tak je to nejspis ten vypinac u ridice,trochu se ho dotknu a blika to jak o zivot.skusil jsem s nim pootocit protoze je volnej v kasli a uz sem to nezamk jelikoz sviti porad svetilka.Pootocim zpet a uz to jde.Nevis kde tento spinac hledat nebo pod jakym nazvem??? Asi bych hned vymenil oba u ridice i spolujezdce.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

http://aci.cz/1867s690-spinac-dverni-ko ... 64609.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od MichalMax »

Tak už jsou 2 objednanžý v mototechně.budou v pondělí a jeden za 80 kč.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
ballky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.07.2016 20:41
Bydliště: Veľký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od ballky »

Ahoj, mám takýto problém. Sharan 98 1,9 tdi81kW, vo výbave: 6 okien v elektrike, novvší klimatronik, vyhrievanie sedačiek, malo pôvodne navi... to len pre upresnenie , že je to vyšší stupeň výbavy. pri rozjazde sa rozsvecujú svetlá v interiéry (pri prudkej akcelerácii), a rovnako pri prejazde veľkých nerovností- rozumej poľná cesta a podobne. hľadal som príčinu v dverových spínačoch, alebo piatych dverách, ale bez úspechu. Nemá tento sharan aj nejaký spínač v zámkoch predných dverí? To časté spínanie kontaktov mi spôsobuje naháranie na relátku a potom sa stávalo, že aj po zamknutí auta zostávalo svietiť v aute a akumulátor v čudu...
VW SHARAN 1,9 TDi;85kW AUY; 4MOTION; 2006 Freestyle
VW TOURAN 1,6 TDi; 77kW; 2014; Comfort edition+Sky packet

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Zjistit příčinu je základ. Podle čeho jsi hledal chybu ve spínačích? Měl bys mít samostatně spínač u řidiče (spíná zem na konektor P7, pin7) a spínače ostatních jsou paralelně a spínají kostru na P7, pin6. Dál je tam spínač kufru, ten by měl být na P7, pin26 (taky spíná zem). Postupně odpoj piny a zkoušej "krosit po polňačce", jestli se efekt objeví. Nebo odpojuj jednotlivé spínače u dveří, příp. pin 3 na konektoru v pravém D-sloupku. Vybíjení rovněž zpomalí výměna žárovek ve vnitřním osvětlení za LEDky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ballky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.07.2016 20:41
Bydliště: Veľký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od ballky »

MOD EDIT: Necituj pokud odpovídáš hned pod post...


to som začal odpojením zámku kufra, v kufri je len mikrospínač, ktorý dáva signál do RJ a tá následne otvorí motorčekom 5.dvere a vtedy sa rozsvieti osvetlenie na cca 10minút ak sa nemýlim
kúpil som nový spínač dverí a postupne ho prehadzoval na jednotlivé dvere, závada stále pretrvávala. skončilo to zlepením relátka- jeho rozobratie očistenie kontaktov, odvtedy cca rok sa už aspoň nestáva, že by to ostalo visieť svietiť. Lenže stále ma otravuje pri akcelerácii blikanie.
Takze nezostáva bádať Ďalej a hľadať , nemáš náhodou elektrickú schému , aby som sa v tom lepšie zorientoval
druhá vec je, že rád by som vymenil aj to relé a netuším, kde ho zohnať.
Přílohy
rele
rele

Lubosscv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2015 08:59
Bydliště: Chomutov - Komotau

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od Lubosscv »

při koupi jsem viděl že nesvítí světla v kufru (nebyly tam žárovky) po dokoupení svítí pořád :sorry: kde hledat závadu?
Galaxy 2004 1,9 TDi 96@120kW socka výbava

Uživatelský avatar
ballky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.07.2016 20:41
Bydliště: Veľký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od ballky »

a zostali svietiť len v kufri alebo aj stropné, prípadne vo dverách?
mohlo by to byť práve to relé, ktoré mám označené v príspevku vyššie. Ale nepíšeš o aký ide ročník, toto platí len ak máš centrálnu elektriku. Mne keď zostal interiér svietiť pomohlo klepnutie po spodku poistkovej skrinky
VW SHARAN 1,9 TDi;85kW AUY; 4MOTION; 2006 Freestyle
VW TOURAN 1,6 TDi; 77kW; 2014; Comfort edition+Sky packet

pultik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.10.2016 21:05
Bydliště: Bučovice

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od pultik »

A když ten kufr otevřeš, svítí ti všechny světílka nebo jen v kufru?
Mě svítí všechny, a to už je odběr. (8x10W = 80W) Já dal všude ledky
a mám klid. Myslím si,že tím odběrem se ti slepuje relátko. Když jsem alhambru
koupil, tak světilka taky nesvítily - některý sufitky prasklý a někde chyběly.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Je potřeba trochu lépe popsat závadu - viz předchozí příspěvky. Osvětlení intoše v kufru, u prostřední řady a pod palubkou jsou na jednom "fousu", takže teoreticky buď svítí všechny, nebo žádné. Pokud ovšem auto nebylo napadeno homo sapiens kutilus, který to zapojení změnil.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj. Blbne mi chvílemi zavírací mechanismus pátých dvěří. Zřejmě pořídím jiný. Když se mi ale před pár dny páté dveře nezavíraly (nazamykaly) vůbec, svítila mi světla v kufru vždy 10 minut po zamčení auta nebo po nastoupení a zavření dveří 10 minut jízdy. Také mi po zamčení nezablikaly blinkry (jen při odemykání). Teď jsem si všiml, že i když kufr zavřený mám (dveře drží a na palubce žádné upozornění na otevřené dveře nesvítí), svítí mi za jízdy světla v kufru. Asi těch 10 minut. Po zamčení auta zhasínají hned, když jsou jsou páté dveře zamčené. Než začaly problémy se zavíráním dveří, nikdy jsem si za jízdy světla v kufru nevšiml. Čím by to mohlo být? Docela blbě se s tím za tmy couvá, když to z kufru oslňuje. Kromě toho teď při zamčení auta blinkry zablikají a v autě se aktivuje hlídání pohybu i když páté dveře nezamknou (machanismus zámku někdy jde, jindy nejde, ale proud do něj jde, vypadá to na mechanickou závadu). Myslíte, že až vyměním zámek, že se ta světla v kufru vyřeší? Chápu, že věšteckou koulí zde nikdo neoplývá ;-)
Děkuji za rady.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“