INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

A svítí jen ty světla v kufru nebo všechna - za sedačkami, ve dveřích, pod palubkou, na stropě? Kromě těch na stropě jsou ostatní zapojena paralelně, takže buďto svítí všechna, nebo žádné. Pokud tedy nezasáhla ruka kutilova. Nefunkční část spínače v kufru, nebo poškozená kabeláž v přechodce mohou způsobit, že kufr je sice mechanicky zařený, ale spínač nebo poškozený vodič říká elektronice, že tomu tak není.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od pee.tr »

Svítí jen v kufru. Včera jsem s tím byl na krátké omrknutí u jednoho domácího mechanika (neměl čas) a ten zkusil rukou podržet západku zámku v zamčené poloze (v níž opět nedrží) a zkusil zamknout centrálem. Prý by měl zabzučet motůrek v zámku, což se nestalo, a tak usoudil na problém i v elektrice. Že by odešla ve stejný okamžik elektrika i mechanika zámku mi přijde jako velká náhoda.
Ruka kutilova do auta zřejmě někdy v minulosti zasáhla, zdá se, že zámek už byl někdy měněn a zřejmě tam není takový, co tam byl původně - uvnitř dveří je mikrospínač, který po ručním sepnutí sice funguje, ale není k němu mechanicky připojeno nic, co by na něj mačkalo.
Mám slíben jiný zámek, tak pokud bude "na sladě", tak to snad prověřím.
Včera jsem ještě zjistil, že když zabouchnu kufr a dveře volně odskočí, při následném zamčení blinkry nebliknou. Když dveře ale přidržím a nenechám je odskočit, tak sice též není zamčeno, ale blinkry při zamčení zablikají a alarm uvnitř auta je aktivní.
Ještě jeden dotaz - Jaké existují varianty zobrazení pátých dveří na displeji na palubce? Když jsou dveře nezavřené, svítí tam takové plně vybarvené dveře, ale kromě toho mi připadá jestli není ještě varianta zobrazení nedovřených dveří, protože si neuvědomuji, jak se to zobrazovalo při plném zavření. Je to u těch pátých dveří na displeji takové né úplně nejlépe vymyšlené vyobrazování. Zobrazuje se tam jen zavřeno / otevřeno, nebo existuje ještě něco mezi?
Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Vliv na blinkry to mít může - pokud nejsou některé dveře zavřené, resp. spínač říká, že nejsou zavřené, nezamkne se, blinkry nebliknou. Zobrazení na maxidotu je vybarvením části na "zadku" obrázku auta, bez maxidotu jen ikona (stejná pro všechny dveře i kufr).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Zdravím pánové svítí mé světla v interiéru a když zámku centrále tak ještě k tomu se spustí alarm. Za jízdy světla svítí a cvaka relé pod palubkou. Prosím o vaše názory. Do teď to bylo funkční
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Třeba spínače dveří, zapojení viz moje předchozí odpovědi.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Jo mrknu na to až odpoledne ale ten alarm mé zaráží proč se spouští
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od JirkaVys »

Zcela logicky. Pokud systém vyhodnotí že nejsou dovrené dveře spustí alarm. Je to stejné jako kdybys zamknul auto a nějakým způsobem ty dveře otevřel.
Dobře se to dá ukázat na kapotě, necháš ji jen povyskocenou, tak aby snimac neukazoval že je kapota otevřená, zamknes auto a po pár vteřinách kapotu vyzvednes, také se spustí alarm ač si původně myslel že je vše ok.
Dej to na diagnostiku, takhle to jsou jen teorie a věštění z koule.

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Myslím že páté dveře protože svítí jen zadek akorát nevím kde je spínač na ně musím vytáhnout zámek.?
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Diag moc nepomůže, některé spínače jsou paralelně. Navíc vyhlášení poplachu není chyba.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od JirkaVys »

Můžou to být "jen" špatné kabely vedoucí do zadních dveří. Chce to proměřit, ale i diagnostika ukáže přerušený obvod je to základ před jakýmkoliv zahájením oprav a teorií.

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Diagnostiku mám mohu se podívat ale předpokládám že to dělá spínač tak tam nic nebude nebo můžou být kabeli 5dveri ty jsem ještě neopravoval. Kde ten spínač najdu?
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od JirkaVys »

Podívej se do diagnostiky a uvidí se. U zámku.

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Teď to funguje normálně závada v paměti žádná (centrální elektr) zadní dveře spínače fungují ridicovi též splujezdcovi a kufr neukazuje ve vagu (09 pole 2 jsou 2 kolonky otevřeno/zavřeno) kabeli v průchodce v pořádku. Auto zamknu odemknu otevřu zadní dveře interiér se rozsvítí celý tak já už nevím. Splujezdcovi dveře po otevření se auto do 30vterin zamkne
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od michall »

Už jsem to psal několikrát - spínače dveří spolujezdce a zadních dveří jsou paralelně, tj. pokud je vadný některý z nich, nejde to poznat. Zkus postupně odpojovat jednotlivé spínače, měřit, příp. pokud máš tu možnost nahrazuj je postupně nějakým 100% dobrým.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: INTERIÉR, OSVĚTLENÍ: ruční či automatické zhasnutí

Příspěvek od koci2 »

Já vím spínače odzkouseny mechanicky maxidiot neukazuje otevření dveří jestli je to teoreticky správně. Splujezdcovi dveře ukazují na maxidotu otevření /zavřeno ale nerozsviti světla. Ráno jedu do práce a za jízdy zase barevná hudba a pod palubkou cvaka relatko a spína světla. Maxidiot neukazuje otevření dveří. Zamknu a po chvíli houka alarm. Auto mám odemčeno a samovolně svítí interiér. Včera ani tuk. Nemůže být vadné to relé?
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“