PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od dvorky1 »

abeljozef píše:ee, ee, ee kontrolka tlaku oleja takisto ako ostatne kontrolky ktore su na stredovom panele bez maxidotu nahradza maxidot graficky. Takze pri nizkom tlaku mazania maxidot nakresli olejnicku a da k tomu aj adekvatny text.
Zdarec mám galaxy I ale pokud bys chtěl odzkoušet funkčnost kontroly mazání motoru, pač si myslím, že při poruše je to dost závažný problém, tak odpoj čidlo mazání přímo z motoru. Nevím kde je ale buď bych hledal v hlavě a nebo na olej filtru. Uvidíš jak to zareaguje a pak to zkus při nastartovaným motoru tím simuluješ závadu čidla a nebo celého mazání :-)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

to neni MB cka. Stav mazania sa zistuje cez VAG. A hlavne tu sa to pise v kontexte MAXIDOT u ktory nema staticke kontrolky.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od dvorky1 »

to chápu, ale i nejlepší elektronika přeci potřebuje mít nějaká čidla a na motoru jich zas tak moc není ne?? takže pokud odpojím čidlo jasně to na mně musí začít křičet že je něco špatně a tady byl dotaz jak zjistit jestli mu to upozornění funguje pokud když zapně klíček tak nikde nemá žádnou kontrolku o funkčnosti a vůbec o přítomnosti signalizace mazání :-) jinak ohledně tý elektroniky v Galaxýku no jsou to mordy. Kámoš mi to připojil k naťásku a když mi zapnul blinkry jen tak tlačítkem na klávesnici a myší no čuměl jsem jak péro. Zlatá Škodověnka nebo Warťásek. Tady jakmile mi klekne PC tak to nezpnu ani kdybych obtočil páčku kolem volantu :-). No každopádně je mi jasný že pokrok nezastavíš. :mrgreen:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

Najskor si poriedne precitaj tie prispevky aby si zistil o co ide a nebolo by od veci aby si si nastudoval ako funguju budiky III a IV generacie.

Keby si si ten dotaz poriadne tak by si zistil ze tento dotaz vznikol koly vymene budikov Obycajne za Maxidotove. A pri Maxidotovych ziadne upozornie po zapnuti kluca nie je lebo ta kontrolka tam neni a tym padom neni co kontrolovat naroziel od klasickych budikov. Vyhodnocovanie poruchy mazana sa pri tychto budikoch roby na baze mikroprocesora.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od dvorky1 »

abeljozef píše:Najskor si poriedne precitaj tie prispevky aby si zistil o co ide a nebolo by od veci aby si si nastudoval ako funguju budiky III a IV generacie.

Keby si si ten dotaz poriadne tak by si zistil ze tento dotaz vznikol koly vymene budikov Obycajne za Maxidotove. A pri Maxidotovych ziadne upozornie po zapnuti kluca nie je lebo ta kontrolka tam neni a tym padom neni co kontrolovat naroziel od klasickych budikov. Vyhodnocovanie poruchy mazana sa pri tychto budikoch roby na baze mikroprocesora.
Chápu co máš na mysli. Já jsem hlavně reagoval na tento dotaz :
Nechal jsem si zapojit do galaxy II budíky s maxidotem z alhambry.Všechno mi funguje,ale nikde nevidím kontrolku mazání(obrázek olejničky).Mám někde chybu,nebo alhambra ten symbol v budíkách nemá?Mám zapojené i čidlo v olejové vaně. Dík za rady.

tak jsem tak nějak usoudil že pokud by chtěl simulovat závadu na mazání a tím pádem vyvolat nějakou signalizaci na palubovce aby se přesvědčil zda jí tam má a je funkční a nebo zda vlivem zapojení jiných budíků se prostě musí se signalizací poruchy mazání motoru rozloučit tak by mělo stačit jak jsem již psal odpojit čidlo, nebo čidla mazání. Pokud to tak není tak se omlouvám za svou nevědomost, ale pak tady nechápu k čemu by ty motory ty čidla mazání měli. Předpokládám, tedy že na novějších Galaxy ty čidla jsou :-). Jinak ohledně připojování a hledání závad na autě přes PC jsem nováček tak se na mně pls. nesmíte zlobit pokud se snažím radit pouze z logického usuzování :-)

eda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.09.2010 00:46
Bydliště: Brno

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od eda »

Zdravím! Rád bych do svýho Galaxy II, 2005, přidal palubní počítač. Půjdou použít budíky z roku 2001, polodot 920 820 K? Tuším problém v komunikaci díky roku výroby a pak to písmenko K, což by mělo být automat a já mám manuál...
Ford Galaxy II, TDI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od tornado1 »

mělo by to jít..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

Bude tam problem ale da sa riesit.

eda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.09.2010 00:46
Bydliště: Brno

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od eda »

Díky, pánové, jde o to, jestli vůbec začít fyzicky měnit budíky a páčku. Kdo by věděl o náplni do budíků (jako alternativa, kdyby to nešlapalo)?
Ford Galaxy II, TDI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od tornado1 »

nějaké náplně bych našel.. do Humpolce to máš kousek..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od tronda1 »

Zdravím,pořídil jsem do mého GII.rv.2003,ghia maxidot ze sharana(ten jak je oil.vprostřed 100 a voltmetr 14,rychlost 260) a nefunguje mi rychloměr+průměrná spotřeba a budík na olej,dá se to nějak nastavit přes VAG??? Měl jsem tam polodot,takže páčka tam je.
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od tornado1 »

máš tam špatný software v budících
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

Treba preprogramovat soft v tych budikoch.

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od tronda1 »

ok, díky, nevíte kdo by mi to udělal někde okolo Příbrami?
Ještě scháním někoho kdo by mi předělal podsvícení na zelené.....
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

Viem spravit jedno aj druhe. Ale som v Trnave. V Lednu mam v plane robit nejake auta pri Prahe.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“