PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od TomasekWRC »

Hele chlapi, dá se pro bělocha nějakým jednoduchým způsobem přehrát firmware v budíkách a i jej sehnat? Psal jsem kdysi MkTechovi, ale nějak mi nikdy neodpověděl...
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od jenda »

fimware 7M3 920 840 N r. 2003
alespoň tenhle jsem posílal MK-techovi a nahrával mi ho do mých budíků.
jak se to dělá nevím.
Přílohy
7M3920840N.txt
(2 KiB) Staženo 293 x
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

nehyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2008 21:01

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od nehyz »

Ahoj, shanim firmware na budiky s maxidotem 7M3920840C - 1,9TDi 2000

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od jenda »

Já jsem firmware na svého Sharana sehnal před půlrokem na checksumforu od uživatel maros, má E-mail:<tacho@tacho.sk> zkus mu napsat třeba ho má i na tvého a odepíše.
Nebo pokud by se našel někdo kdo má ty samé budíky tak se domluvit s MK-techem aby program vysosnul z půjčených budíků.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

nehyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2008 21:01

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od nehyz »

jenda píše:Já jsem firmware na svého Sharana sehnal před půlrokem na checksumforu od uživatel maros, má E-mail:<tacho@tacho.sk> zkus mu napsat třeba ho má i na tvého a odepíše.
Nebo pokud by se našel někdo kdo má ty samé budíky tak se domluvit s MK-techem aby program vysosnul z půjčených budíků.
Dik za email. . MK-techa nepotrebuju, ja mam svuj kabel na ulozeni a prehravani firmware. Ale zatim jsem nikoho nenasel kdo ma stejne budiky:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od jenda »

Na přání NEHYZe přidávám schéma tvarovače který jsem dělal ke svým budíkům, dělal jsem ho z toho co jsem našel doma, šel by řešit i jinak a lépe.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od erikon76 »

Som na tomto fóre nováčik. Asi som našiel môj problém s prístrojovkou. Chcem sa spýtať JENDU na jeho tzv. tvarovač. Môj problém je podobný ako si mal ty jenda.
Po výmene budíkov z maxidot zo Sharana II (7M3920840N) a nainštalovaní páčky všetko fungovalo ok. Maxidot ukazuje všetky údaje ako má. Ale hneď pri prvej jazde som zistil, že mi nefunguje správne tempomat a pri rýchlosti cca 110 km/h mi motor cuká. Pri vyšších rýchlostiach mi RJ motora išla do núdzového režimu. Na VAGu to písalo chybu 17984 - Signál rýchlosti vozidla príliš veľký. Najprv som tomu nerozumel, ale po preštudovaní tohoto fóra som trošku porozumel ako funguje signál rýchlosti. Dal som pôvodné budíky a všetko funguje ako má.
To je popis môjho problému. Tvoje riešenie by mi mohlo pomôcť, len presne nerozumiem akú má funkciu tvoje zapojenie. Nestačilo by signál rýchlosti čo ide na vstup (pin 28) prepojiť na výstup (pin 3). Zrejme je ten signál po prechode cez elektroniku budíkon nepoužiteľný.
Vopred ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

Prepojit ho nestaci lebo ak si spravne pamatam musi byt aj zosilneny. O tom viac urcite povie Jenda.

Mas VAG ?

Pozri do blokov hodnot aku rychlost ti hlasi RJ motora. v Jendovom pripade ked sa islo 110 tak v RJ motora bola rychlost 190. A kolisala hore dole.

P.S: mas v tych budikoch nakodovany spravny typ prevodouky ?

Budiky v pamati zavad nemaju nic ?

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od erikon76 »

abeljozef píše:Prepojit ho nestaci lebo ak si spravne pamatam musi byt aj zosilneny. O tom viac urcite povie Jenda.

Mas VAG ?

Pozri do blokov hodnot aku rychlost ti hlasi RJ motora. v Jendovom pripade ked sa islo 110 tak v RJ motora bola rychlost 190. A kolisala hore dole.

P.S: mas v tych budikoch nakodovany spravny typ prevodouky ?

Budiky v pamati zavad nemaju nic ?


VAG mám. Skúsim zmerať na Vagu tie rýchlosti. Čo ta týka typu prevodovky a jej kódovanie do budíkov si ma dostal. To som ani neriešil, lebo neviem ako.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od jenda »

Dělá ti to co to přesně dělalo mě, ten obvod jsem tam dával z důvodu oddělení a zesílení vstupního signálu , neboť jsem nevěděl zda je signál na vstupu dostatečně silný, protože z toho výstupu z budíků, který jsem měl vadný jsou krmeny různé jednotky v mém případě šel signál do ŘJ motoru, do rádia (GALA) do řj. parkovacích senzorů, zda je opravdu nutné ho zesilovat jsem nezjišťoval.
85 kW motor má nastaven omezovač na 190 proto ti to cuká, a přes 110 nepustí
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od erikon76 »

Ďakujem Vám za reakcie.

Skúsim prepojiť vstup z výstupom a uvidím čo bude. Ja nemám origo parkovacie senzory ani rádio. Tak ten signál potrebuje asi len RJ motora. Myslíš JENDA, že tie budíky budú mať trvalú chybu nejakého obvodu?

Ešte mi vŕta hlavou to kódovanie čo písal ABELJOZEF. Napojil som na VAG obe prístrojovky a tu je ich kódovanie: (7M7 920 800 C bez maxidot, soft. kód: 01121) a (7M3 920 840 N s maxidot, soft. kód 13111). Typ prevodovky neviem kde mám hľadať.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

typ prevodouky je to posledne cislo v kode a to mas rovnake. Takze kodovanie je ok.

1 - je pre manual 6 st alebo automat 5st.
3 - je pre auomat 4 st.

Signal o rychlosti si este berie Climatronic, centralna elektronika a mozu aj dalsie jednotky.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od abeljozef »

ALE POZOR v kodoch ti nesedi servisny interval: na to sa ale treba presunut do spravnej temy.

V novych (z maxidotom) mas nakodovany Long Life a v starych (bez maxidotu) fixny 15000 km.

Bude treba prekodovat a spravne nastavit adaptacne hodnoty.

Viac info najdes napr. tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=18083" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo mi posli SZ.

erikon76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 10:29
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovensko

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od erikon76 »

Prehovorili ste ma. Nie som elektrotechnik, tak dám známenu zostrojiť ten oddeľovací a zosilňovací obvod od JENDU.
Dám vedieť ako to dopadlo.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ POČÍTAČ: přidání palubního počítače Ford Galaxy

Příspěvek od patper »

Tak jsem na tom byl podobne jako Jenda - budiky ukazovali napr. 50km = skutecna rychlost ,ale na bloku hodnot rychlost kolisala :? Tudiz nesel tempomat :?
Po prehrani softu vse maka jak ma :lol:
Delal mi to clubak - Chiptuner :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“