ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od marcelralis »

Kamarádi, to vlákno jsem celé prostudoval, mám v něm i jeden příspěvek. Vrátím se s mým problémem tam.
Jen pro info. Na VAGu jsem zkoušel i ty akční členy a relé žhavení spíná a soudě dle poklesu napětí v síti i svíčky žhaví (aby ne, vždyť jsou nové).
Ještě by mne zajímalo, kde se nachází to čidlo teploty chladící kapaliny u jedniček (AFN). Já měl za to, že je to ten snímač v trubce od chladiče k hlavě válců. Ale podle mínění jiných je to spínač ventilátorů chladiče a přitom já viděl v příručce JAK NA TO, že snímač pro sepnutí ventilátorů je přímo na chladiči. Tak jsm z toho jelen. Je fakt, že když jsem ten na trubce od chladiče k hlavě odpojil, budík na přístrojovce ukazoval teplotu i nadále a žhavení také nešlo (podle informací z jiného vlákna by právě odpojení čidla mělo mít za následek nasimulování teploty okolo 30 stupňů pod nulou a následné žhavení). Takže to čidlo pro měření teploty vody bude asi opravdu jinde.

aroman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2010 17:42

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od aroman »

potřeboval bych zapojeni čidla teploty vzduhu na galaxy 2000 II daval sem pc a mam manualni klima dik
Ford galaxy II 2,3 DOHC 16 V 107KW 2000

milan.74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.12.2008 21:35
Bydliště: Královehradecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od milan.74 »

Ahoj poradte mi kde presne najdu tyto čidla mám motor 1.9 TDI PD 85KW AUY, mám problém asi s timto čidlem , na budíku mi teplota ukazuje 90°C ale motor je studený. dík

toto jsem vložil Jenda o pár stránek dřív:

Stručný výtah pro SAG II a naftový motor.


Čido teploměru chl. vody č dílu 06A 919 501 slouží pro zobrazení teploty vody na budíkách, pro řízení chodu motoru, je umístěné na přírubě na motoru.

Dvojité čidlo teploměru chl. vody č dílu 059 919 501 slouží pro zobrazení teploty vody na budíkách, pro řízení chodu motoru, pro řízení bufíku, je umístěné na přírubě na motoru.

milan.74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.12.2008 21:35
Bydliště: Královehradecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od milan.74 »

tak jedno čidlo jsem našel je umístěné v levo od palivového filtru šikmo dolů abych se k němu dostal , musel jsem vyndat palivový filtr z držáku a držák vysadit pak už je to přístupný aspoň trochu , ale kde je to druhý , jestli tam nějaké je to je mi záhada. ale podle všeho by tam mělo být z tady toho vedou pouze dva vývody tak nevím ??

milan.74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.12.2008 21:35
Bydliště: Královehradecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od milan.74 »

kluci kolik je teplotních čidel na Galaxy 1.9TDI PD 85 KW mám problém při zapnutí klíčku teplota na 120° a to auto stojí celej den venku takže je blbost aby byla voda ohřátá ,našel jsem jen jedno je jich tam víc??

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od marcelralis »

Nevím jak u dvojek, ale u jedničkové řady (mám r.v.1998) je toto čidlo zdvojené. Má 4 vývody, jeden snímač slouží k informaci o teplotě pro řídící jednotku a druhý je připojen k "budíku" na přístrojovce. Když jsem toto čidlo nedávno měnil (nefungovalo mi žhavení), tak jsem si ho v práci přeměřoval a hodnota odporu je řádově ve stovkách ohmů až něco kolem 1000 ohmů (záleží na teplotě). A ještě něco, když teplota vzrůstá, odpor se snižuje a naopak, takže v tvém případě bych to tipoval buď na vyzkratované čidlo nebo zkrat mezi odchozími vodiči, protože ti to ukazuje opravdu hodně. Pokud čidlo úplně odpojíš, ukáže ti VAG naopak teplotu pod bodem mrazu, u mého AFN je to -10°.
Čidlo u AFN se nachází na přívodní silné trubce od chladiče k hlavě válců, těsně u hlavy a zhruba uprostřed té trubky je ještě jedno (ale s jinými hodnotami), které ovládá ventilátory chladiče. Myslím si, že bys to mohl mít zhruba ve stejných místech, vždyť ta auta jsou si stále podobná.

richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od richigold »

Zdar chlapi, nevíte, co je za čidlo (snímač) hnědé barvy u SAG I TDI, které je drátem spojeno s druhým vstřikem zprava (tím velkým)? Je od něj vzdáleno asi 10cm vpravo, níž, a hned vedle tohoto hnědého čidla směrem k chladiči je černé čidlo, dráty od něj vedou někam dolů, ani jsem nezjistil kam. Auto mi moc nejede, teploměr na budíkách mi trvale ukazuje něco za druhým dílkem, odhad na cca 70°C, a když jsem s dráty vedoucími do těchto čidel a s čidly zahýbal, auto jelo chvíli pocitově lépe, teploměr na budíkách mi vylezl skoro ke třetímu dílku (tedy 90°C), jenže po pár kilometrech mi rafička začala skákat mezi druhým a třetím dílkem, nakonec zase spadla a auto jede opět hůř. Už jsem vyměnil kdeco, na tohle jsem ještě nesáhnul, tak by mě zajímalo, co je to za čidla a jaký mají vliv na jízdu. (Řeším tedy ještě nějaké hadičky z turba k ŘJ, jestli to nebude také důvod "netáhnutí".) Nemá také jedno z těch čidel souvislost s teplotou nafty? Když mi nedávno v servise projížděli auto s napíchnutým pc, ukazovala mi na tom notebooku teplota nafty hodnotu cca 33°C - je to běžné? Venku bylo kolem 10°C, motor byl zahřátý. Když byly v lednu a únoru ty velké mrazy a měl jsem v autě málo nafty, tak jsem před jízdou nalil do auta naftu z kanystru, který jsem měl ve sklepě, a auto jelo tišeji a motor šel plynuleji. Ale u nafťáka je to asi tak dané - je potřeba studený vzduch a teplejší nafta, což?

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Rados sv »

Nafta se zahřívá při tlakování,snad až na cca 80st,zpátečka ohřívá i naftu v nádrži a někde je snad i chladič.Zkušenější určitě doplní.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od M@rty74 »

Radošu kluku jedna ušatá - chladič nafty je to hliníkové cos tak pěkně vyfotil tu :
http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;
To je ale II.řada - jestli má I.řada chladič stejný a na stejném místě netuším...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Rados sv »

Jj,zelenáči chladič mají jen PD,tímto beru zpět a omlouvám se za mystifikaci :blush:

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od marcelralis »

Mohlo by to být nějakým čidlem, mrkni na obrázek, co je to za čidla. Zkus třeba nejdříve prostříkat kontoxem konektor u toho čidla, ale VAG by ti to měl ukázat.
Přílohy
P1050235.JPG

richigold
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 29.11.2010 07:22
Bydliště: České Budějovice / Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od richigold »

Prosím Tě, co jsou ty dvě čidla (hnědé, od kterého vede drát na druhý vstřik zprava, a to černé) přibližně v polovině fotky v pravé části - mezi čidlem pro teplotu vody pro budíky a tím čidlem na vzduchové rouře?

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od marcelralis »

To nejsou čidla, ale jen spojené konektory, které jsou na držáku. Také mrkni na ty ukostřené dráty s oky, které jsou umístěny hned pod těmito konektory. U mého auta jsem je měl hodně zoxidované, tak jsem je odšrouboval (klíč 10), obrousil jemným šmirglem, nastříkal kontoxem a zase zpět namontoval. Sice se nic asi nezměnilo, ale mám zase o možný problém méně, vím, kam příště již nemusím sahat.
Ještě ti posílám detail těch konektorů a schéma vstřikování, ten drát jde od snímače zdvihu jehly, ale přesně nevím, k čemu ta jehla slouží, resp. proč nejsou ty snímače na všech válcích.
Ten hnědý konektor patří tomu snímači zdvihu jehly, ten černý je k snímači otáček motoru, alespoň dle knihy JAK NA TO.
Přílohy
P1050244.JPG
Schema.JPG

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od hiero »

to marcelralis...oprav si na obrazku v pravo to nie je cidlo tlaku, ale teploty vzduchu vstupujuceho do motoru ako viem. cidlo tlaku je v rj motora a ta hadicka nad cidlom teploty sluzi na toto spojenie s cidlom tlaku v rj motora :D

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od marcelralis »

No mně to taky podle vzhledu připadalo spíš na nějaké čidlo teploty vzduchu, ale v knize JAK NA TO (viz ten kreslený obrázek) je popsán jako snímač tlaku v potrubí (pozice 11). Tak asi to někdo z originálu špatně přeložil, osobně vím, jak je technický překlad oproti běžné mluvě daleko náročnější.
Ještě by mne zajímalo, na co jsou ty hadičky, které propojují vstřiky. Bude to asi nějaký vratný okruh? Mám je docela zpuchřelé, vadí to? Vím, že je to jiné téma, ale poradil bys mi? Na tu hadici do ŘJ jsem koukal, bude to asi i ze stejného matroše, jako jsou tyhle propojky.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“