ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak jsem si taky "užil" s čidlama. Auto mám 6 týdnů a celou dobu v diagnostice skákala chyba 19463 snímač vačkového/klikového hřídele přerušení nebo skrat na kostru sporadická chyba. Auto pořád jezdilo, ale v úterý mě při jízdě po městě 3x samo zhaslo na vteřinu za jízdy a zase naskočilo a pokaždý zablikala kontrolka žhavení. Vyměnil jsem čidlo na klice........ bez změny. Tak jsem včara nechal vyměnit čidlo na vačce. Nejen že závada zmizela, ale navíc se auto začalo chovat jak po chipu!!!! Před výměnou táhlo až od 1700 otáček, teď jde od 1200!! Při jízdě po městě spadla průměrná spotřeba dle počítače o 2 Litry!!! Ani se mě tomu nechtělo věřit, protože s tím jinak nebyl větší problém. A a ještě něco, zlepšili se starty! Do teď auto chytalo až při delším startování, po výměně čidla jde na "drbnutí"
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od tomas.nemo »

Jen malé doplnění, jsem teď v Chorvatsku, doma jsem natankoval plnou a vyrazil směr Brno, spotřeba focená pod Brnem s naloženýmautem, 2 lidi ale jízda do stovky
Přílohy
WP_20160912_003.jpg
WP_20160912_004.jpg
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vhml »

Je někde v Sharanu 1,8T tenhle koncový zesilovač zapalování? https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... -3928.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oktávky ho mají na vzduchovém filtru, často kravne. Projevy mám tomu odpovídající, ale za boha ho nemůžu v autě najít. Při startu za tepla to občas jde jen na 3 válce. Stačí chcípnout a nastartovat a jede to v pohodě. Na LPG je to samozřejmě znatelně horší. Jindy to neudělá vůbec. Cívky a svíčky jsem zkoušel prohazovat.
Novější auta už ho pak nemají - pochopil jsem, že je to u variant, když jsou cívky jen nasouvací. Já mám ale cívky šroubované, je to starej motor s jednou lambdou a mechanickou klapkou.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od vhml »

Tak děkuji všem za rady :-D

Je schovaný za baterkou, zezadu na držáku ECU.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

jari81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 01.10.2014 12:30

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od jari81 »

Zdravím nemáte někdo prosím knihu jak na to sag v podobě pdf? poslete mi pls linkke stazení nebo po dohode treba mailem, predem dekuji.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od kanec.h »

Čau.....chci se zeptat na následující problém...SAG 1 66kw climatronik.....jsem rok po výměně radiátoru topení a od jara
mě zlobí ventilátor topení pokud je teplo tak funguje chvili a přestane foukat a chvílemi má snahu se rozběhnout....pokud je ale chladno můžu jet 100km a fouká normálně....na climatroniku je úplně jedno co nastavím.....tipuju nějaká čidlo pro vnitřní okruh ale nevím kde hledat..díky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od michall »

No základ je správně identifikovat závadu. Neběžící nebo občasběžící ventilátor … to můžou být třeba ojeté uhlíky, chyba v regulátoru, chyba v Climatronicu, … Diagnostika byla? Je tam třeba vidět napětí, které jde na ventilátor. Pokud tohle funguje a ventilátor se přesto netočí, tak bych tipoval uhlíky. Stejně tak se dá podívat na teploty, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od kanec.h »

Tak jak jsem psal za chladného počasí kdy je do 15C tak ventilátor rychlosti vše funguje ....nemá na to vliv teplota motoru....odpoledne když jedu z práce kdy je auto vyhrate a tak začne foukat 10s a najednou konec .....když dám ruku na vydechy tak se rozbíhá ale nerozběhne ne v pravidelných intervalech. zkoušel sem menit toho ježka odpor ale ten na to nemá vliv....klima bliká ale tj proto že je ko trubka a bez chladiva takže nefunkční po dobu auta co mám tj 4 roky .....celou dobu ale ventilátor fungoval.diag můžu udělat to není problém a myslím že mě to nikam neprivede .....usuzoval sem to nějakému cidlu v kabině protože na to na opravdu vliv teplota v interiéru...diky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od michall »

U jedničky nevím, u dvojky je čidlo teploty vnitřního vzduchu přímo v Climatronicu a vduch na něj honí malý ventilátorek. Ten se samozřejmě časem zalepí prachem, který nasaje. Nicméně pokud je toto čidlo KO, tak by ruční nastavení rychlosti větráku mělo fungovat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od hiero »

jednicka ma taktiez na klimatroniku mriezku s malym ventilatorom ktory nahana vzduch na termistor....tiez to byva zasrate...zkus akcne cleny ale podla mna vymena ventilatoru....su vprdeli loziska rotoru alebo uhliky s komutatorom......ked je teplo taksa zvacsi vola v loziskach rotoru a rotor sa prieci a zasekava...

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od kanec.h »

ok diky projdu to :)
edit: :arrow:
K.O. ventilátor topení.....díky :drinks:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

melvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.04.2012 09:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od melvald »

Ahoj,
prosím o pomoc, mám Sharan I rv 99, 81kW, AFN.
Nechával jsem doplnit klimu, protože sice foukala, ale ne tak chladně jak bychom si představovali a jak to bylo v minulosti - 1 výparník - 950 g, zbytek byl asi 550 g.. 10 let jsme nic nedoplňovali.
Po doplnění zkouška klimy - stále stejné. Diagnostika ukázala chybu 001184 -> snímač teploty produ vzduchu vystupujícího do kabiny a teplota minus 50. Podle fóra jsem našel že čidlo je vzadu vlevo v podběhu. Čidlo jsem našel, ale není v něm žádný kabel.
Co je ale divné že jsem tam našel ležet kabel s takovou divnou koncovkou a vedle radiátorů pár měděných plíšků jako kdyby tam kdysi byla nějaká redukce, která se rozpadla...
Oboje je na fotkách.
Umíte mi někdo poradit?
Děkuji,
Lukas
Přílohy
20220622_195519.jpg
20220622_201840.jpg
VW Sharan 1,9 TDI r.v. 1999

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od michall »

Na první foce mi to připadá jako konektor od parkovacích senzorů (a tuším má být někde vlevo u nárazníku, tj. vně auta). Na druhé je čidlo teploty, které by mělo mít 2vodičový kabel. Dost blbě se to tam dává, takže kabel je možná zapadlý dole pod krytem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“