ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Luboš123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2016 19:00
Bydliště: okr. Příbram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Luboš123 »

Michale moc dík,už ho asi potvůrku vidim. Jak budu mít čas sundám sesli ,ale myslím že je to on, je směrem k řadící páce. Ještě jednou dík....... 8)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od michall »

Ni vidíš :good: . Jinak bacha na pytlík. Snad by stačilo jen posunout sesli úplně dopředu a opěrku taky dopředu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Luboš123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2016 19:00
Bydliště: okr. Příbram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Luboš123 »

Bez sundání sedačky bych to asi nedal, no uvidím. Asi to bude chtít pro jistotu odpojit také baterku, aby pytlík nevystřelil, co? Elektrikáře mám domluveného až za 14 dní. Nefunguje mi ABS a ESP a diagnostika hlásí problém na G202, tak pak uvidíme, dám Ti vědět jak to dopadlo, pro zajímavost.....

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od M@rty74 »

Michalle tobě nastydl pytlík ? Nebo ? :laugh:

Luboš123: pokud budeš sicnu vyndávat tak stačí bez klíčku v zapalování - když budeš muset odpojit boční airbag a klíček zapneš bez něj, uloží se ti chyba. Takže bych doporučil postup - vyndat sicnu, odpojit pytel, vyměnit senzor, sicnu dát na místo, připojit pytel, pak teprva zapnout klíček a zkusit vymazat chybu senzoru
Většina lidí se tu drží varování ve VAGu a do airbagů diagnostikou nejde... Já sice varování ignoruju, nicméně doporučuji, abys případně při "napíchnutí" airbagů a třeba mazání chyb v paměti neseděl v autě - jeden nikdy neví a výrobce VAGu to asi nepíše jen tak :-)

A lépe napsat jakou konkrétní chybu ti to píše... Chyba nemusí být v senzoru, ale třeba v kabeláži k němu, může být špatný kontakt ve svorkovnici... Zkrátka důvod nemusí být jen jeden...

Držím palce, ať se dílo podaří !
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Marek77 »

Doporučení výrobce: Pokud se jakkoli pracuje s airbagem, zejména pokud se odpojuje od instalace, vždy je třeba odpojit baterku. Tedy nejprve odpojit akumulátor a až poté odpojovat svorkovnici airbagu.

Při montáži je pak třeba dodržet následující postup: Airbag připojit k elektroinstalaci při odpojeném akumulátoru. Následně zapnout zapalování. Teprve poté připojit akumulátor. Při jakémkoli jiném postupu hrozí vystřelení airbagu.

Věřte, toto doporučení má své důvodné opodstatnění.

Luboš123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.01.2016 19:00
Bydliště: okr. Příbram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Luboš123 »

Chlapi moc dík,dám vědět jak jsem dopadl. Také si myslím , že nemusí být chyba pouze ve snímači, ale třeba v kabeláži nebo ve svorkovnici. Proto mám pozvaného známého elektrikáře a on se to pokusí zjistit. Dodržím postup jak uvádí Marek, že je to doporučení výrobce....Budu to dělat až za 14 dní, pak napíšu jak to vypadá......

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od rusta »

Cau, na diagnostice mi ukazalo chybu cidla snimani teploty. Na budikach mi ukazuje pravidelne jen cca 60 stupnu, kdyz jedu do kocpce nebo v kolone tak teplota vysplha na 90. Jedna se o alhambru 1.9 tdi 96 kW, 04 r.v. a co jsem docetl tady tak cidlo je pod mechanizmem steracu, je to tak?
Je to tohle cidlo, abych nekoupil neco jineho...
http://www.autokelly.cz/Product/DF-TS10 ... 5;33055297" onclick="window.open(this.href);return false;
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od M@rty74 »

Čidlo u mechanizmu stěračů je pro bufíka.
Příloha ti třeba napoví...
Přílohy
Etka.pdf
(163.23 KiB) Staženo 177 x
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Marek77 »

Senzor teploty motoru je v plastové rozváděcí skříni na hlavě válců (nad spojkou). Je k němu dost pitomý přístup. Doporučuji proto nejprve vyndat palivový filtr.

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od rusta »

M@rty74 píše:Čidlo u mechanizmu stěračů je pro bufíka.
Příloha ti třeba napoví...
Diky, ale ta priloha je jiny motor :D je to starsi rotacka. Ja mam pd 96 kW. Jeste jsem se chtel zeptat, snimac otacek vackove hrideleje hned zepredu motoru a drat vede smerem k rozvodum, je to tak?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Marek77 »

Je přímo u kola vačky.

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od rusta »

Marek77 píše:Je přímo u kola vačky.
Tim myslis ze je pod krytem rozvodu? Jde o to jak se nemu dostanu a vymenim? Dratek je hned zepredu motoru (jrestli je to on) a vede pod levy roh hlavy, ale neni to tam videt.
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od rusta »

Uz ho mam, akorat nevim jak se vyndava... Je to k tomu nic moc pristup teda.
Přílohy
received_1285224218158602.jpeg
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od Marek77 »

Drží na jednom šroubu.

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: ČIDLA, SNÍMAČE: kde se nachází, jejich čísla dílů

Příspěvek od rusta »

Tak cidlo vacky je vymenene, akorat ta gumova zaslepka uz neni gumova, ale ztvdla jako plast. Trochu se rozsypala, tak jsem ji nejak dal do hromady s pomoi lepidla na hlinik a dal zpatky. Tyden vydrzi az sezenu nekdre normalni. Motor startuje dobre, aoorat mi prijde, ze na volnobeh ukazuje velkou spotrebu 0,9l (s klimou, svetla), 0,7 (bez klimy). Doufal jsem, ze spotreba pujde dolu.
Snimac teploty vody take je vymenen. Takze snad teplota drzi na 90 stupnich, kdyz jsem jel z kopce cca 3 km tak teplota spadla na 80 a pak se zase zvedla, je to ok?
Takze zbyva vymenit poloosy, vyresit huceni prevodovky na 5 rych. Stupen parkovaci cidla a za cas vymenit setrvacnik, jestli to auto driv neprodam :D
Jinak auto i ve srovnani s octavkou I je hrozne hlucne, vsechno vrze, motor je hrozne slyset, nejvic v otackach cca 1700 do 2000... :( a to jsem myslel, ze hlucnejsi auto Nez jednickovaoctavka uz neni.
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“