MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od mirdys »

Teď jsem to zjistil na youtube, je to zepředu pod tou plastovou přírubou mezi altíkem a olejovou měrkou, akorát musí ven altík, protože jinak se nedostanu k těm šroubům, ale to do 7. června zvládnu.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od M@rty74 »

A musíš jednu věc řešit současně ve třech tématech ?! Trochu zbytečné zaplevelování fora... Nastuduj si pravidla a DODRŽUJ je...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

MTS706
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.10.2014 20:21
Bydliště: Dlouhá Loučka

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od MTS706 »

nevíte prosím někdo jak se jmenuje tenhle díl? Nachází se pod palivovým filtrem
Přílohy
10736170_747567755316621_390877413_n.jpg

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od Marek77 »

To bude nějaká příruba nebo spojka. Na jakém je to motoru?

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od vhml »

Na 1,8T mi praskla příruba viz foto a vytekla voda. Je to nějaké elektrické vodní čerpadlo nad turbem, pod čelním oknem. Tuší někdo co to je doopravdy zač, jaké to má číslo a jaké číslo především má ta prasklá příruba? Popř jestli jí nemá někdo doma navíc. Díky
Přílohy
P_20150710_204235a.jpg
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od romank52 »

Vyzera to, ze je to "pridavne chladici cerpadlo 251 965 561B (F 70-Y-000 002, 3D0 965 561D) a mohlo by byt rovnake ako pridavne obehove cerpadlo pre bufika na Tdi ckach. Ta priruba je vlastne cerpadlo, spojene s motorom cez magneticky unasac, samotne cislo to nema, da sa kupit len komplet cerpadlo. Z mojho naftaku tu jednu mam (mal som vadny motor) ale nie som si isty ci je to presne to co mas ty (podla ETKY by malo byt).
Přílohy
cerp.JPG

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od vhml »

Vypadá to, že by to mohlo být ono. Můžeš mi změřit průměr výstupů na hadice? Nechal jsem auto po cestě u známýho, ohnu si aspoň nějakou trubku aby to propojil na přímo a dostal auto domů.

A co za tu tvoji přírubu? Protože ani nevím kde bych to v okolí sháněl, hlavně jestli to nemá vlastní číslo a nenechá se to koupit extra.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od michall »

Průměr je tuším 20-22mm. Taky jsem chvíli jezdil bez čerpadla a dal jsem tam na tu chvíli měděné kolínko z topenářskýho sortimentu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od vhml »

Jo, průměr kolem 21mm sedí. Zatím jsem to propojil trubkou tak snad nenapáchám nějaký škody, než to opravím.
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od the.max »

Je to tam na dochlazování hlavy motoru po vypnutí motoru. Čerpadlo pak ještě nějakou dobu honí vodu skrz hlavu. Čerpadlo je stejné jako na ropácích a prakticky na všech folcvágnech. Dá se sehnat i jen samotná příruba, ale je to za rakety, je levnější sehnat na vrakáči, připadně sehnat jiné zadřené čerpadlo.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od jiskrabk »

Ahoj, díval jsem se do návodu, ale nic tam o tom nepsali a ani přes hledání tady na fóru jsem nenašel.
Jak moc se má utahovat víčko na expanzní nádobce od chladící kapaliny?
Na staré nádobce to asi bylo vydrbané a dal jsem novou a je na nádobce zoubek proti kterému dojde výstupek i na víčku. Má se to nechat dotažené jen na ten zoubek nebo přes něj dotánout nadoraz?
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od M@rty74 »

Žádnou značku na víčku nemám a dotahuju momentem VS - vší silou :-) Prostě normálně na fest, ale zas né tak, aby to jiný nepovolil.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

fb_filip10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2020 14:52

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od fb_filip10 »

Zdravím,zacala se mi ze dne na den ztracet voda a celkem rychla a hodne huli vyfuk .prosim o radu cim by to mohlo být jiným,nez tesnenim pod hlavou.

fb_filip10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2020 14:52

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od fb_filip10 »

Ještě kdyz otevřu olejove vicko tak se z nej kouři.voda v oleji není ani olej v expanzce

fb_filip10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2020 14:52

Re: MOTOR, VODA: výměna kapaliny, únik

Příspěvek od fb_filip10 »

Motor je PD

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“