SEDADLA: oprava sedadla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od michall »

Nevíte někdo, jak se dá z opěrky demontovat nastavení sklonu, tj. to kolečko vpředu dole? Kvůli opravě jsem musel sundat potah, který je pod tou krytkou na sponky a potřeboval bych to dát do původního stavu a přes to kolečko se tam se sponkovačkou nedostanu (ani s ničím jiným).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

ITECH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2008 22:37
Bydliště: SLOVENSKO

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od ITECH »

ahoj
to koliecko na nastavenie sklonu operadla sa sklada tenkým šroubovákom je zachytene na troch miestach po obvode asi 1 cm od okraja je to strasne jednoduche len to vyzera zlozito, ale ked to das dole budes sa smiat ake je to jednoduche, tak isto je aj to aj to koliečko ktore je na nastavenie priehybu bedrovej casti operadla.
Ja som sedadlo vybral cele von aj s mechanizmom posuvu, tiez som musel vymenit sedak, objednal som ho v nemeckom org.servise cena bola 54 neda sa to opravovat nejakou nahradou potom to vidno pod potahom, najhorsia cast výmeny je natiahnutie potahu naspat, ide to dost tazko treba davat pozor aby sa pri tom neposkodil potah hlavne tí co maju vyhrievanie, aj tak osobne si myslim ze ten novy sedak zas vydrzi len cca 1,5 - 2 roky :D
VW TELOM I DUSOU

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re:

Příspěvek od mantinel115 »

bassorius píše:pánové, pojďme se věnovat původnímu tématu: vyjmutí sedadla řidiče(spolujezdce) z vozu, jeho demontáž za účelem výměny molitanové vložky sedáku.
Jak jsem se kouknul na sedadlo zřejmě se musí první demontovat plasty kolem sedadla, potom tam vidím na levé části "velký otočný knoflík" na sklápění opěradla, ten musím sundat (jak?). Potom uvidím nějakou aretaci sedačky, která blokuje sedadlo v krajních pozicích pojezdových kolejniček. Když tuto aretaci demontuju mohu sedadlo směrem vzad vyjmout z vozu? atd.
ja som sedacku odmontoval normalne "od podlahy",styri sroby 13tky/myslim/.ale po odpojeni airbagu pod sedackou NESTARTOVAT,az po opatovnom zapojeni airbagu /zasuvka/.ja som to nevedel a ostala mi svietit kontrolka.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od michall »

ITECH píše:ahoj
to koliecko na nastavenie sklonu operadla sa sklada tenkým šroubovákom je zachytene na troch miestach po obvode asi 1 cm od okraja je to strasne jednoduche len to vyzera zlozito, ale ked to das dole budes sa smiat ake je to jednoduche, tak isto je aj to aj to koliečko ktore je na nastavenie priehybu bedrovej casti operadla.
Tam konečně mám opěrku na stole a nic, co by se dalo zmáčknout nebo odehnout jsem nenašel. Nějaká jiná rada?
Přílohy
opěrka.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od BrendlJiri »

michall píše:
ITECH píše:ahoj
to koliecko na nastavenie sklonu operadla sa sklada tenkým šroubovákom je zachytene na troch miestach po obvode asi 1 cm od okraja je to strasne jednoduche len to vyzera zlozito, ale ked to das dole budes sa smiat ake je to jednoduche, tak isto je aj to aj to koliečko ktore je na nastavenie priehybu bedrovej casti operadla.
Tam konečně mám opěrku na stole a nic, co by se dalo zmáčknout nebo odehnout jsem nenašel. Nějaká jiná rada?
Normálně zaber jetotam naražený taky jsem tápal :wink:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od michall »

Díííky. Povedlo se, trochu jsem to omačkal, ale je to venku.
Přílohy
opěrka2.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

ITECH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2008 22:37
Bydliště: SLOVENSKO

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od ITECH »

aha MICHAL ja som to zle porozumel myslel som sklon celeho operadla nastavenie, to na tej laktovej opierke si uz spravil ako vidim ja som potom tu opierku opravil a naformoval novym molitanom zo zateplovaciek velkych klimatizacii a vytvaroval teplovzdusnou pistolou potah naspat navliekol a spinkovackou znova nasponkoval zatial je to ok. Uvidi sa co bude o nejaky ten cas
VW TELOM I DUSOU

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Dedla »

Tak trochu oživím toto téma...
Taky jsem se dostal do stadia preventivní opravy sedáku - výměny "molitanu".
Bál jsem se toho,ale zase tak hrozný to nebylo.
Sedák Q1D.jpg
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od abeljozef »

Sedak je vzdy v pohode, skus to s operadlom to je sranda :mrgreen:

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od milda »

Kde jsi sehnal ten molitan?Cena? Dík.

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Dedla »

milda:
Normálně v prodejně dílů WV - Auto Jarov.
7M0 881 375D (sedačka sport Q1D)
Cena pro normálního smrtelníka 1760,-kč.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od BlueDot »

Trochu OT, ale už se tu něco podobného řešilo a nenacházím kam to jinam napsat ...
Neopatrnou manipulací s opěrkou hlavy se mi podařilo rozlomit plastový "špunt" do kterého se opěrka zasouvá (držák, krytka či jak to nazvat). Rozlomil jsem to uvnitř horizontálně, takže kus vypadává ven a opěrku to na jedné straně nedrží. Nemáte někdo radu kde ten kousek sehnat? Viděl jsem tu radu jak ten plast vyndat .... snad půjde ven i když je rozlomený :? ... ale když ho vyndám, musím sehnat nový kus ... Díky předem za tip :)

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od pytrs »

tak jsem se taky pustil do opravy sedáku řidiče
použil jsem kus molitanu z nějake stare sedačky chemoprén lepidlo
poškozeny molitan na sedáku jsem vyřezal a nalepil novy kus chemoprenem a přizpusobil tvar
akorat vtom sedaku je kovova vyztuha a na ni je takova pložka a ta ma dost hranu o kterou se ten molitan asi trhá
tak jsem to ořezal tu plošku flexou zabrousil a omotal paskou (pevnější páska)
do toho noveho kusu molitanu jsem vyřezal ještě drážku pro tu vyztuhu
oprava nestála skoro nic jen lepidlo chemoprema da se to tak zpravovat pořad oprava i z demontaži sedačky asi 3-4 hod
přikladeam par fotek z opravy sedáku
Přílohy
DSCN2222.JPG
DSCN2223.JPG
DSCN2225.JPG
DSCN2226.JPG
DSCN2227.JPG
DSCN2229.JPG
DSCN2230.JPG

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od milda »

Tak toto mně čeká.Byl nějaký figl,na co si dát pozor?

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od pytrs »

milda píše:Tak toto mně čeká.Byl nějaký figl,na co si dát pozor?
ne nic sedačku sem celou odšrouboval a pak sundal sedak akorat to železo tu vyztuhu chce obrousit to aleš uvidiš jinak to jde dobře

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“