ZÁMKY: nejdou zamknout páté dvěře

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

ZÁMKY: nejdou zamknout páté dvěře

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj, dnes v mrazu se mi stalo, že páté dveře při zabouchnutí odskakují. Sice není poznat opticky, že by nebyly zavřené, ale na palubce svítí nezavřené páté dveře a stejně tak je ani nelze zamknout. Celé auto se centrálem zamkne, jen páté ne a blinkry nebliknou. Zkusil jsem prostříknout viditelnou část mechanismu zámku (takový ten kovový hák) silikonovým olejem, čímž se začal lépe hýbat, ale stejně to problém neodstranilo. Když vezmu za kliku, normálně se ozve motůrek zámku, tak trochy tipuji na mechanický problém v mrazu (-10°C).
Doufám, že se nic nepokazilo tím, že jsem chvíli před tím, než jsem závadu zaznamenal, zamkl auto s otevřenými pátými dveřmi. Nevím, v jaké poloze by měl ten kovový hák v zámku být v poloze otevřeno, jde s ním hýbat prsty, ale tak nějak odhaduji podle protikusu v podlaze, že ho nastavuji správně. Hýbalo se s ním docela ztuha, ale teď už jde řekl bych lehce. Přijde mi, že jakoby při doražení dveří nedojde k elektrickému zachycení zámku (pokud tedy k němu elektricky má dojít, jen tipuji)
Co bych měl zkontrolovat, kde může být jádro problému? Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY: nejdou zamknout páté dvěře

Příspěvek od michall »

Ahoj,

dodržuj prosím pravidla sekce.

A k problému - tipuju "slabé" místo, tj. přechodku kabeláže mezi kastlí a 5. dveřmi. Mrazem izolace velmi tuhne a tím pádem při pohybu praská. Pokud lze, nech auto někde v teple, aby se ohřálo, a zkontroluj stav kabeláže v přechodce. Pokud u odemčeného auta vezmeš za kliku 5. dveří, zabzučí servo centrálu? Zkus u otevřeného kufru "zamknout" zámek, šroubovákem, nebo kuletinou zamáčkni ten hák nadoraz dovnitř. Jde to? Jde auto zamknout centrálem?

Další prosím řeš ve vhodném tématu, např. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=64740" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“