KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Bandog »

asi blbá otázka, ale na kolik foukáš gumy??? já měl stejný problém, taky jsem takto letos odpravil leťáky tímto stylem (venek úplně na kaši) a bylo to jen tím, že jsem si já magor nevšiml, že mi trošku ušla pneumatika (místo 2,8 jsem jezdil jen na 2,1)..............zvláštní bylo, že mi auto ani nijak netáhlo k jedné straně...........po přezutí na zimáky žádný problém 8O

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od coto.je »

sharáno
Když to budete štelovat, zeptej se prosím co je zapotřeba vyměnit na předku - odklon.
Zda jenom sinenenbloky nebo i ten čep.

Dík

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Tommate »

obecně platí že při seřizování by nikde neměly být vůle, když mi dělají geometrii, vždy kontrolují vůle, týká se to svislého čepu, rejdového čepu, silentbloků, posledně mne upozornil na vůli v horním uložení tlumiče -- geometrie se dá (podle zařízení) udělat velmi přesně a každá vůle ji pak znehodnocuje -- svislý čep, pokud má vůli, tak určitě ovlivňuje měření odklonu, ovšem jeho výměnou se samotný odklon nemusí nijak změnit -- tedy vyměnit je třeba vše co vykazuje sebemenší vůle

extrémní hodnoty mimo tolerance znamenají nejspíš deformaci ramene, nápravnice nebo dokonce karoserie

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od coto.je »

Všechny hodnoty jsou v toleranci, ale odklon asi až moc. Sjíždí se vnitřky, zimní i letní.
Tak mne nenapadá nic jiného než ten odklon trochu poštelovat.
Jo vůle nikde nejsou, kontrolováno 3x :? .

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Marek77 »

coto.je píše:Všechny hodnoty jsou v toleranci, ale odklon asi až moc. Sjíždí se vnitřky, zimní i letní.
Tak mne nenapadá nic jiného než ten odklon trochu poštelovat.
Jo vůle nikde nejsou, kontrolováno 3x :? .

Jestli se Ti sjíždí na obou kolech vnitřky pneumatik, přidej trochu sbíhavost a je po problému.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci sehnal jsem ty silenbloky na zadní nápravu jsou tam dva klasika a dva exentrické zjistil jsem že se to tam musí nalisovat to není problém ale když to bude nalisovaný tak s tím nikdo neotočí aby udělal geometrii tak by se to muselo pokaždý zas vydělat pootočit a zase nalisovat a znovu skusit geometrii.

Martinsk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2008 20:15

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Martinsk »

Marek77 píše:
coto.je píše:Všechny hodnoty jsou v toleranci, ale odklon asi až moc. Sjíždí se vnitřky, zimní i letní.
Tak mne nenapadá nic jiného než ten odklon trochu poštelovat.
Jo vůle nikde nejsou, kontrolováno 3x :? .

Jestli se Ti sjíždí na obou kolech vnitřky pneumatik, přidej trochu sbíhavost a je po problému.
Ono, po problému až tak nebude. Mne nastavovali geometriu už asi 15x. Teraz mám 120000 km a 4. pneumatiky na prednej náprave. Skôr treba merať geometriu aj pri vytočených kolesách.
A ak má obuté 17" pneumatiky, tak tam môže byť chyba. Mne napríklad zimné 215/55 R16 derie rovnomerne a letné 225/45 R17 derie len z vnútornej strany. Stačí si nájsť môj príspevok "smerová nestabilita"

Uživatelský avatar
Marseille
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 15.06.2009 20:01
Bydliště: Praha

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Marseille »

Zdar, já mám teda POLO Varianta a sjížděla se mi levá guma víc zvenku - dal jsem to na GEOMETRII a od té doby se sice nesjíždí, auto jede rovně, ale při ROVNÉ jízdě je volant malinko natočený doprava - 1cm asi tak. Můžu to jen přehodit na zubech, nebo zas do servisu??

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Tommate »

to se nedá většinou seřídit na volantu, musí se to seřizovat normálně na čepech se zafixovaným volantem

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Rados sv »

Poradí mi někdo hodnoty na seřízení geometrie u 4x4? Sjíždělo se mi vnitřkem levé zadní kolo,ale bylo to na gumách které jsem dojížděl(letní i zimní).Geometrie je zkontrolovaná,ale podle hodnot předokolky,4x4 servisák v počítači nenašel.Díky

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Marek77 »

Čtyřkolka má stejné hodnoty jako dvoukolka. Mají totiž naprosto stejné podvozky i nápravy.

Jak u dvoukolky, tak u čtyřkolky lze seřizovat pouze sbíhavost předních kol - ostatní hodnoty lze pouze číst, bez možnosti korekce.

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Rados sv »

Díky Marku budu sledovat co to dělá.Čeká mě stk tak uvidím jak je na tom uložení náprav.Ještě nějaké nápady,co to může dělat?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Marek77 »

Vadná pneumatika nebo uložení ramene.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od bikes »

Zdarte chytré hlavy.
Sjíždějí se mi přední pneumatiky vnitřkem. Geometrie včera kontrolována a byla vcelku dobrá - toršku rozhozené, ale v tolerancích výrobce. Sice mi nastavili sbíhavost více do sbíhavosti, ale tak mě napadá jestli to neovlivní třeba vyžvykané silenbloky (nejsou roztržené) či co jiného by to ještě mohlo způsobovat. O nějakých vůlich se nezmiňovali.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

Příspěvek od Skyppy »

Nejlepší je kompletní kontrola uložení předních ramen. Při seřizování geometrie stojí auto v klidu, ale při provozu je to o něčem jiném. Nejspíš budeš mít vymačkané, utahané, popraskané "PUKY".

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“