KOLA, GEOMETRIE: geometrie náprav

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
VWMartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od VWMartin »

Aby tady nedošlo k nějakému omylu. Já jsem tu informaci nechtěl pro to, abych si jí dělal sám. Šlo mi spíš o možnost kontroly, abych jim to v servisu hodil na hlavu a neočůrávali mi paty. Připomínka, že to je lepší dát do servisu je OK, ale kdo s tou bandou má zkušenosti, ještě si to po nich sám kontroluje.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

VWMartin

Když to budou dělat tak u toho můžeš být, ne? Dnes stejně používají PC+minitor, takže to vidíš.

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milda »

VWMartin píše:Aby tady nedošlo k nějakému omylu. Já jsem tu informaci nechtěl pro to, abych si jí dělal sám. Šlo mi spíš o možnost kontroly, abych jim to v servisu hodil na hlavu a neočůrávali mi paty. Připomínka, že to je lepší dát do servisu je OK, ale kdo s tou bandou má zkušenosti, ještě si to po nich sám kontroluje.
Tak si nech udělat jen kontrolu geometrie.Řeknou ti dobré nebo špatné a stoji to asi 100,-kč.A když řeknou špatné ,tak ji nech udělat kompletni.

Uživatelský avatar
Kank
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Kank »

Mam podobny problem po serizeni geometrie mi volant tahne lehce doprava. Pokud jedu rovne volant je rovne ale jakmile ho pustim sam se stoci trosku doprava. Nevite co s tim.

PS goemetrie je delana, po ni byl volant nakrivo tak ho srovnali a ted to dela tohle ????

Uživatelský avatar
Dave_66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Dave_66 »

Kank píše:Mam podobny problem po serizeni geometrie mi volant tahne lehce doprava. Pokud jedu rovne volant je rovne ale jakmile ho pustim sam se stoci trosku doprava. Nevite co s tim.

PS goemetrie je delana, po ni byl volant nakrivo tak ho srovnali a ted to dela tohle ????
První co mě napadne tak je tlak v pneu, nebo vyváženost kol.
Zkus přeměřit tlak a nechat převážit kola.

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Skype »

Zaměřil bych se na brzdy jestli Ti jedno kolo nepřibržduje.

Uživatelský avatar
Kank
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Kank »

tohle vsechno jsem uz delal uz jsem prehozoval pneumatiky, volant se porad staci k jedne strane.

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Skype »

Nevím jak u Forda,ale u Renaulta se takhle projevovalo špatné vrchní uložení tlumiče (vysypané ložisko).

Uživatelský avatar
Kank
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Kank »

Dik za info zitra jim to reknu v servisu ale tlumice mi kontrolovali a rikali ze jsou vpohode. Uvidim :)

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Skype »

Tlumiče můžou být dobré,ale uložení nemusí http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=2993" target="_blank

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

Kank píše:Mam podobny problem po serizeni geometrie mi volant tahne lehce doprava. Pokud jedu rovne volant je rovne ale jakmile ho pustim sam se stoci trosku doprava. Nevite co s tim.

PS goemetrie je delana, po ni byl volant nakrivo tak ho srovnali a ted to dela tohle ????
je to tím,že při sežízení geometrie se musí buďto vytáčet nebo zatáčet oba kulové čepy řízení,aby se dodržela souosost kol...to znamená,že pokud zatočím tyč čepu na pravé straně o jednu otáčku,musím zároveň zatočit tyč levého čepu taky o otáčku...pokud to neuděláte,rozhodí se souosost a tím se natočí i volant...Jinak zbíhavost u sharana má být 0 +- 1 stupeň...Kontrolu provedete tak ,ža si dáte kola do roviny,změříte si vzdálenost mezi levým a pravým kolem na přední,vnitřní části disků a potom to samé jenže na zadní vnitřní části disků.rozdíl mezi prvním a druhým měřením by neměl být větší než jeden milimetr...pokud je vzdálenost disků ve předu větší než na zadní části disků (pořád mluvíme o přední nápravě) ,tak v tom případě mluvíme o rozbíhavosti...pokud je to obráceně mluvíme o zbíhavosti...tohle je jen orientační přeměření...samozřejmě,pokud máte spolehlivého mechanika,který vám geometrii přeměří na stolici,tak máte vyhráno,ale tomu,že občas narazíte na mechanika co to ošidí se prostě nevyhnete...záleží taky na tom,jakou optiku kdo používá...a hlavně kdy byla naposledy kalibrovaná...atdatd...jsem se nějak rozepsal...howk... :wink:

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Skype »

Jak píše sid666,ješte bych doplnil,že servis který Ti udělá geometrii a volant máš nakřivo tak to jednoduše neumí.
Volant by se měl dát do správne pozice a zajistit pak se má začít dělat seřizování.
Po správně nastavené geometrii musíš mít volant v rovině bez nějakého přesazování volantu.

Uživatelský avatar
Kank
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Kank »

dekuji za informace hned jim tam volam a dam jim kopr :)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

zdravím, taky mi při geo. nechali volant trochu nakřivo, je to amaterizmus první třídy, navíc airbagový volant je na šestihranu (nebo osmi, nevim jistě) takže seřídit volantem to tak přesně nejde. pak se na to člověk musí celou dobu při ježdění dívat, jaké jsou to paka.

Uživatelský avatar
Kank
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Kank »

Ja to mel na predeslem aute a to me uplne nicilo porad jsem koukal jak je to nakrivo a ani jsem se nevenoval rizeni :) musel jsem ho prodat a koupit Galaxy :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“