ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od vladas »

Záhada vyřešena
Předchozí majitel nechal měnit přední sklo, podotýkám že originál ve značkovém servisu a určitě na pojišťovnu-zcela jistě za pořádný ranec, kvalita provedené práce tomu ale nějak neodpovídá, na pravé straně před spojujezdcem(asi 15 cm pod horní hranou)se našlo místo, kde byla přerušena linie lepidla(chybělo tam cca 2 cm housenky).Při delším nebo větším dešti voda stékala po A sloupku dolů (ale pod plastovým překrytím) a někudy spodem se dostávala a hromadila pod rohožkou spolujezdce, musel to ale být větší déšť, při menším, nebo pouze při jízdě se to neprojevilo(ani pokud auto stálo v garáži).
Takže rada(y) pokud máte podobný problém, prověřte kvalitu nalepení skla a zvažte kde si necháváte sklo měnit.
Když budu hodně konkrétní, tak se určitě obloukem vyhnu servisu Seat v Horšovském Týně.
Pokud někdo potřebujete sklo servis v okolí Plzně, rád poradím.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od kazbic »

:evil: Jen kdyby to dělali do svého auta,tak by to vypadalo jinak.Parchanti to jsou.Přitom za to chtějí tolik peněz.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od vladas »

O tom by se dalo sáhodlouze diskutovat, moje zkušenost(a nejenom moje) je taková, že kdo má šikovné ruce, a umí za to vzít dělá sám na sebe, ve svém.Celý ten teátr o značkových servisech visí na spolku učedníků, kteří většinou metodou pokus omyl postupně vymění, co se dá, potom to takhle vypadá.A chudáci, kteří se nechají, nebo tomu nerozumí, platí a neřeší ,to tuhle skupinu"poskytovatelů služeb"živí.Nebo maj firmu a lítá faktura za fakturou.A není to jen specialita česka, mohl bych vyprávět o kolegovi z práce, který se vyučil u Opla ve Furthu-úplně stejnej stav.Orvat, orvat,orvat, a nedej bože,pokud bys chtěl něco reklamovat.
Prostě dobrýho opraváře má člověk na celej život.

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od dratek »

ahojte, tak delsi dobu nezastihl naseho drobka vetsi dest, tak jsem to neresil. Ted jsem cekal na moji pred barakem, a jak jsem tak sedel, tak me nejdriv zacalo kapat na leve koleno, a pak na radici paku. coz uz me vytocilo. Zarazilo me to zatekani na leve strane, kousek od konce leveho roku, stekalo to pod tapecirem pekne dolu, ale zadnu skulinku jsem nenasel. nestalo se neco podobneho nekomu z Vas? Okno jsem neprelepoval. Mam strach, mam tam dva zaseky od kamenku, tak at neprdne. mimochodem, co stoji vyhrivane? 8O

Uživatelský avatar
michal333
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Zatékání do vozu

Příspěvek od michal333 »

Ahoj, teď se mi vyskytl problém od posledních přívalových deštích mi začlo zatékat do auta. Vysledoval jsem, že na nohy teče z pod přístrojové desky u spolujezdce. Moje teorie je že se někde ucpal odtokový kanálek z prostoru u motorku stěrače atd. a pak to někde protěče průchodkou nebo jiným technologickým otvorem.

Může mi někdo tuto teorii potvrdit nebo vyvrátit.
Popř. kde najdu nějaký odtokový kanálek.

Díky

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od widle »

už se to tu někde propíralo, zkus nejdříve pročistit odtokový kanálek, který sbírá vodu od čelního skla, dá se protáhnout svařovacím drátem.
Já mám jiný problém, byl jsem v myčce a když mi auto prjížděl fén a byl na okraji horní hrany čelního skla, chrstla na mě voda, takže mi to tam někde teče.....dá se bez poškození odstranit ta guma, co obepíná čelní sklo?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od majatrabi »

Jestli ještě vydržíš, tak dnes večer hodím fotky a zkusím napsat popis jak na vyčištění odtoků. Zrovna dnes jsem to dělal, taky zeklo.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od majatrabi »

Jakmile Vám teče na nohy z pod přístrojové desky, je jedno jestli řidič, spolujezdec, tak použijte tenhle návod.
Tak, že začneme. První obrázek je místo kde se drží voda. Pokud to bude někdo chtít jenom „prošťourat“ tak otvory jsou na kraji. Ale je tam blbý přístup, ruce tam nedáte. Nepomůže ani natočení stěračů. A šťourat taky moc nepomůže. Nejlepší je to pěkně rozebrat a vyčistit. Můžete to udělat i na ulici.
Postup: 1. Sundejte plastový kryt podběhu. Drží na 8 šroubkách s torx hlavicí - bit T-25.
2. po sundání krytu vidíte černý plastový kryt – odtokový kanálek(viz obr. "odtokovy_kanalek.jpg.") Neboli průchodka. Tu sundejte. Je uchycená ve dvou místech viz obr."misto_uchytu.jpg". Buď ho sundáte tak, že zatlačíte z vrchu na horní hranu a k sobě. Nebo vyloupnete spodní úchyt.
Teď můžete všechno krásně vyčistit. Na vyčištění jsem použil horkou vodu a 1l tlakovou nádobku. Tak zvaný rozprašovač s regulovatelnou tryskou. Kterou jsem si seřídil na proud vody. A stříkal do míst, kde se držel binec obr."prava_strana_kde_se drzi_voda.jpg".POZOR je tam vzduchový filtr tak si tam zbytečně nenastřikejte. A stlačený vzduch.
Na průchodce, je použitý molitan, který jsem měl v dezolátním stavu. Tak jsem použil silikon. Pak jsem si vyčistil i podběhy obr."bordel_podběch.jpg","vycisteny_podběch.jpg".
3. poskládat

Použitý materiál:
Bit T-25
Stlačený vzduch
Tlakovou nádobku
Silikon



P:S. pokud to bude někdo dělat tak by mě zajímalo jestli máte na pravé straně(spolujezdec) taky takovou díru a bez špuntu.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Mira077 »

Tak už mám problém se zatékáním vyřešen,vyzkoušel jsem všechno vyčistit jak se tady popisuje a nakonec to vyřešila výměna předního okna.Donutila mě k tomu prasklina na okně a teď v těch slejvácích mám v autě konečně sucho.Teď jsem to naštěstí řešil z pojistky viníka,ale platit ze svýho 15tis. bych fakt nechtěl,takže jsem si ješte zvíšil pojistku př.okna. Všechno zlý je k něčemu dobrý :-)

Uživatelský avatar
Doča
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.12.2008 19:11
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Doča »

Taky mi hned po koupi mého Sharana zatékalo a to ke spolujezdci. Měl jsem tam hotovej rybník. A nakonec po dlouhým hledání a čištění vámi zmíněných kanálků, jsem přišel na to že mi tam zatékalo okolo plastu u stěrače. Tam kde končí ta guma okolo skla a začíná ten plast, který vede až pod stěrač. Ten je zacvaklej na třech takových držáčkách, ten vrchní držáček je zacvaklej do blatníku, ostatní jsou zacvaklé až do výstuhy. A právě ten vrchní co je v blatníku, tak ten byl ulomenej a tudíž tou dirkou kde měl být napevno zacvaklej mi tam docela dost hustě teklo, přímo do slupku a sloupkem to vytýkalo do prostoru ke spolujezdci.
Zpravilo to trošičku černýho akvaristickýho silikonu "jen čistě pro klidný spaní" a novej držáček toho plastu :wink:

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od daber »

Tak mám neřešitelnej problém.Dneska jsem přišel k autu a u hodin mokro jako blázen a voda mi kapala na řadičku.Tak sem si myslel,že mi tam špatně nalepily nové sklo(mám ho tam asi měsíc),ale když sem se rozjel,tak od tý doby už nic a to pršelo furt stejně.Ujel sem 60 km a voda už netekla,jen zůstal mokrý tapicírunk.
Přílohy
29032009345.jpg

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od pistahufnagl »

se ti orosily hodiny, přechodem na letní čas :D
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od daber »

pistahufnagl píše:se ti orosily hodiny, přechodem na letní čas :D
To jsem rád,že se našel někdo zodpovědnej kdo mi to dokáže vysvětlit.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od widle »

daber píše:Tak mám neřešitelnej problém.Dneska jsem přišel k autu a u hodin mokro jako blázen a voda mi kapala na řadičku.Tak sem si myslel,že mi tam špatně nalepily nové sklo(mám ho tam asi měsíc),ale když sem se rozjel,tak od tý doby už nic a to pršelo furt stejně.Ujel sem 60 km a voda už netekla,jen zůstal mokrý tapicírunk.
se budeš divit chlape, ale mi kolem čelního skla trošku teče, poznal jsem to v myčce, když fén ofukovl čelní sklo a taky při vyšších rychlostech v dešti..opravdu mi kape na přístrojovku, přímo před řidičem.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od patper »

Mafiane,take to vidim na to okno :| Ono si to najde cesticku....a pokud jedes jde to jinam atp...
Ale na 99% je to oknem - stojis - nekde se naplni ''kapsa'' a potom ti to tece dovnitr :( Jedes - tak ti to staci nekam odtekat :(
Tak to 8O jaaaaaa :tit:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“