ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od kanec.h »

Vzhledem k situaci jaká nastala s technickyma sem se rozhodl vyměnit okna.po předchozím majiteli byly pokovené takže výměna kus za kus :roll: neměl se vyloženě louže ale mokro bylo.při sundání malých trojúhelníků z obou stran a odmontování matiček okna sami odpodly :mrgreen: a krásně bylo vidět stopy kudy voda tekla :)
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Sekat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2015 13:21

SHARAN 2 r.v. 2001 zatekaní do interieru

Příspěvek od Sekat »

Čau. Řeším zatékání do SHARAN druhé generace r.v 2001. Zjistil jsem že do auta teče ve spoji podbehu s podlahou. Před týdnem jsem to zatahnul karosářkým tmelem. U řidiče neteče u spolujezdce to povolilo a teče dál. Karosařský tmel strhnu a dám tam černej tmel. Teď je otázka co se bude dít z druhé strany kudy to vtéka do auta. Časem díra zkrz? Víte někdo jak to tam vypadá? Vedou tam nějaké odtokove kanálky dutiny ... Máte někdo nějaké zkušenosti. Tam kde je šroubovák tam to vtéka do interiéru. Prosím o rady jinak za chvíli budem Flinstounovi.
Přílohy
spolujezdec
spolujezdec
Tady se to po kapičkách tlačí dovnitř u řidiče i spolujezdce
Tady se to po kapičkách tlačí dovnitř u řidiče i spolujezdce
Tady to taky teče spolujezdec
Tady to taky teče spolujezdec
U řidiče před zatmelenim teklo tady
U řidiče před zatmelenim teklo tady
u řidiče teklo tady
u řidiče teklo tady

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od michall »

Tak osobně bych spíš hledal příčinu (kudy se voda dostává zvenku), než řešil následky. Takhle bych to viděl, že se tam někde bude voda držet a bude to hnít uvnitř aniž bys to našel.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Sekat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.02.2015 13:21

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Sekat »

To chci právě zjistit kudy to vtéka dovnitř. Tento týden se dotoho pustím.

thomass49
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.07.2017 18:56

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od thomass49 »

Zdravím. Jsem tu uplně nový. Potřeboval bych pomoci. Už asi dva týdny řeším vodu v autě. Mám Alhambru rv.2002, 1.9tdi. Vždy po dešti když jedu do zatáčky tak mi jde voda jak na nohy řidiče i spolujezdce. A to docela dost=( Odtokové kanálky vyčištěné, kabinový filtr přetěsněný, celý ten žlábek mezi levým a pravým odtokovým otvorem je vyčištěn. Jak jsem ted procházel celou tuhle debatu, zjistil, jsem že by mohl být problém u těch plastových kostiček pod oknem které drží plastový kryt levého stěrače. Ty kostičky mám vylámané. Opravdu tudy může téct i u novějšího modelu alhambry? Já jsem viděl, že jste někdo z vás měl tento problém ale u staršího data výroby. Děkuji moc za odpověd. Tomáš.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od BigBang »

karoserie je pořád ± stejná, takže se to týká i dvojky :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od lubos1947 »

Já když jsem měl golfa tak mě tam zatékalo na nohy od předního skla, byla tam špatná guma netěsnila, jenže tady jsou okna lepené ale může být že to není nalepeno správně a někde může být v lepidle prasklinka a i tudy by mohlo zatékat .
Později u venta jsem měl problémy že tam zatíkalo šíbrem -neustále zanešené odtokové kanály ale šíbr tam asi též nemáš.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Prusa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.12.2017 20:23

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Prusa »

zdarvím všechny,
obracím se s radou. Začalo to zatékáním do auta. U spolujezdce rybníček. Podle rad z tohoto fóra jsem začal se sundáním podběhu, vyčištěním odtoku do podběhu, zatmelením kostiček pod krycím plastem na okně, vyřezáním filcu a vysušením pod kobercem.... Než jsem to zkompletoval koberce dohromady tak jsem polil hadicí auto a u spolujezdce opět voda. Vytékala pod těsnící gumou u dveří dole na prahu. Tapecírunk dolů, folie ve dveřích neporušená. Sundal jsem gumu a vystopoval vodu až do půlky horní hrany dveří. Tapecírunk na zevnitř od stropu vlhký. Je možné že mi tam zatéká předním šroubem u hagusu? Jak ten hagus povolím? Je tam matka na klasický klíč a jakoby šroub na torx oříšek. Už jsem z toho na mašli. :fool: :fool: :fool: Děkuji za rady.
Ford Galaxy I 1.9tdi 66kw r.v.99

Uživatelský avatar
Spooky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 29.03.2011 14:45
Bydliště: Prdelákov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Spooky1 »

Ahoj, dotaz už tady na to byl,ale nějak jsem nenašel, nebo přehlédl odpověď. Teče mě ze stropu co je lampička (držák na brýle) Může to být způsobeno ještě něčím jinčím než špatně nalepeným oknem? :blush:
Přílohy
e614a9b5-a11f-4fd6-a611-ce8a3eb6886f.jpg
Nesnáším tuctový auta, proto mám SAG a Octu... :D
A vočipovaný f tédéíčku pi*o... :D
Jo a taky umím povinný ručení. :P

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jestli máš výhřev předního okna, tak může prolínat kolem pásku výhřevu, ten je nakostřen právě v prostoru kolem lampy (kastlíku).
Já tudy protlačil vapkou trochu vody při mytí (normálně jsem to pral moc z blízka).
Koukni pod kastlík jestli to tam nebude vidět.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

hrac5552
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.07.2009 12:12

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od hrac5552 »

Ahojte, chcem sa spytat ci tu nie je niekto z okolia Puchova (SK) kto riesil zatekanie do auta, na Galaxy mi po dazdi ostava mokre pod nohami u vodica a spolujazdca, odtokove kanaliky su ciste, stresne okno nie je, pod torpedom tiez vyzera byt vsetko OK a hadicku ostrekovaca sme pozreli, ta je zapojena. Nemal by niekto cas na to pozriet? Dakujem.
Ford Galaxy WGR 2003 1.9TDI 96kW
VW T5 1.9TDI AXC 63kW

Uživatelský avatar
Zbynda85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.12.2017 10:08

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Zbynda85 »

Čau všem,zase to zatékaní.Voda vzlíná ve sváru u spolujezdce mezi podlahou a podběhem na obrázku označený červenou šipkou.Už to asi někdo předemnou řešil,páč je to tam přetmelený.Přes okno tam neteče.To jsem vyloučil při zkušebním polevaní a dostal jsem se až k odvodňováku pod oknem.Něco tam málo bordelu bylo,ale nic co by udělalo špunt.Zatéká to někde asi pod kabinovým filtrem.Dal jsem tam hadici a pustil to na čůrek. Takže to je asi někde tady.Na fotce označený červenou čarou.Podle mě musel povolit asi ten tmel a teče to tudy.Dám potom vědět,jak jsem pořídil.Zbynda

Takže celej prostor pod kabinovým filtrem až k odtokovýmu žlábku jsem přetmelil a stejně zatéká.Vodu pouštím hadicí čůrkem kousek od filtru.Jdu tedy po čůrku vody kudy to může dovnitř přitékat.Jediný misto je v podběhu pod tím odtokovým žlábkem.Jsou tam dvě průchodky,který vedou někam zpátky k motorovýmu prostoru nad podběh.Voda přes ně přetéka,zkusil jsem je přelepit a ejhle,voda přestala přitékat dovnitř.Jestě jsem přelepil otvor u štítku kudy voda taky,stékala někam níž k misce tlumiče.Tak jsem vše poskládal zpět a zkusil to znovu zkropit a voda opět prolínala k nohám na stejném místě.To snad není možný.Pak jsem si všiml,že ten plast pod torpédem na tý gumě netěsní a voda stéká pod ten plast rovnou na horní misku uložení tlumiče a potom někam dozadu po podběhu.Podle mě stejný místo kam ustí ty dvě průchodky v podběhu.Tam se už nedostanu.Takže jedině co s tím teď zkusím přemáznout tu gumu vazelínou,aby ta voda neprotejkala pod ten plast,nicméně to řeší problém jen z půlky,protože ta voda tam někde vzadu má prostor kudy dovnitř.Spodem se tam asi nedostanu a motor k vuli tomu asi vyndavat nebudu.Jedině to zkusit vystříkat tím čím se stříkaj dutiny
Přílohy
93C635A7-0E95-47F6-840C-2F11D6061F7E.jpeg
B70E4762-DF2A-4644-9727-550289455865.jpeg
A1B598A4-8C26-41E4-8114-6D667EB7088A.jpeg
92499F19-52DF-4CF8-9009-89D113CD1C81.jpeg
540F13F6-BC67-4B6C-A4E7-19A0089B5DAB.jpeg
0B883A24-8A28-4EEE-83D2-11455FDC2614.jpeg
Po přelepení voda přestala přitékat
Po přelepení voda přestala přitékat
voda také dostane dolu k misce místem Označený žlutě.Přelepil jsem ji,každopadně v tý gumě to někde protejká označený zeleně
voda také dostane dolu k misce místem Označený žlutě.Přelepil jsem ji,každopadně v tý gumě to někde protejká označený zeleně

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od bik3r »

Ahoj, sice staré téma, ale řešil jsem cca před půl rokem také problém se vzlínáním vody mezi plechy v podlaze u řidiče a následně i úspěšně vyřešil, tak to tu trochu popíšu, třeba se to bude někomu hodit. Jedná se o to že se voda dostává za přední klobouky horního uložení a stéká po podběhu do místa kde jsou spojené plechy firewallu (přepážky mezi motorem a kabinou), podběhu a nosníku a následně se tam i drží, jak na straně řidiče, tak i na straně spolujezdce. Voda se tam dostává viz. příspěvek nademnou. Jenže to v tom místě kde se setkává několik plechů je už z výroby špatně ošetřené a voda se dostává i mezi plechy podlahy, kde začne vzlínat v interiéru a následně proteče i po nosníku pod podlahu a do předních kapes mezi nosníkem a prahem (to je také podle mě důvod proč u sagů tolik hnijou). Vyřešil jsem to tak, že jsem v první řadě zaslepil díry v podběhu pod odtokovýma kanálkama, aby se voda nedostávala zpět do motorového prostoru, jenže voda je prevít a i tak si tam najde cestu a trochu jí tam poteče vždycky. Proto se musí to místo nad nosníkem kde se spojuje s firewallem a podběhem přetmelit, ale musí se to udělat z motorového prostoru, jinak bude voda protékat stále mezi plechy. Je tam tedy hroznej přístup, ale dostat se tam dá, jen se musí odstrojit většina věcí okolo motoru...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“