ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
xmarwin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.11.2009 16:36
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od xmarwin »

Hmm, takže to není nic, co si zkontroluju sám bez zvedáku :(. Zkusím se s ním domluvit.
Díky.

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Rox100 »

Se zatékáním do vozu jsem se již také setkal. Auto mám od ledna 2014 a od té doby mnohokrát pršelo. Jediná známka zatékání byla u pátých dveří skrze těsnění zadní kliky, které není gumové, ale z pěnovky. Mimochodem originál u VW stálo 300kaček!

Když už jsem si myslel, že bude od vlhkosti pokoj překvapil mě doslova bazén pod pedály řidiče...

Auto parkuji na svahu, tudíž všechna voda ze střechy jde přes čelní sklo.

Nikdy by mě nenapadlo že může tolik vody natéct přes uvolnění klip plastového krytu mechanizmu stěrače. Klip se nachází přímo v drážce pro odvod vody ze střechy a skla a jak už se tu psalo, je z výroby narozdíl od zbylých klipů opatřen těsněním. To znamená, že už při konstrukci auta bylo zaděláno na pozdější problémy. Originál těsnění je z pěnovky nalepené ke kastli. Těsnení je následně procvaknuté klipem držáku plastu kolem stěrače. Jenže klip se uvolnil, a pak už stačila jen trocha špíny a všechna voda z odtokové drážky tekla přímo do otvoru pod uvolněný klip.

Oprava spočívala v tom, že jsem demontoval stěrače, a plasty kolem nich. Otvory očistil, odmastil a vyplnil černým silikonem na lepení akvária. Do syrového silikonu hned zacvakl klipy zpátky. Od té doby je v autě absolutní sucho i po vydatném dvoudenním dešti.

Více fotky z opravy
Přílohy
prekvapeni.JPG
uvolneny_plast.JPG
vysazeny_kryt.JPG
spina_a_otvor.jpg
vyplneno_silkonem.JPG
Naposledy upravil(a) Rox100 dne 29.09.2014 20:49, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Rox100 »

usazení klipů do čerstvého
Přílohy
usazeni_klipu.JPG

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Mr.x »

Hoši dotaz, jak často čistíte ty odtoky pod torpedem? ja jsem je vyčistil minulej rok a ted jsem řešil zatékaní k řidiči.
Dnes jsem stříkal dutiny a spodek tak jsem oddělal podběhy a ejhle zase listí a semínka z břiízi jak na....
Asi nebudu parkovat v blízkosti stromů :roll:

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Mr.x »

Chosekobra píše:Zdravím,
četl jsem "celou" diskuzi, zkusil jsem "všechny" rady a poznatky a nic nepomáhá. Mám Alhambru 1997, a teče mi do ní, resp. na podlahu řidiče, přesně uprostřed mezi nohama je výstupek(nosník) od pedálů k sedačce. Mám vyndaný koberec i filc, takže tam mám jenom železo. Ten výstupek má jakoby dvojitou podlahu, vrchní plech(asi 1mm tloušťka) jsem měl už prorezlý, tak jsem ho vyřízl(hnus). Pod ním je ten nosník, který už je taky celý rezavý, ale není děravý, tzn. podlahou neteče! Při dešti se objeví voda, nepřiteče, protože je to tak malé množství, že se to opravdu jen objeví. Voda se objeví v místě uprostřed podlahy, a to na pravé straně výstupku. Poté se rozšíří podél celého výstupku, jakoby zespod z toho vrchního plechu. Jak už jsem uvedl, opravdu jsem zkusil VŠECHNO a stále nevím důvod. Prosím Vás všechny o POMOC a nebo radu. Díky předem

Zdar,už se tento problém vyskytl i u mě .Pokaždé se to tu jen někdo zmíní ale nikdo to nevyřešil. Nepokrocil jste někdo dal ?

xmarwin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.11.2009 16:36
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od xmarwin »

Tak u mě to nakonec bylo špatně přilepené přední sklo, nechal jsem to opravit a zatím dva měsíce neteče. Nicméně nechci předjímat, třeba to nebylo ono - pořádně tu pršelo teprve tento týden... :o).

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Mr.x »

Tak co chlapy nikdo nic?
není tu z vás někdo kdo měl SAG rozřezeného? stále nechápu proč mi voda vzlíná tímto nosníkem.
Zřejmě prorezla podlaha po minulých zasahách "autozedníků" kteří přitáhli svazek kabelů od alarmu až pod torpédo a tam to hezky sloužilo jako okap přímo pod nohy řidiče. To jsem zdárně vyřešil a myslel jsem že mám po problému,ale po roce jsem nadzvedl koberec a voda zase, ale nečekaně se bere ze spodku.
Přílohy
DSC_0539.jpg

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Ondras1985 »

Na jaře musím řešit problém se zatékáním do vozu v oblasti navíjení bezpečnostních pásů pro přední sedadla. Tento problém se objevuje když s autem vjedu do myčky, asi jak kartáče tlačí na určité plasty, nebo to teče těmi plastovými kryty na střeše, ještě jsem to blíže nezkoumal.. Když prší, tak je vše ok, i při silném dešti. Také při ručním mytí se problém nevyskytuje. Setkali jste se s tímto problémem někdo??
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od BigBang »

Nemáš šíbr? Nějak si nedokážu představit kde by mohly být plasty tak aby se voda dostala k pásům.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Ondras1985 »

Né, šibr nemám. Ty plasty jsem myslel ty plastový lišty na střeše. Taky je to celkem záhada, vůbec netuším kudy by se tam ta voda mohla dostávat..
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od bodyvlk »

Kdysi jsem měl u Sharana 1 podobný problém. Pod hagusama na střeše jsou ve žlábku otvory, které byly zaslepeny gumovými zátkami o průměru cca 10 mm. Stejné, jako jsou třeba v nově vyvrtaných otvorech, když se stříkají prahy. Dal jsem nové a od té doby byl pokoj. Zatékání do vozu zepředu bylo způsobeno špatně nalepeným čelním oknem.

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Ondras1985 »

Díky za tip, podívám se na to, snad to bude ono.. :)
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

vaholn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.03.2016 19:55

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od vaholn »

Zdravím chlapy mám problém s vodou na podlaze. Přiložil jsem nějaké foto. Kanálky čisté,kdyz sem lil vodu přímo do kanálku,voda vytýkala ven ale i z pod ty gumy jak je na fotce. Nevite někdo čím to může být sem z toho docela nešťastný. Předem díky za radu.
Přílohy
IMG_20160302_180301.jpg
Z pod ty gumy my tece curek
Z pod ty gumy my tece curek
IMG_20160302_141013.jpg

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od lubos1947 »

Jestli máš ve střeše šíbr může být ucpaný odtokový kanálek , nebo další možnost - netěsní přední sklo a také by mohl být bordel (listí a pod.) u pylovýho filtru nebo ucpaný odtokový kanálek u tohoto filtru
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

vaholn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.03.2016 19:55

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od vaholn »

Odtoky jsou čisté,sibr nemam, vypada to jako ze to tece z toho rohu jsou videt i kapky na kabelu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“