ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Dedla »

Tak mám zase něco - snad to bude pro někoho poučný...
Jestli znáte někdo dobře sharanní karosérii,tak mi poraďte kudy. Čelní sklo bych vyloučil,těsnění dveří a teorii příchytek plastů pod stěrači taky.
Další moje teorie je bočním trojůhelníkovým oknem (stejně se ho chystám vyndat kvůli lepšímu lepení folíí) Obnaženým oknem z interieru ale není vidět nic.
Červeně označené body na fotu označují,kde je vidět voda.
Horním bodem -otvorem v bočním sloupku přitéká do interiéru voda (díra je zapěněná montážní pěnou 8O )
Spodní bod - dutina pro průchod kabelů do dveří,tam teče jenom čůrek vody + molitany mokrý...
Máte někdo ze "sharanoznalců" nějaký nápad?
Přílohy
Snímek 2346.jpg
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od widle »

Hagusy?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Dedla »

Hagusy bych také vyloučil.
Teče tam jen,když kropím vodou levou spodní část čelního skla. V podstatě sklo,blatník a boční trojůhelníkový okno. :(
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Janchi999 »

Vedro s vodou a pomaly liat z hornej casti celneho skla, na lavej strane. Pripadne dat dole gumenu listu na lavej strane celneho skla a liat vodu do kanalika pod tou listou... Ak zatecie, netesni ti celne sklo. Ak nezatecie, zostava ti uz len blatnik a to trojuholnikove okno... Ak budes polievat hadicou celu lavu cast auta, nezistis odkial presne tecie... Tych miest tam je milion a voda je svina :D . Jedine co pomoze je slaby prud vody a postupovat vylucovacou metodou...
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Dedla »

Tak po shlédnutí inkriminovaného místa endoskopem jsem stále neodhalil kudy z venku teče voda do dutiny. :(
(šiklo by se mi vidět nějakýho Sharana bez blatníku,nejlépe nějaký crash,aby se do toho dalo i říznout+prozkoumat jak to tam vypadá... :lol: )
Máte to někdo kolem Prahy a okolí?
Přílohy
Snímek 2376.jpg
Naposledy upravil(a) Dedla dne 02.09.2010 18:08, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

MartinAlha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.04.2010 19:49

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od MartinAlha »

Spodní část okna u stěračů je krytá plastem.Navazuje na gumu k oknu. Ta lišta je naražena do kastle přes plastovou kostičku. Ta se uvolní a zatéká do vozu. Pěkně za kobercem,nic není vidět a na podlaze mraky vody. Pozor na komfortku pod sedadlem.Kostičku vyndat a vlepit zpět do kastle a je to ok.

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od klasek »

Dedla píše:Tak po shlédnutí inkriminovaného místa endoskopem mám tip na teoretickou příčinu zatékání.
A to: ... díry pro plastový držáky el. instalace k bočnímu blikači...
(šiklo by se mi vidět nějakýho Sharana bez blatníku,nejlépe nějaký crash,aby se do toho dalo i říznout+prozkoumat jak to tam vypadá... :lol: )
Máte to někdo kolem Prahy a okolí?

Jednoho takového máme v práci v bazaru.....k vidění u Auto Exner areál Auto Plus

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Kylon »

No já mám již vyřešeno !!!!
Já to měl špatně přilepeným předním sklem ... dnes mám již sucho ... chvála bohu ... :)
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od rezna »

Kylon píše:No já mám již vyřešeno !!!!
Já to měl špatně přilepeným předním sklem ... dnes mám již sucho ... chvála bohu ... :)
u me to tak vypadalo taky - predni sklo prelepeny a v aute sucho

ale v utery prijdu k autu a potopa jak prase, sedacky durch - no nenechal ja debil stat celou noc auto se stazenyma prednima okynkama :-D

takze hosi pozor na to!
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od Kylon »

:D :D :D tak to bud rád že ti tam zůstalo rádio ...

jinak to okno lze jednoduše vyzkoušet, stačí na to vzduch a voda s jarem, na okno postříkat vodu s jarem a zevnitř to profouknout vzduchem. Mě se to projevilo hned a byla tam díra docela slušná .. nyní již spolujezdec sedíá v suchu ....
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od hiero »

Takže všetkým doporučujem nezanedbať čistenie odvodňovacích otvorov v motorovej časti pod predným sklom! Aspoň sa potvrdilo, že blb, ako Ja sa učí na svojich chybách! Hlavne že som toto vlákno čítal. Takže u nás dva dni prší ako sprosté. Dneska ráno sadnem do auta, že idem do roboty a keď som sa pozrel na koberec pred sedadlom spolujazdca skoro som zošalel. Koberec pod vodou minimálne cenťák. Bolo 5 stupňov, ale Ja som sa potil ako pri 40ke. Bola tma tak som nehľadal problém. V práci nervózny trošku sa rozvidnelo tak som otvoril kapotu, lebo som si spomenul na toto vlákno a čo nevidím, že priestor motorovej prepážky plný vody až po kabínový filter. Nasledoval príchod domov, demontáž plastovej prepážky a vystriekanie uvedených častí tlakovou vodou až pokiaľ som si nebol istý, že otvory sú priechodné a sú schopné pritekajúcu vodu odvádzať. Následne polhodinové vytieranie koberca handrou a následné sušenie teplým vzduchom. :( Berte te ako dobrú radu, že to čo sa prihodí inému sa Vám nemôže. Blbosť pri najbližšej príležitosti sa Vám to vypomstí! :D

Jubs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.04.2010 22:41
Bydliště: Praha

Pomoc - voda u spolujezdce

Příspěvek od Jubs »

Ahoj, omlouvám se jestli jsem přehlédl téma kde se něco podobného řešilo. V srpnu jsem měl auto v servisu kde mimo jiného měnily pylový (kabinový) filtr. Po cca 1 měsíci jsem zjistli, že u spolujezdce je mokrá podlaha (po déletrvajících deštích). Vysušil jsem to, ale nyní po srážkách zase mokro. Dneska jsem se snažil podívat pod tapecíruňk, oddělal jsem plastovou lištu u dveří. Pouze jsem zjistil, že je to tam nacucané vodou. Vůbec nevím odkud se ta voda bere. S tímto problémem jsem se ještě nesetkal u žádného auta. Jediná věc co mě napadá je, že to teče okolo toho kabinového filtru, ale nevím jestli je to technicky možné. Díky za radu.

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Pomoc - voda u spolujezdce

Příspěvek od manas1 »

Jubs píše:Ahoj, omlouvám se jestli jsem přehlédl téma kde se něco podobného řešilo. V srpnu jsem měl auto v servisu kde mimo jiného měnily pylový (kabinový) filtr. Po cca 1 měsíci jsem zjistli, že u spolujezdce je mokrá podlaha (po déletrvajících deštích). Vysušil jsem to, ale nyní po srážkách zase mokro. Dneska jsem se snažil podívat pod tapecíruňk, oddělal jsem plastovou lištu u dveří. Pouze jsem zjistil, že je to tam nacucané vodou. Vůbec nevím odkud se ta voda bere. S tímto problémem jsem se ještě nesetkal u žádného auta. Jediná věc co mě napadá je, že to teče okolo toho kabinového filtru, ale nevím jestli je to technicky možné. Díky za radu.
u pasatu to je bezna vec. ucpou se odtokove kanalky a pod pilakem to tece do kabiny. je pod nim takova pena co se nasakne jak houba. tak sharan to ma asi podobny

MartinAlha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.04.2010 19:49

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím

Příspěvek od MartinAlha »

prosím o radu,pod řidičem na podlaze je tunel,takový malý hrb,z něj mi vytéká při dešti voda.Koreze,malá dírka. Kudy se tam voda dostane? Máte někdo představu ? moc dík,ahoj

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s

Příspěvek od mimayin »

No po přívalech deště předevčírem mi vzhledem k tomu, že jsem měl také zacpané odtokové kanálky hrkla voda do auta a po nějakém zkratu se stáhly okna. :( No super. Samozřejmě v komfortní jednotce voda. Naštěstí jsem vše vysušil a všechno jede. :good: Problém mám, že i když jsem sundal prahy a zvedl koberce, tak se mi zdá že pod těmi hlukovými izolacemi ještě trochu vody je. Nevím jak tyhle moc sají vodu, ty v Passatu celkem sály dost. Ale jsou tochu jiné. Nevím, jak oddělat ty plastové úchyty na konci kolejnic u předních sedadel (u levé nohy řidiče a pravé spolujezdce). Mám pocit že při větším tlaku už to praskne. Jinak ale ty izolace neoddělám. :x Jak to řešíte ostatní? Jinak poučení zní: neparkovat pod stromy, zvláště když kvetou a pravidelně kontrolovat odtokové kanálky. Vyplatí se to!!! mimayin

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“