Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím
PříspěvekNapsal: 23.09.2014 18:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.11.2009

4

Rožnov pod Radhoštěm

Hmm, takže to není nic, co si zkontroluju sám bez zvedáku :(. Zkusím se s ním domluvit.
Díky.

Předmět příspěvku: Re: ZATÉKÁNÍ DO VOZU: zatékání vody do interieru, kudy, co s tím
PříspěvekNapsal: 29.09.2014 20:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.09.2010

65

Brandýs nad Labem

Se zatékáním do vozu jsem se již také setkal. Auto mám od ledna 2014 a od té doby mnohokrát pršelo. Jediná známka zatékání byla u pátých dveří skrze těsnění zadní kliky, které není gumové, ale z pěnovky. Mimochodem originál u VW stálo 300kaček!

Když už jsem si myslel, že bude od vlhkosti pokoj překvapil mě doslova bazén pod pedály řidiče...

Auto parkuji na svahu, tudíž všechna voda ze střechy jde přes čelní sklo.

Nikdy by mě nenapadlo že může tolik vody natéct přes uvolnění klip plastového krytu mechanizmu stěrače. Klip se nachází přímo v drážce pro odvod vody ze střechy a skla a jak už se tu psalo, je z výroby narozdíl od zbylých klipů opatřen těsněním. To znamená, že už při konstrukci auta bylo zaděláno na pozdější problémy. Originál těsnění je z pěnovky nalepené ke kastli. Těsnení je následně procvaknuté klipem držáku plastu kolem stěrače. Jenže klip se uvolnil, a pak už stačila jen trocha špíny a všechna voda z odtokové drážky tekla přímo do otvoru pod uvolněný klip.

Oprava spočívala v tom, že jsem demontoval stěrače, a plasty kolem nich. Otvory očistil, odmastil a vyplnil černým silikonem na lepení akvária. Do syrového silikonu hned zacvakl klipy zpátky. Od té doby je v autě absolutní sucho i po vydatném dvoudenním dešti.

Více fotky z opravy

Přílohy:
prekvapeni.JPG
prekvapeni.JPG (231.27 KiB) Zobrazeno 1864 krát

uvolneny_plast.JPG
uvolneny_plast.JPG (232.75 KiB) Zobrazeno 1864 krát

vysazeny_kryt.JPG
vysazeny_kryt.JPG (247.38 KiB) Zobrazeno 1864 krát

spina_a_otvor.jpg
spina_a_otvor.jpg (230.44 KiB) Zobrazeno 1864 krát

vyplneno_silkonem.JPG
vyplneno_silkonem.JPG (220.67 KiB) Zobrazeno 1864 krát

Naposledy upravil Rox100 dne 29.09.2014 20:49, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: 29.09.2014 20:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.09.2010

65

Brandýs nad Labem

usazení klipů do čerstvého

Přílohy:
usazeni_klipu.JPG
usazeni_klipu.JPG (196.93 KiB) Zobrazeno 1864 krát

PříspěvekNapsal: 30.10.2014 22:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

150

Liberec

Hoši dotaz, jak často čistíte ty odtoky pod torpedem? ja jsem je vyčistil minulej rok a ted jsem řešil zatékaní k řidiči.
Dnes jsem stříkal dutiny a spodek tak jsem oddělal podběhy a ejhle zase listí a semínka z břiízi jak na....
Asi nebudu parkovat v blízkosti stromů :roll:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 02.12.2015 05:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

150

Liberec

Chosekobra píše:
Zdravím,
četl jsem "celou" diskuzi, zkusil jsem "všechny" rady a poznatky a nic nepomáhá. Mám Alhambru 1997, a teče mi do ní, resp. na podlahu řidiče, přesně uprostřed mezi nohama je výstupek(nosník) od pedálů k sedačce. Mám vyndaný koberec i filc, takže tam mám jenom železo. Ten výstupek má jakoby dvojitou podlahu, vrchní plech(asi 1mm tloušťka) jsem měl už prorezlý, tak jsem ho vyřízl(hnus). Pod ním je ten nosník, který už je taky celý rezavý, ale není děravý, tzn. podlahou neteče! Při dešti se objeví voda, nepřiteče, protože je to tak malé množství, že se to opravdu jen objeví. Voda se objeví v místě uprostřed podlahy, a to na pravé straně výstupku. Poté se rozšíří podél celého výstupku, jakoby zespod z toho vrchního plechu. Jak už jsem uvedl, opravdu jsem zkusil VŠECHNO a stále nevím důvod. Prosím Vás všechny o POMOC a nebo radu. Díky předem

Zdar,už se tento problém vyskytl i u mě .Pokaždé se to tu jen někdo zmíní ale nikdo to nevyřešil. Nepokrocil jste někdo dal ?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 02.12.2015 10:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.11.2009

4

Rožnov pod Radhoštěm

Tak u mě to nakonec bylo špatně přilepené přední sklo, nechal jsem to opravit a zatím dva měsíce neteče. Nicméně nechci předjímat, třeba to nebylo ono - pořádně tu pršelo teprve tento týden... :o).

PříspěvekNapsal: 22.12.2015 14:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.05.2008

150

Liberec

Tak co chlapy nikdo nic?
není tu z vás někdo kdo měl SAG rozřezeného? stále nechápu proč mi voda vzlíná tímto nosníkem.
Zřejmě prorezla podlaha po minulých zasahách "autozedníků" kteří přitáhli svazek kabelů od alarmu až pod torpédo a tam to hezky sloužilo jako okap přímo pod nohy řidiče. To jsem zdárně vyřešil a myslel jsem že mám po problému,ale po roce jsem nadzvedl koberec a voda zase, ale nečekaně se bere ze spodku.

Přílohy:
DSC_0539.jpg
DSC_0539.jpg (257.14 KiB) Zobrazeno 1513 krát

PříspěvekNapsal: 09.01.2016 21:19 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

08.10.2015

22

Brno

Na jaře musím řešit problém se zatékáním do vozu v oblasti navíjení bezpečnostních pásů pro přední sedadla. Tento problém se objevuje když s autem vjedu do myčky, asi jak kartáče tlačí na určité plasty, nebo to teče těmi plastovými kryty na střeše, ještě jsem to blíže nezkoumal.. Když prší, tak je vše ok, i při silném dešti. Také při ručním mytí se problém nevyskytuje. Setkali jste se s tímto problémem někdo??

PříspěvekNapsal: 10.01.2016 00:25 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

11.12.2009

5872

DuchcoVW & Kladno

Nemáš šíbr? Nějak si nedokážu představit kde by mohly být plasty tak aby se voda dostala k pásům.

Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992 !!RIP!!
Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa

Tepličáci, Ústečáci, Mostečáci sem => SRAZ!!?
Kladno hýýýýr => SRAZ!!?

Detailing Club

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.01.2016 11:25 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

08.10.2015

22

Brno

Né, šibr nemám. Ty plasty jsem myslel ty plastový lišty na střeše. Taky je to celkem záhada, vůbec netuším kudy by se tam ta voda mohla dostávat..

PříspěvekNapsal: 10.01.2016 14:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

491

východní čechy

Kdysi jsem měl u Sharana 1 podobný problém. Pod hagusama na střeše jsou ve žlábku otvory, které byly zaslepeny gumovými zátkami o průměru cca 10 mm. Stejné, jako jsou třeba v nově vyvrtaných otvorech, když se stříkají prahy. Dal jsem nové a od té doby byl pokoj. Zatékání do vozu zepředu bylo způsobeno špatně nalepeným čelním oknem.

PříspěvekNapsal: 10.01.2016 15:45 
VWjunior
VWjunior

Hodnost:

VWjunior

08.10.2015

22

Brno

Díky za tip, podívám se na to, snad to bude ono.. :)

PříspěvekNapsal: 02.03.2016 21:10 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

02.03.2016

2

Zdravím chlapy mám problém s vodou na podlaze. Přiložil jsem nějaké foto. Kanálky čisté,kdyz sem lil vodu přímo do kanálku,voda vytýkala ven ale i z pod ty gumy jak je na fotce. Nevite někdo čím to může být sem z toho docela nešťastný. Předem díky za radu.

Přílohy:
IMG_20160302_180301.jpg
IMG_20160302_180301.jpg (88.94 KiB) Zobrazeno 1295 krát

Poznámka: Z pod ty gumy my tece curek
IMG_20160302_180244.jpg
IMG_20160302_180244.jpg (101.69 KiB) Zobrazeno 1295 krát

IMG_20160302_141013.jpg
IMG_20160302_141013.jpg (98.52 KiB) Zobrazeno 1295 krát

PříspěvekNapsal: 03.03.2016 12:00 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

23.12.2014

143

Vysočina

Jestli máš ve střeše šíbr může být ucpaný odtokový kanálek , nebo další možnost - netěsní přední sklo a také by mohl být bordel (listí a pod.) u pylovýho filtru nebo ucpaný odtokový kanálek u tohoto filtru

PříspěvekNapsal: 04.03.2016 15:35 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

02.03.2016

2

Odtoky jsou čisté,sibr nemam, vypada to jako ze to tece z toho rohu jsou videt i kapky na kabelu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 247 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]