PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marek77 »

O odstupňování rychlostních stupňů tu máme téma. Podívej se do něho a pokud bys chtěl na tohle téma pokecat, napiš do něho. Tohle je téma trochu o něčem jiném. Jen lehce OT - většina lidí, které znám, řeší opačný problém, a sice prodloužení rychlostních stupňů. Ty bys radši zkracoval. To se moc často nevidí.

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Zdravím mám sharana 1,9tdi, 96kW, 2005. 6-ti klacek
Prosím o radu. Mám problem s řazením. Když je auto studený tak to jde dost zle. Po zahřátí je to lepší, ale pořád to není ono. Při řazení čekám až tam "spadne" kvalt. Cejtim prostě odpor. Nejde to přes zuby ale vadí mi ten odpor. Myslím že časem by se to zhoršovalo čím dál víc. Zase naopak, když už je zahřátý auto a pospícham, a řadím opravdu ale opravdu rychle odpor necítím (jde celkem plynule). Auto mi zcela vyhovuje a nerad bych popravil "špajzku". Na autě se opravilo dost věcí. Nový přítlačák, lamela, setrvák i ložisko. Převodový olej typ G 052 171 A2 a žádná změna. Nemohu srovnat s jiným sharanem. Jak postupovat, pro seřízení řazení. Nebo poradit někoho kdo se tímto problémem zabývá a rozumí tomu perfektně. Autorizovanému servisu se vyhýbám. Nejsem milionář :-D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

V každým případě bys měl začít tím že si do profilu doplníš aspoň přibližný bydliště aby jsme věděli kam tě poslat.
Jinak co se týká řazení, můžeš mít zatuhlou hřídel řazení, je to ta co ti vede do špajzky a zezhora má na sobě táhla řazení...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Tohle si asi před panelákem nerozchodim. Vzhledem k tomu co jsem tady vše o problematice převodovek četl. Přístup pod plechem baterie, na kterém je částečně zavěšen celý komplet. Určitě bych ocenil mechanika který postupuje od nejjednodušších věcí. Než hned vše vyměnit. Pak co s řadicí pákou? Z neutrálu ji dám směrem ke spolujezdci v pravo, pustím a vrátí se zpět. Pokud to samé udelám směrem k řidiči v levo, vrátí se jen asi o jednu třetinu. A není tam žádný odpor. Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Tak budeš muset vlézt do kulisy řazení pod pákou a zkouknout vratný brko, jestli tam není prach a bordell a taky jestli nechodí nasucho. Je to divný že se vrací jen z jednoho směru.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Chápu problém s hřídelí řazení i s kulisou. Ale nikdy jsem takovou věc nedělal. Možná s přesným popisem a fotodokumentací bych si troufnul. I tak bych radši dal auto do rukou člověku který takový problém již řešil. Znáš někoho, anebo jsi mechanik?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Když prolezeš tohle vlákno, najdeš tam absolutně všechno včetně fotodokumentace a najdeš tam i návod jak seřídit táhla. Neboj se vlka nic a hledej, zcela určitě najdeš co potřebuješ, nejsi tu historicky první se stejným problémem.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Tak jsem prolezl snad vše, a nic. Našel jsem manuál "jak na to" což je super. Ale jak třeba rozchodit zatuhlou hřídel řazení sem nenašel (tam si vážně nevím rady) Ta kulisa je tam popsaná celkem slušně. Ale jestli na mě něco vyskočí a nebude to už řadit vůbec, střelim do bloku a přikreju ten kýbl vlajkou a pustím mu hymnu. Páč to fakt neni možný. Mám ještě caravelle long 1997 a řazení se nedá srovnat. Jak se to ohřeje sharan si k tomu nemůže čuchnout. Ale zdá se mi že to slyším ze všech stran. Na všech "vláknech". Kde asi soudruzi z NDR udelali chybu.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od M@rty74 »

A co to dát k někomu, kdo tomu rozumí do servisu ? Ušetříš si nervy a střelivo :laugh:
A srovnávat T se SAGem ? To nemůžeš !!! SAG je diagnóza a T životní styl :rofl:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Ale to se tady ptám. "SHÁNÍM MECHANIKA CO UMÍ SHARANY, HLAVNĚ PREVODOVKY A ŘAZENÍ" ;-) Klidně odvezu kamkoli. Páč sem z toho nešťastný. Potřebuju člověka co hledá závadu tím že zkoumá kde a co s tím je. A ne "babicu - když nemáte tohle, tak tam dejte tamto" prostě aby to neskončilo výměnou úplně všeho a jak se říká k ho--u. Když budeš o někom vědet dej echo. Díky

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Skyppy »

Zkus oslovit klubáka Parek5. Je z Ústí nad Labem.

VW šermen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2013 22:25
Bydliště: Bílina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od VW šermen »

Hotovo napsal jsem mu. Snad něco vymyslíme.

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Goodmen »

Zdarec ...mě sice převodovka špatně neřadí, ale při zařazené 5ce nad 2000 ot. při ubrání plynu se ozve hukot jako od bufíku. U jiných rychlostních stupňů, ani pod 2000 ot. to nedělá...a ještě jedna maličkost...po přeřazení a uvolnění pedálu spojky se stává, že spojka sepne, ale pedál zůstane viset tak v polovině (nevrací se do horním polohy)

Pc.hardware.tuning
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.03.2012 10:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Pc.hardware.tuning »

čus
potřebuji poradit má sharana 5 ti kvalt 1996 rv tdi 66 kw a odešla převodovka a sehnal jsem si sharana 5ti kvalt 1999 rv tdi 66 kw , mužu přehodit převodovky ?? 1999 rv není to už jiné ???
Děkuji

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od M@rty74 »

Nejde o rok výroby, ale o kód převodovky. Jaký jsi tam měl a jaký tam chceš dávat.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“