PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marselll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.03.2015 12:53
Bydliště: Piešťany SK

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marselll »

Ahojte, poprosím o radu, riešil som výmenu pravej predĺženej poloosy a nechal som vymeniť i semering v prevodovke, z dôvodu úniku prevodovkového oleja, mechanik mi tam dal nejaký Castrol...., ale odvtedy mám problém s radením, hlavne zaradenie dvojky, ostatné akoby išli cez zuby, dočítal som sa tu, že do 6kvalt by mal ísť olej so špecif. : G052 171 A2 SAE 70W-75W bolo by možné prosím hodiť sem alebo do SS link na konkrétny olej?, ktorý by som objednal a vymenil. Z tých označení a špec.... mám v hlave guláš. Ďakujem
Seat Alhambra 12/2001, 1.9TDI, 85kw, AUY, 6kvalt

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od kubenec »

Jaky chces link? Jdi do VW/Seat a kup 3lt.original oleje. Cena tohoto oleje je cca vsude stejna asi 700,-/1lt.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Marselll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.03.2015 12:53
Bydliště: Piešťany SK

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marselll »

JJ, len Seat predajna je cca 40km.... a poštou by mi to prišlo na adresu....
Seat Alhambra 12/2001, 1.9TDI, 85kw, AUY, 6kvalt

Uživatelský avatar
valex115
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.03.2013 19:13
Bydliště: Břidličná

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od valex115 »

Zdravím,jsem čerstvým majitelem sharana a mám špatný sinchron na 3.Sehnal jsem si z 81kw1999ročník sharana převodovku mohl by mi někdo poradit zda tam bude pasovat??muj sharan je 1,9tdi 66kw 1997.Předem díky za info
1,9Tdi-66kw-1998rv

Melli.ck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.01.2015 10:59
Bydliště: Český Krumlov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Melli.ck »

Zdravim, mam problem pri razeni prvniho stupne. Obcas tam padne trojka, pri stani i pri jizde. Kde je zakopany cokl? Diky
Sharan II, 1.9 tdi, rv 2002

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od standaPS »

Zdravím, nevíte někdo co můžu mít s převodovkou, když jednička a dvojka normálně zapadne, motor vrčí, pustím spojku a nic. Nejede. Ostatní kvalty normálně, řadí, jedou (i zpátečka).
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od johnyM128 »

Napadá niekoho prečo mám tento problém?

12346 idú nádherne... zo 3,4 zaradím 5 pekne. Ale z 6 5ku nezaradím vôbec. Ak prejdem 6 - 4 - a potom 5 to zaradím...

napadá Vás niečo?

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od jenda.master »

Ahoj,
mám problém asi na převodovce.
Převodovka řadí krásně, všechny rychlosti tam padaj jak po másle, můžu řadit malíčkem.
Problém je, když zařadim 5 stupeň a poustim spojku, ozve se zavrnění, jako když škrtnou zuby o sebe - tohle se děje v rozmezí od 1500 do 2000 otáček a pouze když je auto zahřáté. Občas je to slyšet i u 6 ve stejném rozmezí otáček, ale řekl bych, že to není tak zřetelné.
Spojka funguje bezchybně, neklouže, auto se neklepe, když vypnu motor bez spojky, tak se ani nehne - tudíž bych vyloučil i setrvák. Navíc si řikám, že kdyby byl problém ve spojce nebo setrváku, ozve se škrtání u všech rychlostí.

Preventivně jsem kontroloval olej v převodovce - bylo ho tam dost, ale když už jsem v tom byl, tak jsem ho vyměnil za originál olej - bohužel nedošlo k žádné změně.


Auto má najeto (opravdu) 135tis km.

Nesetkal se někdo s něčím podobným? Moc se mi nechce jít metodou "vyměníme spojku, ložisko, setrvák, pak rozhodíme skřín, ..."
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

wenny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.11.2017 10:31
Bydliště: Brno/Nivnice

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od wenny »

Čau chlapi,
mám Sharana 2005 96kw 6k a problém s řazením, který se tu už řešil:
- 1 a R jde občas špatně nebo vůbec zařadit, občas problém vyřadit
(přesně jak je tu někde popsáno stačí mírně do záběru a znovu vyšlápnout a vyřadí normálně)
občas spojkový pedál zůstává viset v poslední třetině stačí nohou vrátit a funguje
- stejně jako ostatní přede mnou jsem již absolvoval návštěvu několika servisů, kde si byli jisti a "přesně" věděli co je potřeba vyměnit (nová dvouhmota, lamela, přítlačák, vypínací ložisko, 100x odvzdušnění, výměna brzdovky, výměna spojkového válce... netřeba rozvádět co tyhle "srandy" dohromady stály a závada stále trvá.

Z pochopitelných důvodů má důvěra v servisy opadla a tak hledám zde, po pročtení celého vlákna předpokládám, že závada je celou dobu v uložení hřídele, resp. ve vůli hřídele v převodovce axiální případně radiální, pokud je kártr vyklochtaný.

a konečně k mému dotazu: abych předešel tomu, že se vymontuje převodovka někam odešle, tam za další ranec zrepasuje a po vrácení bude zase vše stejné a já pravděpodobně dostanu infarkt,
je možné nějak ověřit, že se nepletu? Našel jsem několik dalších informací:
1)zmiňovalo se tu nějaké plastové víčko pod kterým je ložisko - je to tohle č. 27? http://cs.realoem.me/Volkswagen/RDW/SHA ... /301030#27" onclick="window.open(this.href);return false;
pokud ano, co všechno je potřeba demontovat, abych se k němu dostal?
2)dále našel jsem i video - https://www.youtube.com/watch?v=E75I24cGxQY" onclick="window.open(this.href);return false; - je tohle přesně ta úprava spočívající ve vymezení axiální vůle?
pokud ano, kde se dají koupit ty vymezovací kroužky, příp. za kolik? - jsou to tyto č.21 - http://cs.realoem.me/Volkswagen/RDW/SHA ... /311035#21" onclick="window.open(this.href);return false;
3)pokud bych zjistil, že má ložisko v kártru vůli, před opravou bych to tímto vymezením ověřil (chápu, že radiální vůli tím neopravím, resp. možná minimálně zmenším), je to správná úvaha?
4)je někdo v blízkosti Brna nebo Nivnice, kdo se tímto zabývá? Zklamaly mne i servisy, ke kterým jsem v tomto ohledu měl max. důvěru a mrzí mně, že to musím řešit já jako "nemechanik".
sixta je na opačném konci republiky, ale vím o něm.

pokud to někdo zvládne dočíst do konce a bude mít nějaký názor, tak děkuji!

Václav :-)

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od johnyM128 »

Treba ju dať von a rozobrať a hlavne nešpekulovať. V domácich podmienkach sa to nedá spraviť - musí to ísť na frézu... NEDá!!! Novú spojku, nové ložisko, nová dvojhmota, odvzdušniť, spraviť osku /určite bude mať vôlu / skontrolovať poloos + predlzenie poloos a je to...

problém je, že to ložisko má vybitý obal v prevodovke - tj nedrží v nom pevne a to sa krúžkami vymedziť nedá...

Uživatelský avatar
zdemyr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ustí nad labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od zdemyr »

poradí někdo. občas se mi stava,že nejde zařadit zpátečka,vubec. ale není pokažde. čím začít? r.v.2002 19tdi 85kw

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Taky mám problém se špatným řazením, budu převodovku posílat na repasi, galaxi 1.9tdi 6kvalt 85kw. Neví někdo, kolik asi vymontovaná převodovka váží? Budu posílat přepravní společnosti a cena je samozřejmě odvozená od váhy, díky.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od standaPS »

36kg
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Díky, nikde jsem nemohl najít její váhu, myslel jsem že bude těžší.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ještě bych potřeboval poradit, spíš ujistit, jestli v mém autě je naprosto stejná převodovka jako v šaranu?měla by tam být MQ 350? Asi bude převodovka cestovat k Sixtovi, je to velmi solidní pán, zatím jsme byli pouze v kontaktu mailem ale jeví se naprosto solidně, o jeho kvalitách nepochybují.Ja sám nevím jaký typ tam je, ale právě Sixta psal že asi právě ta MQ 350, tak bych v tom potřeboval mít jasno. Mám GALAXY 1.9 TDI, 85kw, r.v. 2005. Děkují.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“