PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Tak spokojený jsem moc převodovka lehce řadí a společně s novou spojkou je neuvěřitelně auto tišší. Olej ti dá jak budeš chtít, mě ho dal v nádobách protože jsem jel dlouhou trasu zpět ale dá ho i do převodovky dle přání, ještě k tomu dal dvě tuby/ velikost zubní pasty/ s mazacím tukem pro hřídel a na poloosy. Rozdíl ve spojce přesně nevím ale Sixta naznačoval snad rozdíl ve vypínací síle a rozhodně dávat co tam patří ale sám nevím. Dále jsem dal ještě malý popis jsem.http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=105" onclick="window.open(this.href);return false;

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od johnxx »

Taky mě hůř řadá, hlavně za studena a 2-ka, odchází převodovka nebo to vyřeším výměnou spojky?
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Pravdě podobně to jen spojka nevyřeší. Minimálně je potřeba před výměnou spojky zkontrolovat vůli hřídele v převodovce. Rozhodně nedávat novou spojku na špatnou převodovku, vyhozené peníze.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Přesně tak, spojka to nevyřeší, jak píše BOBSEN, ví o čem mluví má ten problém s převodovkou už za sebou, no a já za týden konečně už budu snad taky řadit hladce, p. Sixta bude "léčit"i moji převodovku. Mám to podobné taky jako ty s tím,že v zimě jsem nemohl skoro vůbec řadit hlavně 1 a zpátečku a ani vyřadit a při řazení 5st. silný hluk. Ale teď když je venku dost teplo tak řádům skoro bez problémů,až jsem si říkal že kdyby to takhle řádilo pořád, tak s tím nemusím vůbec nic dělat. Zima ten problém asi zhoršuje, protože řadit za studena mi skoro ani nejde.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

nitros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 01.06.2018 20:14
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od nitros »

tento problém jsem měl i já pomohla výměna oleje v převodovce za origo.Podle mechanika tam byl hustější olej a v zimě nemazal tak jak by mel.
Seat Alhambra 2004 TDI 96kw je jasná volba !! VW Golf 4 SDI

na prodej olej original VW se slevou od 990kč do 1090kč 5L

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Tak do konce týdne budu mít doma konečně zrepasovanou převodovku od p.Sixty. Chtél bych se zeptat, asi tebe "BOBSEN",p.Sixta mi říkal že mi chybí na unašeči, nějaký okroužek a ten tam musím sehnat, neměl jsi taky tento problém? Nevím totiž jaký okroužek mám sehnat,tak bych byl vděčný za každou radu. V pátek mi to budou v servisem asi montovat i s novou spojkou a potřebuji to honem sehnat. Sixta nevěděl rozměr, ale prý to může být i vodovodní okroužek, jenom ten rozměr nevíme. Vlastně ani nevím co to v převodovce je unašeč a nevím co sehnat, pořadí někdo? A co je to ten unašeč?Diky
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od hiero »

no ja neviem robi prevodovky a nevie rozmer? ak mas manual 6q tak su na nej bez jej rozobrania pristupne tri gufera jedno pod vypinacim hydr. rele ludovo vytl. loziskom a dve su na unasacoch kde montujes poloos. max moze byt nejaky o kruzok na mechanizme radenia ked vstupuje do perevodovky

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

No tak už asi vím o který okroužek jde, přikládám fotku a šipkou jsem vyznačil místo kde mi chybí asi ten okroužek, pokud teda nezůstal na protikus, auto mám rozebrané v servisu a čekám až mi převodovka dojde přepravni společnosti. I tak nevíte někdo rozměr tohoto okroužku?
Přílohy
Screenshot_2018-06-20-06-27-55.jpg
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od hiero »

:mrgreen: tak to neviem...ale poviem ti jedno ani novy to netesni :mrgreen: ja som menil predlzenie a dal som totowww.poloos.sk/hriadel-poloosi/hriadel-poloosi-vw--37-26-33-4--p--sharan--ford-galaxy--seat-alhambra-2000- a tu bud pouzijes ten system ako mas teraz alebo je tam manzeta ako to je ba obrazku....ale z dvovodu ze som stare predlzenie este nevyhodil vecer ti odmeriam ten kruzok

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Moc děkuji za ochotu, změř mi prosím pro jistotu všechny míry, vnitřní průměr, vnější a tloušťku toho kroužku, díky.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od hiero »

vnútorný priemer 44 mm hrúbka 2 mm.........cize vonkajsi 48 mm..aj tak ten kruzok neplni svoju funkciu....vobec to tam neutesni.....priemer drazky v ktorej je ten kruzok na tom unasaci aspom na tom mojom starom je 45 mm...zn GSP tak mozes aj podla toho zhanat.... :offtopic:
Naposledy upravil(a) hiero dne 20.06.2018 19:59, celkem upraveno 1 x.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Moc děkuji, jsi hodný , zítra ho půjdu sehnat, no i když neplní svoji funkci tak budu klidnější když tam bude, měj se hezky a přeji pěkný večer
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Tak to bohužel nevím tento problém jsem neměl.

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od johnxx »

Ja nechal asi pred 2 lety vymenit v prevodovce olej, ale bohuzel ne original. Za kolik se da repasovat prevodovka?
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

No mě to stálo 11 100 kč u p.Sixty, asi jeden z nejlepších z odborníku na převodovky. Mimochodem dneska mi převodovku i s novou spojkou namontovali v servise do auta, a nastal problém. Na volnoběh hlavně za studena začalo něco rezonovat a je to tak silna rezonance že jsem auto odvezl zpátky do servisu a musejí to vyřešit.Dost to bylo obtěžujicí a kraval fakt nesnesitelný. Mechanik řïkal že jsou tam nějaké silentbloky a možna se to při montáži nějak špatně usadilo a přenaší se vibrace, tak to zkusí nějak vyřešit. Jinak zrepasovaná převodovka už řadí perfektně, ale stejně mám pocit že některé rychlosti tam jdou stejně tak že prostě citíš v páce jak do sebe ozubení zapadne, nevim jestli to tak ma byt, protože co mám galaxíka tak nikdy neřadil dobře. Ale p. Sixta to měl na repasi, spojka je taky komplet nová tak si myslím že to musí být naprosto v pořádku. Čim by mohly ty rezonance které se objevily být? Někdo nějaká zkušenost?Děkuji
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“