PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Co se týká toho jak popisuješ, že cítíš v páce jak ozubení do sebe zapadá, tak jsem s tím taky chvíli bojoval někdy v pohodě někdy to bylo cítit až jsem přišel na to, že to asi bude v tom při jakých otáčkách řadíš, musíš to vychytat kdy řadit. Třeba už vím že pří rozjezdu z 1 na 2 musím v podstatě jen s autem cuknou jakmile vytočím 1 trochu víc už to jde přes zuby. Z 2 na 3 tak v 60km jinak vyšší rychlosti už pak jsou v pohodě a při řazení dolu to nedělá nikdy, ale nejhorší je to z 1 na 2 a z 2 na 3.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Jo tak asi přesně takhle to mam i já, vsak ty převodovky máme prohlídnuté odborníkem, bude to prostě charakterický projev těchto převodovek a znamená to že je to vlastně v pořádku.Měj se hezký a díky za reakci
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Dnes jsem jel delší trasu tak jsem zkoušel, ideál je z 1 na 2 tak v 15 km, z 2 na 3 ve 40-50 km, a z 3 na 4 tak 60-70 km v těchto rychlostech řadí lehce a čistě.

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Vyzkouším podle tebe, ale až se mi auto vrati ze servisu. Po montáži repasovane převodovky od p. Sixty v servise, jsem ji vyzkoušel pouze jednu cestu domu a druhou zpátky do servisu. V autě neskutečná rezonance na volnoběh, v servise zjistili že asi při zpětné montáži převodovky buď poškodili nebo uz byl poškozen silentblok na převodovce a nevšimli si toho, od toho nesnesitelný hluk v kabině. Navic se udělala prasklina na podtlakové hadičce k posilivači brzd, takže jsem malem nedobrzdil. Udajne se musi objednat u Forda za necelych 1500kč,takže další invetice. V servise maji zrovna tyden dovolenou a autícko tam bude celou dobu stát. Až potom si snad už užiju zaslouženou klidnou jízdu.No daří se.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Jadek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2016 18:58

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Jadek »

Dobrý den, mám asi měsíc Sharan 1.8t 2003 a řazení z jedničky na dvojku I trojku nic moc. Z 1 na 2 mi přijde že to moc přeskočí a vylitnou mi o něco otáčky samovolně. Z dvojky na trojku to jde jakoby taky s odporem, ale než přes zuby. Spíš bych to viděl někde na ty táhla, nebo tak.. Má někdo podobný problém? Děkuji za pomoc.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marek77 »

Unáší spojka.

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Co to prosím přesně znamená, že unáší spojka? Děkuji.

Jadek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2016 18:58

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Jadek »

Marek77 píše:Unáší spojka.
Co to prosím znamená? ;-)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od hiero »

respektuj bod 6 precitaj si ho http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546
unasi spojka znamena ze zle vypina......prenos sily z motora nie je riadne preruseny.....oze byt poskodeny pritlacak zle vypinacia alebo zle nastavene toto ustrojenstvo atd....neviem totiz ci pri benzine je tiez spojka riesena hydroloziskom...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marek77 »

Je to všude stejné. A i kdyby nebylo, na tento problém to nemá vliv, jaké ložisko vypíná.

Pokud spojka unáší, může být třeba zavzdušněná. Ovšem pak by bylo třeba zjistit, kudy a proč se do systému vzduch dostal. Za normálních okolností se spojka zavzdušnit nemůže.
Může být poškozená mechanika spojky - prasklý paprsek talířové pružiny přítlačného kotouče, zvlněná nebo prohnutá lamela, zvlněný setrvačník.

Unášení spojky se snadno odhalí při řazení zpátečky. Ta prakticky pokaždé jde přes zuby.

Jadek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2016 18:58

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Jadek »

Tak zpatecka jde úplně bez problémů, mam někde problém na té kulise nebo ty táhla, nevím.. Ale zas mi nejdou do hlavy ty otáčky co mi jakoby vylitnou nebo minimálně zůstanou stejně. Při podrazeni z trojky na dvojku je to taky vpoho.

radek111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.01.2010 19:33
Bydliště: Pardubice

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od radek111 »

nevite nekdo jestli jde najit na prevodovce kod co je presne zac kdyz je v aute ? respektive kudy a kam nejjednoduseji koukat, nejak z toho nejsem chytrej a nechci zbytecne rozebirat kus auta ... potrebuju zjistit jakou prevodovku mam schanet pac me moje nejak opousti (synchrony na 4 a 5)
je to Sharan 1.9 96kW rv 2003

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od BOBSEN »

Proč stou svoji převodovkou nezajedeš třeba k Sixtovi?

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Ja když jsem potřeboval zjistit tak jako ty jaky mam typ převodovky, tak jsem lehnul u leveho předniho kola a baterkou svitil po celé převodovce, něco jistě uvidíš.A musíš uvidět takové to černé plastové, nebo gumové víčko, takhlens mi radil p. Sixta, pokud tam vičko uvidíš, tak máš s jistotou převodovku označení MQ 350. Treba koukni na netu na to jak vypada nějaké fotky jistě najdeš a porovnej se svoji. Ale myslím ze rok výroby a motorizace je s jistotou ta MQ 350. Jinak Sixta mi dělal repas převodovky a je to fakt jednička. Ja ho měl hodně daleko a přesto jsem nechtěl repas od nikoho jiného, ale ty ho máš z Pardubic kousiček, tak nevahej a šup za nim.
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Uživatelský avatar
yeti66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 27.12.2007 22:05
Bydliště: Uherce

PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od yeti66 »

Čau nevíte kde se dá koupit díl 006311703 je to kostička v mechanismu razeni na převodovek manuál na obrázku je pod číslem 22
Přílohy
Screenshot_2018-11-06-08-11-37.png

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“