Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí - Galaxy TDi manual (VTX-
PříspěvekNapsal: 08.08.2011 20:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

67

Brno

Marek77 píše:
Takže, pánové, hledal jsem hledal a asi jsem to našel.

Nevím, zda to vyřeší problém všech z vás, ale můj problém to vyřešilo.

Psal jsem tu, že po výměně oleje v převodovce mám potíže s řazením a že to řeším už přes rok. Celá věc se má asi takto:
Když jsem loni na jaře uvažoval, jaký olej do převodovky použít, zjišťoval jsem, jaký typ tam vlastně patří. Bylo mi potvrzeno, že do převodovek vozů SAG prvé generace se používá olej do automatických převodovek (přestože je to převodovka manuální), že prý to je taková specialitka těchto vozů. Rovněž mi bylo řečeno, že všechny tři modely, tedy Sharan, Alhambra i Galaxy prvé generace mají stejné převodovky GM a tudíž do všech těchto skříní se používá shodný olej. Tím olejem prý je ATF.

Znělo mi to logicky. Koupil jsem tedy ATF dle specifikace Dexron III (Havoline Texamatic 7045) a nafedroval to do skříně. Od té doby mi to řadí blbě.

Začal jsem se tedy pídit po příčinách. Proč to předtím na olej starý 170.000 km řadilo dobře a po výměně za olej nový to zlobí??? Až po roce dlouhých hledání příčin a souvislostí jsem na to přišel:
Základní mýlka celé věci je údajná shodnost převodovek. Skutečnost je totiž taková, že Galaxy I nemají stejné převodovky se Sharanem I a Alhambrou I !!! A proto se to celé zvrtalo. Galaxy I totiž mají převodovky jiné. Liší se sice naoko jen v detailech, ale jiné skutečně jsou. A možná i z toho důvodu se do převodovek Galaxy musí používat jiný olej než do Sharana a Alhambry.

Zatímco pro převodovky Sharan I a Alhambra I je schválen olej ATF, pro převodovky Galaxy I je schválen olej jiný, a sice olej dle specifikace Ford M2C-186-A. Této Fordově specifikaci jen tak nějaký olej neodpovídá - jedná se o velmi speciální produkt. Jediným "neoriginálním" olejem odpovídajícím této specifikaci na našem trhu je OMV ATF DII.

Cena tohoto oleje je u čerpacích stanic OMV relativně příznivá, litr stojí necelá dvě sta korun.

Měnil jsem simering na pravé poloose. Při té příležitosti jsem mnou vyměněný olej vypustil a zahodil (měl najeto 33.000 km). Po celou dobu opravy jsem nechal olej vykapávat, aby se převodovka maximálně vyprázdnila. Po opravě jsem převodovku naplnil dvěma litry oleje OMV ATF DII.

Pánové - řadím malíčkem pravé ruky !!!!! :D :D :D

Ahoj, jak zjistím jestli mám převodovku Galaxy nebo Sharan/Alhambra? Je tam nějakej kód na převodovce,a případně kde? Jde o to že jsem na svém Galaxy měnil převodovku za jinou z vrakáče kvůli škrkající trojce, a ted se začíná při rychlejším řazení ozývat čím dál více trojka i na té nové, tak chci vyměnit olej, a nerad bych to pokazil ještě víc. Jde dát případně do převodovky Sharan/Alhambra olej Dextron ATF 3 od OMV? Dík.

Předmět příspěvku: Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí
PříspěvekNapsal: 11.09.2011 23:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

473

Frýdek-Místek

Vypůjčím si to od Marek77:

Převodovky od Fordu má SAG modelu I. Lidově řečeno každý SAG se starým čumákem (do roku 2000) má Fordovu převodovku.

Problém ovšem je v tom, že Sharan I a Alhambra I mají Fordovu převodovku "X", zatímco Galaxy I má Fordovu převodovku "Y".

Pro převodovky Sharan I a Alhambra I je předepsán olej ATF (bez bližší specifikace), pro převodovky Galaxy I je předepsán Special Product dle specifikace M2C-186-A.

Jinak tady:
PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.01.2012 15:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2011

5

Ahoj všichni, sorry, jestli to tu již někdy bylo rozebíráno, ale rád bych se zeptal. Mám VW Sharan 2005, 85kW, 4motion. Občas, (většinou v zimě, když je motor studený) mi nejde zařadit jednička a zpátečka. Respektive jdou, ale hodně blbě a občas ještě hůře vyndat. Konkrétně ta zpátečka, protože u vyřazování stojím. Jedničku přeřeadím na 2 lehce, protože jedu. V tomto případě i spojka zabírá (blbě) nízko, ne jak má, v horní třetině.
Ale o co jde. Již jsem vyměnil: převodový olej, nechal zkontrolovat těsnost hydraliku spojky, vyměnil nějaký odzvdušňuvací ventil u pedálu, nechal jsem zkontrolovat hlavní spojkový válec. Závada trvala dál. Další týden jsem nechal zkontrolovat komplet rozpínací mechanismus spojky. Nová lamela, přítlačák, a ložisko. Závada trvá dále.
Už mě to točí, jezdit se s tím jakž takž dá, ale přeci jen......
Nemá někdo podobné zlušenosti a neví co s tím je?

Díky za pomoc

PříspěvekNapsal: 06.01.2012 16:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

61

Bratislava

pakoc píše:
Ahoj všichni, sorry, jestli to tu již někdy bylo rozebíráno, ale rád bych se zeptal. Mám VW Sharan 2005, 85kW, 4motion. Občas, (většinou v zimě, když je motor studený) mi nejde zařadit jednička a zpátečka. Respektive jdou, ale hodně blbě a občas ještě hůře vyndat. Konkrétně ta zpátečka, protože u vyřazování stojím. Jedničku přeřeadím na 2 lehce, protože jedu. V tomto případě i spojka zabírá (blbě) nízko, ne jak má, v horní třetině.
Ale o co jde. Již jsem vyměnil: převodový olej, nechal zkontrolovat těsnost hydraliku spojky, vyměnil nějaký odzvdušňuvací ventil u pedálu, nechal jsem zkontrolovat hlavní spojkový válec. Závada trvala dál. Další týden jsem nechal zkontrolovat komplet rozpínací mechanismus spojky. Nová lamela, přítlačák, a ložisko. Závada trvá dále.

Díky za pomoc

na 2 strane som pisal že my to robí to isté mam to isté auto vsetko som urobil to čo ti a žiadne zlepšenie tak neviem :čaute mám problem s radením rýchlosti R a 1(nie vždy)zaradím R a následne nejde vyradiť tak dám to trošku do záberu a zase vytlačím spojku krásne vyradím to isté aj pri 1 .otázka je či stačí tie lanovody zoštelovať alebo príčina je uplne niekde inde, našiel som aj inzerát že tento problém vie odstániť http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=76&t=26672 čo na to poviete.
tak som zvedavý či sme len dvaja a či to niekto už riešil ďakujem za každú odpoveď

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 06.01.2012 16:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

61

Bratislava

a este aký olej si daval do prevodovky

PříspěvekNapsal: 06.01.2012 16:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2011

5

te přesně nevím, ale v servisu mi říkali, že tam dali originál. Tuším, že nějaký Castrol, ale nejsem si jistý. Servisuje mi to velmi dobrý známý, který má poměrně velký autoservis s 20ti letou praxí. takže oleji věřím. A i tak, dělalo to i před tím, než jsem vyměnil olej. Před tím to vlastnil známý a ten to servisoval jen v originál servisech Vw. Takže předpokládám, že tam problém nebude.
Ten inzerát jsem četl, ale je to z trnavy, tak to mám dost z ruky. Ty jsi mu již psal?

PříspěvekNapsal: 09.01.2012 19:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

61

Bratislava

písal a zatial nič keď sa ozve dam vedieť

PříspěvekNapsal: 11.01.2012 19:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.09.2011

14

Českolipsko

Tak až se ozve dej vědět co a jak.Mám stejný problém

PříspěvekNapsal: 11.01.2012 20:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.03.2010

46

Laslo píše:
a este aký olej si daval do prevodovky

Do šestistupňové manuálně řazené převodovky VW patří jen a pouze olej G 052 171 A2 specifikace SAE 70W-75W. Ke koupi v prodejnách Škoda, VW, Audi. V ČR se asi zatím žádná jiná alternativní náplň sehnat nedá.

PříspěvekNapsal: 11.01.2012 21:16 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

29.05.2010

2458

Green town at Prague

Ohledně špatně řadících převodovek mrkněte ještě třeba sem: http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=41365

PříspěvekNapsal: 27.01.2012 17:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2008

253

Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín

Ahoj mam problem nejde nekdy radit R jen kdyz hnu z autem tak jde vse jak ma

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 11.02.2012 11:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

61

Bratislava

Laslo píše:
písal a zatial nič keď sa ozve dam vedieť

no bol som v Trnave opravil to asi za 20min a radím nenormalne super!!!! :good:

PříspěvekNapsal: 13.02.2012 09:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.06.2011

5

Nazdar, opravují i v Čechách, dám případně kontakt na autoservis v Bílině.

PříspěvekNapsal: 14.02.2012 11:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2008

253

Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín

A co opravujes ?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.02.2012 12:22 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

29.05.2010

2458

Green town at Prague

pipo1 píše:
A co opravujes ?

Týká se to nejspíš tohoto problému :

Laslo píše:
pakoc píše:

Díky za pomoc

na 2 strane som pisal že my to robí to isté mam to isté auto vsetko som urobil to čo ti a žiadne zlepšenie tak neviem :čaute mám problem s radením rýchlosti R a 1(nie vždy)zaradím R a následne nejde vyradiť tak dám to trošku do záberu a zase vytlačím spojku krásne vyradím to isté aj pri 1 .otázka je či stačí tie lanovody zoštelovať alebo príčina je uplne niekde inde, našiel som aj inzerát že tento problém vie odstániť http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=76&t=26672 čo na to poviete.
tak som zvedavý či sme len dvaja a či to niekto už riešil ďakujem za každú odpoveď

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]