SOLENOID - ovladací ELEKTROVENTIL řazení zpátečky u automatu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
Uživatelský avatar
lubomircharvat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.05.2014 16:29
Bydliště: Brno

SOLENOID - ovladací ELEKTROVENTIL řazení zpátečky u automatu

Příspěvek od lubomircharvat »

Ahoj všichni,

Nevíte někdo který je SOLENOID - ovladací ELEKTROVENTIL řazení zpátečky u automatu TIPTRONIC AG5 - 09B, GPE - JF506E ?

Neřadí mí zpátečka, ale "jen" tak v polovině případů a především za tepla. Jinak řadí... tento stav trvá dost dlouho a říkám si, kdyby byla prasklá brzdička, tak by zpátečka neřadila vůbec... jenže pořád 50na50 řadí. Nemůže být přicpaný solenoid pro zařazení zpátečky? Pokud tedy je vůbec zpátečka ventilem ovládaná?
Převodovka mi totiž začala v tu těch vedrech malinko pokovávat, jen lehounce, to ale dřív nedělala a tak jsem se jal měnit olej, a to i přes to, že jsem jej měnil před rokem. Samozřejmě jsem ho vypustil defacto čistý, ale navíc, jsem odšrouboval i dolní kryt, což obvykle nedělám. A ejhle! Spodní kryt, odkud saje filtr a i filtr, byl plný drobných šupinek bílé barvy. Kde se tam barva vzala vím, protože před pár lety jsem tam dal na bílo nalakované, jak jsem ho koupil místo svého orezlého, víko rozvaděče. Při další kontrole, byla barva uvnitř rozežraná... tak jsem převodovku propláchl a dal nový olej, jenže... zbyteček šupinek bílé barvy je pořád v převodovce a mám obavy, že to není OK.

Co myslíte? Mohl by být jen přicpaný solenoid ?
Díky a pěkný den.

Charvát

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“