KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

KLIMA, ZÁPACH: zápach z klimatizace, dezinfekční spray

Příspěvek od neverhood »

Mam problem zo zapachom z klimy. Teraz ked som zacal kurit tak sa to prejavilo v plnej sile.
Predosly majitel asi pri pouzivani klimatizacie v lete nebol natolko uvedomely aby ju vcas pred dojazdom vypinal a tak sa tam asi tvoril kondenzat a ten tam stuchol.

Otazka, ako by som na Sarane mohol vycistit klimu a vydenzifikovat?
Ako robite udrzbu vy?

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Koupiš si na to sprej a vystříkáš všechny výdechy,je to pěna která zároveň i dezinfikuje stojí to cca 300,- a koupiš to tam kde dělaj klimy nebo v GPD

Uživatelský avatar
vwt4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od vwt4 »


Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

super musim sa po tom niekde porozhliadnut v okoli.

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

No cistiacu penu som kupil v klasickom obchode s nahranymi dielmy za 330Sk a dnes som to robil. Ak by niekto chel vydiet ako sa dostat k pelovemu filtru mam aj foto.

Ale chcelo by to este asi vymenit aj pelovy filter, asi sa po nom porozhliadnem.

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

takl neviem som na rozpakoch , teraz pozeram tuto http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=3633 ... ht=heizung ze vyparnik je o dost inde ako za pelovym filtrom.
mozte mi to potvrdit?

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

je to tak jak tu bylo popsáno...za filtrem je ventilátor topení,a hned za ventilátorem je chladič klimatizace,respaktive výparník...vím,že když kluci čistili klimu,cpali tu hadičku do všech přístupných otvorů v palubce a vždy pod pilový filtr...nech to chvíli působyt,potom pust ventilátor a klimošku,ať se pěna dostane do všech zákoutí...," ... no a když takového bacila praštíte po hlavě paličkou,no tak to je s ním potom zaručeně ámen,to dá rozum..."říká Mach a Šebestová...nevěříte???věřte!!! :D :wink:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

neverhood píše:takl neviem som na rozpakoch , teraz pozeram tuto http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=3633 ... ht=heizung ze vyparnik je o dost inde ako za pelovym filtrom.
mozte mi to potvrdit?
Protože se mi neustále potí skla a je fakt, že jak nastartuju a pustím ofuk na skla, tak i nezapocená skla se na chvíli zapotí, tak jsem dal zapravdu, že asi budu mít mokrý pylový filtr. Původně jsem myslel, že je to jako ve Fabii, kde je pylový filtr společně se vzduchovým, ale jak tu píšete, tak asi nějaký další je i v klimatizaci. Zkoušel jsem se k němu dostat dle výše uvedeného odkazu. A ..... Nepodařilo se. Jsou tam nějaké z... uchytávky, které se mi nepodařilo oddělat. A protože už jsem potřeboval za chvíli frčet pryč, tak jsem to namontoval zpět a budu se zase přemlouvat než to zkusím někdy příště.

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

pistahufnagl píše:
neverhood píše:takl neviem som na rozpakoch , teraz pozeram tuto http://www.sgaf.de/viewtopic.php?t=3633 ... ht=heizung ze vyparnik je o dost inde ako za pelovym filtrom.
mozte mi to potvrdit?
Protože se mi neustále potí skla a je fakt, že jak nastartuju a pustím ofuk na skla, tak i nezapocená skla se na chvíli zapotí, tak jsem dal zapravdu, že asi budu mít mokrý pylový filtr. Původně jsem myslel, že je to jako ve Fabii, kde je pylový filtr společně se vzduchovým, ale jak tu píšete, tak asi nějaký další je i v klimatizaci. Zkoušel jsem se k němu dostat dle výše uvedeného odkazu. A ..... Nepodařilo se. Jsou tam nějaké z... uchytávky, které se mi nepodařilo oddělat. A protože už jsem potřeboval za chvíli frčet pryč, tak jsem to namontoval zpět a budu se zase přemlouvat než to zkusím někdy příště.
ked to budes robit tak to pofot a upozorni na pripadne problemove miesta. Skda ze tu nemame nejakych nemcinarov co by nam podobne uzitocne clanky prelozili a hodili x-manovi na GSA-web

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Přátelé, tak jsem se dnes pustil do čištění klimatizace. Omlouvám se za méně kvalitní fotodokumentaci. Je to focené mobilem.

Nejdříve je potřeba vymontovat krycí plast pod táhly stěračů. Je přišroubován třemi 6 šrouby. K vyndání je třeba s ním trochu laborovat - vyháčkovat.

Dále se musí vyndat pylový filtr. Stačí natáhnout ruku, zachytit ho za pravý okraj a mírně zatáhnout. Měl by jít uvolnit lehce. Dál opět následuje háčkování ven.

Za filtrem je mřížka, tak 15 x 15 mm a za ní klapka z nějakého měkkého plastu. Je to nějaká zpětná klapka, či co. Stačí na ní lehce zatlačit a je přístup do sací šachty.

Jelikož je výparník až za ventilátorem, zvolil jsem tento postup.
Odehnul jsem pružnou klapu a zasunul hadičku co to šlo nejdál. Klimu jsem si připravil na funkci LO, ale zatím nepouštěl. Do šachty jsem nastříkal asi 1/3 obsahu nádoby. Ihned jsem nastartoval a nechal běžet na LO asi 2 minuty. Tím se pěna dostala do výparníku.
Do šachty jsem nastříkal další 1/3 náplně. Zbytek jsem nastříkal do všech výdechů, včetně středového tunelu a výdechu na nohy.
Nechal jsem to působit asi 1/2 hodiny.

Pak jsem nastartoval a projel na klimě všechna možná nastavení, která jdou nastavit ručně.Od HI až po LO, včetně všech nastavení klapek. Doporučuji otevřít všechny dveře, dokud to trochu "nevysmrádne".

Následovala zpětná montáž a projetí.

Toť vše. :wink:
Přílohy
Fotka043.jpg
Fotka043.jpg (34.34 KiB) Zobrazeno 9840 x
Fotka041.jpg
Fotka041.jpg (31.77 KiB) Zobrazeno 9844 x
Fotka040.jpg
Fotka040.jpg (37.78 KiB) Zobrazeno 9838 x
Fotka042.jpg
Fotka042.jpg (29.51 KiB) Zobrazeno 9843 x
Fotka044.jpg
Fotka044.jpg (41.51 KiB) Zobrazeno 9845 x
Fotka039.jpg
Fotka039.jpg (52.12 KiB) Zobrazeno 9854 x
Fotka038.jpg
Fotka038.jpg (41.86 KiB) Zobrazeno 9865 x
Fotka047.jpg
Fotka047.jpg (40.94 KiB) Zobrazeno 9872 x
Fotka045.jpg
Fotka045.jpg (42.87 KiB) Zobrazeno 9870 x
Fotka048.jpg
Fotka048.jpg (41.24 KiB) Zobrazeno 9871 x

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Sqela prace Viliku, pochvala. http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 298#355298" target="_blank 8)

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

vilik

a přední kapotu jsi nechal kde? :o

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Já jsem vyzkoušel jinou metodu.Předem musím upozornit,že není dobrá.
V Lídlu jsem narazil na dezinfekční spray (asi za 100 Kč),přímo také určený pro klimu.Postupoval jsem dle návodu.Spray se měl postavit do středu auta a zmáčknout.Mělo to aretaci,tak že to stříkalo asi 5 minut v kuse.Musela se pustit vnitřní cirkulace a větráky naplno.Asi tak dva týdny to v autě vonělo,jako by tam někdo rozšlapal bednu citrónů,ale pak se postupně zápach začal znovu projevovat.Tudy cesta nevede.Budu to muset udělat jako Vilik :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Nevím jestli to mám vůbec psát, ale alespoň se pobavíte. Včera jsem konečně koupil dezinfekci na klimu - za 320 Kč. Navečer asi o půl deváté zajedu s autí na dvorek, otevřu kapotu, odmontuju kryt před stěrači a jeden šroubek mi spadnul někam do motoru. Už jsem ho nenašel. Ale říkám si - v pohodě, šroubek vždycky nahradíme. Naštudoval jsem návod v polštině, mezitím přišel radit soused, ten umí anglicky, tak jsme to nějak dali dohromady. V tom se začaly v dáli blížit černé mraky jak montérky kominíka. A to docela rychlým tempem. Stejným úsilím jsem se snažil dokončit dílo. Vyndám kabinový filtr, nasunu hadičku co nejdále, jdu nastartovat motor a .... Nádoba se spreyem mi spadla do motoru. K...a. To byste nevěřili - ale dosáhnout na ni nešlo protože byla až na vaně. Chvíli vypadalo, že zmizela úplně, ale poté jsem ji nástrojem na odendání tapucírunku dveří od Kazbiče (díky ti) našmátral. Vana musela dolů. To celkem šlo, horší to bylo s jejím přimontováním zpět. Černej až za ušima jsem konečně našel všechny díry pro šrouby a mohl konečně vystříkat všechny otvory klimatizace. Filtr zpátky. Kryt stěračů už jsem nestih, to už mi bubnovaly obrovské hroudy vody na záda. O dalších mých opravách vás budu zase informovat. Pišta Hufnágl.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“