ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od BigBang »

Jaký jsou v SAGu pojistky? Jsou tam i ty malý nebo jen velký? Co si pamatuju, tak jsem tam ty mrňavý nikde neviděl. Jde mi o to, že bych pořídil odbočku do pojistkovky pro připojení kamery a nevím, co mi pošlou. Všude hlásají ATC, ale už podle obrázku to je jednou na tu klasickou a jednou na tu malou. Jen abych neobjednal, a pak mi nepřišla ta malá a co já potom s tím, když to nebudu mít kam zapojit...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

V SAGu jsou pojistky všelijaký, skoro bych řekl, že všechny, viz https://www.gme.cz/automobilove-nozove- ... ?onpage=80" onclick="window.open(this.href);return false; . Ty prťavý jsou na centrálce vlevo, střední dole v pojistkovém držáku a ty největší v reléovém roštu třeba na centrál nebo vyhřívaný přední okno.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

raduzovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.06.2017 12:45

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od raduzovo »

Ahoj, prosím o pomoc..prestaly mi fungovat zasuvky, ale jenom tak, ze pri vypnutym motoru..za chodu normalne bezì..zrejme jsem vyflusal obe baterky pres leto na chate..moc nabijecek lednicek malo jezdeni..ale po vymnene hlavni bat. Se nic nestalo, 2. Zatim venku, zkouseli jsme nejakou polodobrou a tky nic..a taky pri motoru na konektorech k 2. Bat.nebyl zadnej proud-to by mel bejt,ne?dekuju moc, jestli nekdo víte!!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

Tusim pod sesli ridice nebo spolujezdce by melo byt rele, ktere za chodu motoru pripina 2. baterku k altiku, aby se dobijela. Nemam pristup ke schematum, mozna je nekde i pojistka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

raduzovo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.06.2017 12:45

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od raduzovo »

jo, dík, byla to pojistka u baterky..

McGurin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.03.2016 18:26

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od McGurin »

Prosím o radu,Alhambra 2009 4motion,
nefunguje přední autozapalovač, z ničeho nic přestal fungovat,zadní v kufru funguje. Může prosím být pojistka? Akorát nevím pořádně kde.
Děkuji moc za rady

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

Zkus v pojistkovém držáku úplně dole, svislé pojistky, 7. zleva, 25A.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

McGurin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.03.2016 18:26

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od McGurin »

To je prosím u řidiče?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

Ano, vlevo pod volantem
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Honza0606
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.09.2022 11:23

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od Honza0606 »

Zdravím přátelé prosím o radu mám Sharan 2002 a zapalovače mi fungují i když vypnu klíč , nedá se to někde přepnout aby se vyply taky. Diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

Dá, odpojíš kabel, ale pak se samy nezapnou :D

A teď vážněji - teoreticky dáš před zásuvku relé se spínacím kontaktem 30A. Cívku relé pak napájíš někde, kde je 12V po otočení klíčkem, nebo lépe po nastartování. Spíše je otázkou, jestli úprava zapojení vyváží efekt. Snadno nastane situace, kdy je napájení potřeba i při opuštění auta (kamera, alarm, ..., příp. krátkodobě i lednička) a to pak znamená další spínač a tím se zase trochu ztrácí ta "automatizace".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“