ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od dvorky1 »

Tak Galaxyna 1,9 TDi 81 KW r.v. 1999 má ty pojistky k zadním zásuvkám pod sedačkou spolujezdce. Mám vzadu 2 zásuvky a pod sedadlem 2 pojistky 15 amp modré barvy :). Lednička mi vyhodila jednu pojistku. fungovala pak jen jedna ta zadní zásuvka, druhá ne a výměna pojistky to spravila :). díky za příspěvky koumal jsem nad tím skoro týden

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od petr-petr »

No mám šaryka 1,9 diesel 2000....,
obě zadní zásuvky nešly (už když jsem ho koupil), přední v pořádku - začal jsem hledat pojistky - a ejhle pátá (podle štítku je to právě jedna zapalovačová, přitom přední zapalovačová šla..) patnáctiampérová byla přepálená - po výměně šlape jedna ze zadních zásuvek, druhá je pořád KO, všechny pojistky proměřeny. Myslel jsem, že ta druhá by mohla být přes 15-ku (tedy se zapnutým klíčkem) ale nic jsem už nevystopoval.
Kdysi jsem měl upravenou "zadní" zásuvku v pasatu, tehdá ještě s 20A relátkem tak, že když napětí kleslo pod 10,5V (to je mez vybití baterky, kdy ještě nastartujeme) tak se vypla, a opětovně se zapnula při překročení 13,5V - to je napětí, které se spolehlivě objeví po nastartování motoru. Bylo to velmi blbuvzdorné, právě pro autolednice - vklidu jsem moh' nechat zapnutou lednici i na trajektu, chvíli ještě chladila, pak se vypla a chvíli to "studeno" v lednici přežilo, ... a já pak i odjel....
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od ifos.cz »

Nebylo by schema na tu upravu? To by se mi celkem hodilo :blush:
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od petr-petr »

No byl to takový bastl před sedmi lety, ale chci to udělat znovu do svýho šaryka - nejspíš s nějakým FETem a proudovou ochranou... Schema pak vystavím, slibuju. Ale vidím to na zimu.... :-)
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od ifos.cz »

Ja elektrice rozumim asi jako koza petrzeli, to jsi asi ale pochopil ;-) Takze za to schema budu vdecny, abych to mohl zadat nekomu, kdo umi s pajeckou ... ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od rcmony »

Je mi sice divný, že jedna zásuvka naběhla, ale pojistky pro zásuvky v kufru bývají pod sedačkou spolujezdce. Zkus se podívat ještě tam. Měním je poměrně často, protože přes ně nabíjím baterky do letadla (a někdy se zapomenu), jinak já tam nějaké hlídání napětí mám (někde kolem 10V mě to odpojí, ale to se mi stalo jen jednou se starou (75Ah) baterkou a celovíkendovém létání).
Přílohy
100_8637.jpg
100_8639.jpg
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od Petr FG »

Dlouho nikdo neřešil zásuvky, mě zatím fungují obě, zásuvku v palubce chrání pojistka č.7, ale nevím kterápak pojistka chrání tu v kufru, mám tam jen jednu, cestu na dovolenou budu vařit vodu na kafe v konvici 12V 100W, tak kdyby náhodou ta pojistka praskla.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Dark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2010 13:33

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od Dark »

Tak jsem zjistil, že mě nefunguje zásuvka v kufru, ale bohužel nevim, kde je předjištěná. Víte někdo kde hledat nebo číslo pojistky? Děkuji

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od the.max »

Přední zásuvka (zapalovač) je na pojistce č. 7, zadní by měli být na pojistce č. 10.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
FANTOCI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Sharan 2006 nefunkční 12v zásuvky v kufru

Příspěvek od FANTOCI »

Ahoj, chystám se na dovolenou a zjistil jsem ze mi nejde 12 v zásuvky v kufru ? Chtel jsem si tam napojit auto ledničky a nic. Autozapalovač normálně funguje . Na pojistkach chybí pojistka na tuto zásuvku ale jak jsem koukal tak tam neni ani přivedena kabeláž ? Nevite nahodou kde to ma pojistku. Díky :pleasantry:
POŘÁDEK JE JEN PRO BLBCE,INTELIGENT SE VYZNÁ V CHAOSU.

Kdysi jsem býval velmi namyšlený, ale teď už jsem úplně bez chyby!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od michall »

Pokud máš 2. baterku pod seslí spolujezdce, tak zásuvka (-y) v kufru jsou napájeny z ní. Pojistka S8 (příp. S10, pokud máš v kufru 2 zásuvky), tj. 8. (10.) zleva ve spodní řadě svislých pojistek, obě 15A. Ještě mrkni pod sesli řidiče.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od BERGRUFT »

Zdravím,

nepodařilo se mi najít přímo ani příbuzné téma ohledně dodělání auto,či USB zásuvky, tak pokud to sem nepatří prosím o přesunutí.

Chtěl bych do stropnice Obrázekzakomponovat USB zásuvku pro napájení malé kamery.

Rád bych se zeptal chytřejších odkud by se daly co nejsnáze dotáhnout přívodní káble. Nechci to tahat přes půlku auta. Dalo by se použít přívodní káble k stropnímu osvětlení? Téměř jej nepoužívám.

Pro převod z 12V na 5V jsem našel viz níže.


Obrázek
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od B.I.G. »

Ahoj, hele zasuvku je potreba vest urcite pres pojistku, takze je jistota natahnout si kabel od svorek, na kterejch je spinany/staly +12V. Nevim presne jak to je v SAG, ale u Passata jsou tyhle svorky pod relatky... Ja osobne mam v aute tuhle zasuvku z aliexpress a pohoda ;)
ImageUploadedByTapatalk1452499753.050529.jpg

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od Marek77 »

Ale on mluví o USB, ne o zapalovači.

Od napájení osvětlení to samozřejmě lze, ale musíš počítat s tím, že tam bude odběr navíc.
Pravda je, že kamery přes USB toho moc nesežerou a pojistka pro osvětlení má bohatou proudovou rezervu.

Takže ANO, lze to.

B.I.G.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 20.05.2010 14:27
Bydliště: Praha 4

ELEKTRO, ZÁSUVKY 12V: nefungují zásuvky

Příspěvek od B.I.G. »

No ja taky nemluvim o zapalovaci, ale o usb ;)
ImageUploadedByTapatalk1452507756.344667.jpg



Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“