ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od flyfish215 »

dejdar píše:Zrcátko s blinkrem je stejné se Superbem I.
Diody by určitě vyměnit šly, akorát se k nim nedostaneš bez destrukce blinkru.
Hlavně až budeš objednávat blinkr, tak nešetří a kup originální. Já jsem na svém chtěl ušetřit a koupil neoriginální blinkr a svítí tak polovinou intenzity proti origu na druhé straně.
Ahoj mám v plánu zajít do originál servisu Škodovky a pokud by byla cena přijatelná koupil bych oba dva nové abych svítil na obouch stranách stejně.A nebo druhá možnost zajít do originál servisu VW a zjistit si cenu tam.Co by bylo lepší? Prosím zkušenější o radu.děkuju
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od BOBSEN »

Měl jsem to samé jedna strana neblikala vůbec a druhá hrozně málo bylo to vidět jen když byla tma a i tak hrozně málo, výměny se neboj obě zrcátka cca půl hodiny jen opatrně at nic neulomíš, koupil jsem kus za 250,-- kč a blikaj v pohodě i kdyby to vydrželo rok tak to jde, někde jsem našel,že origo stojí někde kolem 1 400,-- kč/ks to bych to raději nechal po tmě.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od michall »

flyfish215: já netvrdím, že je to 100% vodičem, ale začal bych hledat závadu a začal bych od věcí, jejichž oprava je snadná a levná. On ten přerušený vodič, ve kterém je místo mědi jen zelený prášek, přece jen trochu vede, nebo aspoň občas a LEDkám stačí na "žhnutí" vcelku málo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od flyfish215 »

Tak dneska na světle jsem na to koukal a protože parkuju na parkovišti na sídlišti zjistil jsem že je prasklý ten plast blikače a podřený ten plastový kryt kolem zrcátka.Takže výměna mě nemine.Někdo mi to na parkovišti asi při couvání nebo projíždění podřel a při tom praskl ten blikač.Zítra je svátek,tak v ůterý hurá do autorizáku zjistit cenu,eventuelně zajdu i do Škodovky a porovnám ceny dvou autorizáků.Když to u obou dvou bude raketa,jdu do náhražky.Děkuju všem za rady. )))
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

Uživatelský avatar
Cakewalk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 10.04.2012 11:21

Zrcátko ve špatné poloze

Příspěvek od Cakewalk »

Zdar chlopi, někdo mi asi drbnul do zrcátka, bo jak ho sklápím elektricky vše ok, ale zpět se vyklopí moc. Rozebral jsem ho, ale úplně ke kloubu se nedostanu. Má to tam nějak moc vůle. Nemáte někdo nějaký typ, jak to seřídit? Tu jsem žádnou radu nenašel. Díky.
Přílohy
zrcatko_Alhambra.jpg
Alhambra 2003 1.9 TDi čip - 135kW

Starý Mach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 23.05.2009 09:05
Bydliště: Ostrava

Re: Zrcátko ve špatné poloze

Příspěvek od Starý Mach »

:cry: Mám to samé,taky mě zajímá co z tím?Podle mne je tam něco zlomené,nerozebíral jsem to ještě ale myslím si to. :(
VW golf IV 4motion ARL 110kw,2001 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=244156" onclick="window.open(this.href);return false; Prodáno.
Seat Alhambra r.v.2002,4x4,85 kw

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od BOBSEN »

Zdar klubáci. Mám dotaz ohledně vnějších zrcátek. Lze jednoduše vyměnit stávající el. ovládaná zrcátka za za el. ovládaná a el. sklopná? Nebo je v tom další nějaký čihož v elektrice /nějaké relé nebo v CE/. Výměna ovladače je jasná. Nedělal to někdo z vás? Děkuji.

Cook
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2020 07:05

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Cook »

Zdravím, neřešil někdo následující? Přestalo mi naklapet sklo pravého zrcátka. Tak sem rozebral obě a měřil, na levém fungujícím šlo něco kolem 15V, na pravé nefungující evidentně něco šlo cca okolo 8,5V. Motorky jsem zkoušel prohodit, ale bezezmeny. Druhý den mi ale přestalo naklapet i levé zrcátko. Teď nefunguje ani jedno. Kabely v husim krku mezi dveřmi mají popraskanou izolaci, už jsem je zaizolovaval dřív, ale žádny drát neni přerušen. Má někdo zkušenost? Jake je pro tuto funkci určeno relé? Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od michall »

A na jakém autě?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Cook
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2020 07:05

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Cook »

Sharan, 2.0TDI, BRT, 2007

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od michall »

V tom případě žádné relé, "joystick" ovládá přímo motory zrcátek, za ním je přepínač levé/pravé. Vodiče to chce změřit, kontrola pohledem nestačí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Cook
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2020 07:05

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Cook »

michall píše:
27.06.2021 21:08
V tom případě žádné relé, "joystick" ovládá přímo motory zrcátek, za ním je přepínač levé/pravé. Vodiče to chce změřit, kontrola pohledem nestačí.
.. Aha... Díky moc! Zkusím tedy sehnat jiný přepínač a zkusím to.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od michall »

Taky řešení, ale co takhle nejdřív najít závadu a tu pak opravit, než slepě pořizovat a měnit díly.

Dodržuj prosím pravidla sekce - necituj poslední příspěvek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Tlapa 78 »

kubenec píše:
05.11.2016 19:19
Anglické verze měli jiný sklon toho hliníkového šasí. Laicky řečeno není mechanicky levé zrcátko pro levostrané řízení stejné jako levé pro pravostrané řízení.
Mám pravé zrcátko v anglické verzi - při plném vyklopení zrcátka do správné polohy se ani úplným přitažením skla nevidí nic. Řeším to lehkým přiklopením celého zrcátka. Ale někde jsem četl, že se musí nějak upravit zobáček toho šasi, jak píše Kubenec. Nemá někdo bližší informace?
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“