ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od maxie »

Děěěkuji pěkně... teď jenom nevylítnout z kůže při demontáži tapecu a bude mi hej :-)

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Auto1 »

Udělej si na to páčení přípravek,něco jako hodně široký šroubovák s důkem pro ty plastové čepy.
Pak je pěkně vypáčíš.
Jinak je polámeš,to si předem objednej několik nových.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zdenal3D
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Zdenal3D »

Poradíte někdo co všechno je potřeba k dodělání výhřevu zrcátek do auta kde nejsou? Kámoš to po mě chce do alhambry 2001 tak ať jsem připravenej.Zrcátka mám objednaný a co dál napojit to na výhřev zadního okna a dolů dát nějaké relé, nebo to utáhne jen přes ten vypínač?

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od maxie »

Tak jsem se s tapecama nesral, normálně to ustřihl a napájel, ušetřil jsem tak hlavně nervy atp.

Uživatelský avatar
misdom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 09.08.2009 21:53
Bydliště: Přerov, Morava

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od misdom »

Mám na autě el.zrcátka i s blinkrem.Nevíte někdo jestli bude pasovat konektor,když tam budu chtít vyměnit ten blinkr za blinkr se světlem co svítí pod nohy??Díky za rady...
* prodej autodílů na všechny automobily, vyhledání dílu podle VIN*.... klubákům 20% sleva na vše

kumu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2009 12:08
Bydliště: Velké Heraltice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od kumu »

zdravím všechny, nevíte náhodou jak se vymění v levém zrcátku žárovka blinkru na sharikovi 06 ?
díky

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od HONEY »

V těch zrcátkách jsou diody, a co jsem to měl rozebraný, tak jsou lepený , takže myslím koupit novej blinkr a vyměnit.

kumu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2009 12:08
Bydliště: Velké Heraltice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od kumu »

a víš, jak se to rozebírá, nerad bych ještě kupoval celé zrcátko

kumu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2009 12:08
Bydliště: Velké Heraltice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od kumu »

na kolik přijde takový blinkr?

Uživatelský avatar
HONEY
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 08.03.2009 17:29
Bydliště: K.VW. kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od HONEY »

Ten blinkr vyjde tak na 400,-. Jinak sklo se musí normálně vypáčit, vycvaknout z těch držáčků, a ten lakovanej kryt je tam jen zacvaklej. Ale drží tam dobře, taky jsem se trápil. Ten blinkr je tam asi na dvou, nebo třech šroubcích. Teď přesně nevím.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Auto1 »

Když se tu bavíme o zrcátkách,tak mám pár čerstvých info:
Nejlevnější zrcátka jsem našel zde,ale jsou to všechno kopie,originály nikdo na ešopu asi nemá,jen VW servis:http://www.e-cat.cz/c-3770967_4283170_4 ... 20a&page=1

Mimochodem mi nějaký dobrák urazil zrcátko,když mi najel do pruhu,tak to řeším na pojišťovnu a ta mi uhradí jen 50%,protože to ponížili o amortizace,darebáci. 50% musím platit já,což dám k úhradě viníkovi nehody.

Základní problém je,že originál zrcátko je pekelně drahé,asi 7500kč/kus a to ještě nemá automatické clonění,s tím cloněním je to asi 15.000kč kus a k tomu práce a lakování.Neuvěřitelně drahé.

Kopie jsou levné,funkční,ale jsou nekompatibilní,z originál zrcátka nepasuje sklo do originálu atd,je tam akorát stejná patice a vzhled,ale konstrukce je jiná.
Kopie vychází od 1200 do 4500kč dle typu a výbavy zrcátka za kus s daní.

Použité originály se špatně shánějí,za celé dopoledne jsem nevytelefonoval ani jedno originál použité,vždycky to byly použité kopie a je problém sehnat pár.

Takže nakonec jsem se rozhodl pro nové s blinkrem elektricky sklápěcí za 4500kč kus s daní,ale jsou to kopie bez automatické clony proti oslnění.

Takže si dávejte na zrcátka pozor,sekundu to trvá,někdo Vás škrtne,a stojí Vás to 9000kč+práce+lak= asi 11.000kč a pojišťovna,ač viník přiznal vinu,Vám jako poškozenému uhradí jen půl jednoho zrcátka,to je 25% výdajů,75% platíte Vy,což je v mém případě 8250kč,mohlo to stát méně,ale když už se to má lakovat a měnit,tak ať už to má význam,tedy blinkr.

Nevím,k čemu ty pojišťovny jsou,když neplní ani při jednoduchém případu,kdy plnit mají.Nejde o peníze ale o princip.Až mi nějaký pojišťovák bude chtít nabídnout jakékoliv pojištění,tak dostane ránu mezi oči.Odedneška nehradím žádné pojištění,kromě těch,která jsou povinná.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Jendyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.11.2007 20:12
Bydliště: Žamberk

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Jendyss »

Ahoj, mám vnitřní samostmívací zrcátko - jak poznám, že se opravdu stmívá? Mám totiž pocit, že mě auta jedoucí za mnou dost oslňují. Je to zrcátko napojené na elektriku nebo v něm je nějaká baterka?
J.

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od midar »

Ahoj, o zadne baterce nevim taksi myslim, ze je napojeny do elektriky po zapnuti klicku. Vyzkouset muzes jednoduse. Pokud mas cidlo jen do kabiny tak na ne posvitis baterkou a vidis, ze zatmavuje. Pokud mas cidlo i ke sklu, staci ho zakryt. Predni cidlo zatmavuje ve tme, zadni pri osviceni autem zezadu. Chce to poradne se divat, je to jen displej z tekutejch krystalu umistenej pred zrcadlem.

Jendyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.11.2007 20:12
Bydliště: Žamberk

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od Jendyss »

No právě a já nepozoruji rozdíl když mám čidlo zakryté a odryté a posvítím na něj.

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

Příspěvek od midar »

Ja jsem to zkousel v garazi a tam jsem rozdil videl, i kdyz baterka moc nesvitila. U toho predniho vidim rozdil kdyz vjedu ve dne treba do tunelu. Na tvym miste bych asi odelal zrcatko a zkusil jestli tam jde stava. Pocitam, ze tam bude jen napajeni a vse ostatni bude schovany v zrcatku, ale to je jen ma domenka. Urcite me opravi zelenej Abel :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“