MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od TDIfun »

CatDavid golf 85PD plus turbo ze 130PD odlazeno na 126kw ted jeden pracant 85PD sharan 4 kola v plne nalozi, turbo 130pd soft vzhledem k tahani voziku s auty tak s rozumem odlazen na 115kw s rezervou. Moje zkusenosti s 85PD za posledni dobu.Dalsi byla Bora 85d ale chip BitPower :roll: takovou hruzu jsem dlouho nevidel, to auto jelo v seriovych hodnotach.Dle meho, pokud dela chip nekdo kdo tomu rozumi, tak neni problem.
TDIfun http://www.chipforum.cz

igracek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.06.2008 16:51

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od igracek »

Kank píše:Mam najeto na Galaxy 2003/11 asi kolem 200tis a nevim jestli tam dat chip na 105KW, jestli to ten motor vydrzi.Mel jsem predtim Citroen Picasso s 66KW chip na 85KW od Xtuning(neznate je nekdo) a jelo to lepe a strasne to hulilo. Kdyz jsem tomu nalozil tak bylo za mnou cerno. Toho se bojim nejvic, aby to neodnesl katalizator a prosel jsem emisema.
Ja je znam www.xtuning.cz,mám od nich udělanýho passata B7 2.0TDi 103kW a vůbec to nekouří a jede to velice dobře.Tak nevím co to picasso.vstřiky,egr apod.
Oni to ladí na míru podle toho co chces,udelali mi to,jezdil jsem s tím asi 14 dni, a chtel jsem jeste přidat,tak přidali a jezdí to bomba!.o)Už s tím mám nalítano asi už 30tis po čipu a zatim vše v poho!.o)

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od ninja8 »

Lze čipnout i 2.8 benzin 150kw?
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od catdavid »

ninja8 píše:Lze čipnout i 2.8 benzin 150kw?
Lepší téma si nenohl ani najít!Nezasírej to tu a založ nové téma na správném místě!
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od ninja8 »

catdavid píše:
ninja8 píše:Lze čipnout i 2.8 benzin 150kw?
Lepší téma si nenohl ani najít!Nezasírej to tu a založ nové téma na správném místě!


Témat je tu už tolik, že se mi to jeví nesmyslné založit další.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od bora »

Tak jsem rozšířil řady těch co si nechali upravit výkon motoru.
Mám 1.9 PD 85 kW 4x4 a pro chip jsem se rozhodl kvůli tomu abych měl trochu rezervy na předjíždění a o něco větší "krouťák" do naší kopcovité krajiny.

Úprava byla provedena u (snad) odborné firmy, která se tím živí, má (řekl bych dobré reference) a známý mi ji doporučil.
Zvýšení výkonu proběhlo na cca 105 kW (nebylo to na brzdě), takže je to pouze odhad.
Moje přání bylo, že nechci chip jako na sportovní jízdu, ale pro vetší jistotu při předjíždění atp.

Nebudu to nijak sáhodlouze hodnotit, jen napíšu, že je to prostě jiný a je to znát.
Pozn.: auto vůbec nehulí (z toho jsem měl celkem obavu).
Nemůžu říct, že by auto bylo po chipu jako "střela", ale jeví se mi to tak že má znatelně větší a plynulejší zátah a taky se mi zdá jakoby se motor začal chovat trošku kultivovasněji než před tím, ale to bude asi tím, že se zvýšil krouticí moment a je tam dostatek síly i při nižších otáčkách.

Až s tím najedu nějakou tu stovku nebo tisícovku kilometrů tak sem ještě písnu pocity s odstupem času, ale zatím to namě působí v celku pozitivně.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od Bandog »

Gratuluji.........

Pak napiš ještě jak si na tom se spotřebou :mrgreen:

Jinak takto nějak si představuji odpověď na otázku: "Tak jak se ti jeví auto po čipu?" (pro Matufa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od vikino »

bora 2211
Pěkná tisková zpráva,zajímavý postřehy :lol:
Určitě inspirace pro nás ostatní. Co cena,pro informaci????? Dík
Taky o tom uvažuju.
vikino

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od bora »

chlapci a děvčata,
stála mě ta "sranda" 6.000,- Kč (tzv. na ruku bez dokladu, ale se záručákem na řídící jednotku - 24 měsíců).
Normální cena u firmy kde jsem to nechal dělat je 6.990,- Kč pro koncového uživatele, pokud chcete vypsat daňový doklad tak připočítejte ještě DPH.
Měl jsem to levnější protože jsem tam šel na doporučení a protože to bylo bez dokladu.

Aut mají udělaných už pěknou řádku a připadalo mi, že si zakládají na tom, že můžou o sobě říkat, že to dělají jinak než ostatní. Nemělo by jít o univerzální SW.
Před chipováním v podstatě provedou diagnostiku a upozorní na problémy pokud se na nějaké narazí (u mě to bylo v poho.. :D ). Po nahrání nových dat do ŘJ se jede na krátkou projíždku stále s napíchnutým notebookem. Jestliže je vše OK tak se platí.
Bylo mi řečeno, že by si chip měl malinko sednout během prvních cca 1000 km, protože krom jiného ŘJ monitoruje způsob ježdění a lehce se přizpůsobuje.
A podle mě bude taky potřeba si trochu zvyknout na to, že se auto chová lehce jinak a tomu by se měl přizpůsobit i ten mezikus mezi volantem, sedačkou a pedálama.

No nic, zítra mažu do Prahy tak uvidíme jaký to ve mě zanechá pocit, když tak hodím nějaké info.

EDIT: jo, a berte to tak, že já se podobných změn resp. úprav celkem hodně bojím, pro mě to bylo dost zásadní neřkuli osudový rozhodnutí :idea: :P
Naposledy upravil(a) bora dne 07.04.2009 22:03, celkem upraveno 1 x.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od patper »

Bora2211 - at slouzi :!: Take pokukuji po necem :oops: pro mou 66kw holku :lol:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od bora »

Tak dávám první report z asi 450 km cesty po chipu:
:arrow: zajímavý, příjemný, rychle jsem si zvykl :idea:
:arrow: auto je schopno jet už od 1500 ot./min., řekl bych že při původním softu neměl motor nejpříjemnější zvuk při těchto otáčkách, teďka je to v poho, ale je fakt že jsem SAGa netrápil na nízké otáčky zbytečně do kopců
:arrow: nejsem zvyklej šlapat plyn moc hluboku /na podlahu/, ale zkusil jsem to a ... a velký překvapení 8)
:arrow: řekl bych, že to nehulí :!: , dle mě je to stejný jako normální původní soft
:arrow: asi to bude lepší i při jízdě s klimatizací, nějak jsem ji cestou nepociťoval
:arrow: jsem i nadále pohodovej jezdec a šetřím ukrytou energii na horší časy
:arrow: třeba budu ve finále ještě příjemně překvapenej ze spotřeby, uvidíme
:arrow: sečteno a podtrženo, jsem spokojenej

:arrow: pokud jste normální jezdci, pravidelně servisujete a máte na chip i "fananční chuť" tak si myslím, že je to jedna z mála tuningových investicí, kterou si doslova a do písmene užijete kdykoliv sednete do auta (i při pohodový jízdě :!: )
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od catdavid »

Móóc pěkně napsáno :wink:
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od bora »

Ď :oops: , je to jen prvních pár postřehů po pár kilometrech
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od Milhouse »

zdarec....mohl by jste mi někdo prosím poradit?
Mám Sharana I 1,9tdi 81kw....chci to dát nachipovat ale nevím o kolik kilowat to zvýšit? Chtěl bych to na nějakejch 95-100kw a nevim jestli už by to nebylo moc?
Potkali se u Kolína

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, CHIP: chip tuning 85KW PD, čipovat nebo ne

Příspěvek od motorpower »

95- 100 kW je rozumně. Záleží také o kolik půjde krouťák. Klidně se obrať něco vymyslíme.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“