PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od miriam »

Ahoj,
vcera se nam zasekla prevodovka, motor 1.9TDI. Doufame, ze to neni nic vazneho. Dokazal by nam nekdo poradit?
Diky. :)

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

miriam
Čus.Vítám Tě tu Obrázek
Musíš to trochu popsat.Nešlo zařadit ? Vyřadit ? Jen nějaký určitý rychl.stupeň ?
Hledalas už zde :?: :arrow: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=27441" target="_blank
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Prevodovka

Příspěvek od miriam »

Ahojky,
diky moc za hezke privitani i pomoc.
No, spojka jako takova se hybe, ale jede jen na 3(sranda tlacit to z ven z vrat :lol: ). A taky jde vyradit na neutral, jinak nic.
Pry je to v rychlostni skrini(cokoliv to je :?: )
Moc dekuji za prispevky.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Zdravim Te Miriam,
vitej ve foru, je nam cti privitat mezi nami i zastupce te hezci poloviny lidstva. Bud zde jako doma. Jakoukoli informaci budes potrebovat, najdes zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0" target="_blank v Sherlockovi - abecednim seznamu vsech temat a pokud ji tam nenajdes, tak napis svuj dotaz do prislusneho tematu a pokud nenajdes ani prislusne tema, tak jej zaloz.
Pro zacatek take urcite koukni sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 578#346578" target="_blank do navodu na pouzivani fora, usetri Ti to spoustu casu a prace s psanim a vyhledavanim potrebnych informaci zde ve foru a pomuze Ti to rychle se zde zorientovat a ovladat forum.
Pokud by sis s necim nevedela rady, tak se na me obrat pres SZ nebo mail. :mail:
Zdravi Te Shemik-moderator. 8)

PS: Jinak s tou prevodovkou to nevypada dobre. Podle toho co pises bych to videl na nalozeni na odtahovku a rovnou do servisu, kde o prevodovkach neco vedi. Radsi bych to netrapil dalsi jizdou, je dost pravdepodobne, ze dalsi jizdou se zavada zhorsi. Ja prave resim neco podobneho, akorat u auatomatu. Nejdrive mi vysadilo razeni jen na chvilicku (nez jsem objel blok domu) a po par dnech uplne. Mozna kdybych od toho prvniho projevu zavady uz nejezdil, tak se to treba mohlo dat opravit jinak nez tak, jak jsem nakonec musel musel, a to vymenou cele prevodovky. Zrovna dneska mi ji montuji do auta, tak doufam, ze to bude ok a Tobe take drzim palecky, at to dopadne pokud mozno co nejmirneji. Jak rikam, moje rada zni radsi uz s tim nejezdit a rovnou do servisu. 8)

PS2: Napis sem pak jak se vec vyviji. Dik. 8)

Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od miriam »

Ahoj Semiku,
Dekuji za odpoved, uz Kazbic mi posilal odkaz na problemy, ale nic podobneho jsem tam nenasla, tak doufam, ze jsem tu neudelala nejakou neplechu :oops: .

Mi bychom to dali do servisu. Bohuzel se nenachazime v Cechach, bydlime momentalne ve Velke Britanii a nova prevodovkaby by stala vic, nez ma auto hodnotu(r.1999).
Jak jsem psala vyse, nejspis jeto v rychlostni skrini, jen nevime, jak se k ni dostat. Je vravo +- uprostred, ale neni primo pod kapotou. Je jeste pod necim jinym. To je tak vsechno. Radi bychom to opravili a prodali, je to uz prilis nespolehlive auto.

Moc uvitam jakekoliv rady, diky.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Jasny, to chapu, na novou preovodovku to rozhodne neni, kdyz klekla ta moje tak jsem se take ptal ve VW co by stala nova a kdyz mi rekli, ze 240.000 (cely Shemik me stal 291.000), tak jsem z toho ryhle vychladl a zacal resit, jak opravit tu moji. Resil jsem to, resp ten muj mechanik pul roku (od vanoc do ted), az jsem se nastval a koupil jsem jinou starsi preovodovku. Dokonce to bylo i reseni levnejsi nez by byla oprava te me prevodovky, protoze soucastka, ktera pravdepodobne za vse muze stoji 28.000, takze celkem by me repase i se zminenou socastkou vysla mozna i pres 40.000 a za prevodovku, ktera ma najeto 1/3 to co muj Shemik jsem dal 20.000.

No k te oprave te Tve prevodovky, nevim zda Ti uplne rozumim. Pises jak se dostat k prevodovce. Kdo to bude opravovat? V servisu by pokud nepujde o nejak zavazne poskozeni takovou opravu meli zvladnout a samozrejme take vedet jak se k ni dostat. Z toho co pises mi tak trochu vyplyva, jakoby jste si to chteli opravit doma sami. Pokud jste doma nekdo automechanik, tak ok, ale pokud ne, tak otevirat skrin neni zadna legrace, na to bych rek uz covek o autech a prevodovkach obzvlaste musi neco znat a mit nejakou tu zkusenost. Je mi jasne, ze v Anglii nebudou servisy za hubicku, ale tohle se obavam nebude zavada, kterou by si pokud covek neni mechanik opravil sam v garazi, jako treba moturek sterace, svetlo nebo vymenu brzdovych desticek.

Napis jak opravu planujes realizovat. 8)

PS: Neboj, zadnou neplechu nedelas, Tvuj problem je zas trosku o necem jinem, nez ostatni temata o prevodovkach, takze je v poradku, ze jsi na to zalozila nove tema. Tamto bylo jen uvitaci info s par dulezitymi odkazy pro Tvoji lepsi orientaci zde ve foru. :lol:
Naposledy upravil(a) Shemik dne 11.07.2007 21:45, celkem upraveno 1 x.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Možná zkusit vyndat baterii a hadice od intercooleru a podívat se na převodovku vchem do skříně jestli tam není něco zpříčenýho nebo zlomenýho jinak by musela převodovka ven.

Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od miriam »

To Shemik: jak spravne predpokladas, delame to sami doma. Prevodovka je levna, ale ten servis je proste prilis drahy. Auto je rv 1999 a ma najeto 180000 mil(cca 290000km)coz uznas, ze za ty prachy nestoji.

No, a ted to ON(ja nemam o motorech ani paru) rozebral, nebo spis z toho neco vytahl, az najdu preklad ve slovniku, dam vedet (je to vetsi soucastka, ktera prehazuje rychlosti). Urcite napisu, jak to dopalo, nebo mozna nedopadlo :daz: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

To Miriam:
Tak to je ON dost odvazny a asi i sikovny, tak at mu to klapne. Kdyztak napis, s rozebranou prevodovkou si tady take asi nebude vedet rady kazdy, ale par borcu co by vedeli jak poradit by se tu verim naslo. Kdyz tak bychom pustili echo do nejakeho celokluboveho pokecu a on by se nekdo prihlasil. Tak kdyztak pisni a uvidime. Ja urcite neporadim, ale pokusil bych se Ti pomoct sehnat nekoho, kdo by takto na dalku poradil. Drzim palce. 8)

Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od miriam »

Jo, tak ta vec je kulisa razeni(pro me jakikoliv kus kovu :lol: ), no, nevim, jak to pujde, uvidime. Dam vedet, az skoncime. :158:

Dikuji vsem za prispevky :mail:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

miriam píše:Jo, tak ta vec je kulisa razeni(pro me jakikoliv kus kovu :lol: ), no, nevim, jak to pujde, uvidime. Dam vedet, az skoncime. :158:

Dikuji vsem za prispevky :mail:
Rozhodne se toho nebojte - manual neni vubec slozitej :wink:
Uz jsem par prevodovek pulil [audi a peugeot].Jen jednou u audi 100 jsem narazil - nemel jsem stahovak pastorku - vymena loziska :? Drzim palce... :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

patper píše:
miriam píše:Jo, tak ta vec je kulisa razeni(pro me jakikoliv kus kovu :lol: ), no, nevim, jak to pujde, uvidime. Dam vedet, az skoncime. :158:
Dikuji vsem za prispevky :mail:
Rozhodne se toho nebojte - manual neni vubec slozitej :wink:
Uz jsem par prevodovek pulil [audi a peugeot].Jen jednou u audi 100 jsem narazil - nemel jsem stahovak pastorku - vymena loziska :? Drzim palce... :wink:
To Miriam: Jezis, jestli je to tak jednoduchy, jak pise Patper, tak sorry, jestli jsem Vas nejak strasil se slozitosti. To jsem nechtel. V tom pripade to urcite zvladnete. Ja sice nejsem ten typ co se mu zda slozita i klika u dveri, leccos si take udelam sam, ale na prevodovku bych si netroufl, ani na manualni, takze radsi nabadam k prenechani odbornikum. No jestli je ON uz tak daleko, ze ma venku i kulisu razeni, tak to urcite zvladne. 8)

Uživatelský avatar
miriam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od miriam »

Zdravim dnes vsechny,
tak dneska uz jsme najezdily 20km, prevodovka je jako nova. Kdyz byla kulisa venku, chtelo to do ni jen lit spoustu oleje a kroutit, dokud nepovolila a pak zpatky pod kapotu :D :999:

Dekuji za vsechny rady.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

No tak to je parada, gratuluji, tak hlavne at vydrzi. Moc jsme Vam nepomohli, ale hlavne, ze to jede.
A klobouk dolu, ON je dost sikula. :lol:
Ja mam take dobrou zpravu, dnes mi volali z Budejc, ze Shemik radi a je pripraveny k vyzvednuti.
Tak to super, dnes ozily hned 2 prevodovky. :lol:

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Příspěvek od Alfan »

Tak dej vědět, jak dopadlo přivítání se Shemikem v Budějkách :)
A držím palce ať je FŠECHNO v oukeji :wink:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“