PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jednatel »

Ahoj, zdravím všechny a jako nováček tady i nováček-majitel vás prosím o první pomoc. Koupil jsem ženě Sharana I s tím, že je údajně "prasklý lanovod řazení". Po (před)čtení diskuzí tady jsem se těšil na vyskočené lano, ale je to naopak asi ještě horší. Lanovody jsou OK, páka řazení na převodovce se hýbe, ale téměř bez odporu a žádné kvalty nezaskakují. Jediný, kde páka udrží svou polohu je zpátečka, ale stejně tam rychlost není. Žádná rychlost není zařazená. Četl jsem tady o střiženém šroubu na kulise, ale to prý nefunguje jen jeden směr pohybu. Máte nějakou inspiraci, prosím? Díky.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

CHOBOTNICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2010 07:29

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od CHOBOTNICE »

Lze dosáhnou u vašeho modelu scharana na kulisu řazení? Pokut tam dosáhneš kolem baterky, chce to potom jen skusit něco zařadit. Pokut se kulisa pohybuje absolutně volně, je možné, že je uvolněná páka na kulise řazení(hřídel-kuželový tisícihran dotažený maticí). Stačí kouknout endoskopem(videokamera) zda se při řazení pohybuje vnější ovládací páka společně s hřídelí(tisícihran s maticí). Matici dotáhnout, při nastaveném neutrálu na převodovce i řadící páce(přesné seřídění řadění se doladˇuje se tou u řadící páky) . Pokut se nikde nic volně neprotáčí na páce kulise venku, bude to uvnitř v převodovce. To je ale práce pro servis, repas převodovky atd.
Hodně štěstí a pevné nervy přeje Mareček
Ps:pozor na postavec pro AKU. nad převodovkou SLOUŽÍ také jako základní nosný prvek převodovky, pokud se demontuje musí se motor podvěsit na hrazdu(drží motor i převodovku servisní poloze při opravách) JINAK SE PŘEVODOVKA SVĚSÍ DOLŮ A MUŽE DOJÍT K VELKÝM ŠKODÁM NA MOTORU atd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jednatel »

Díky, byl střižený ten zde několikrát zmiňovaný šroub M7 uvnitř na kulise. Špatně to ale stále řadí zpátečku. Jakoby táhlo proti něčemu tkačilo, a teprve po několikerém popojetí vpřed se mi důrazem podaří tam zpátečku jakoby prostrčit. Řadící páka pak "zapadne" o něco dál na svojí pozici pravo-vzad. Měl jsem povolenou tu kouli pod manžetou řadičky, je podle mě je už taková volnější, čím se to tam šteluje? Bylo to stejné i při odstrojené šaltpáce, čili v tom omezovači u páky to není. Díky.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jednatel »

Tak ladění lan u šaltpáky jsem našel, ale v problému mi to nepomohlo. I když řadím pákou (závažím) na skříni, nastane moment, kdy zpátečka nejde tzv. dořadit, nezapadne. Nepomůže kolikrát ani popojetí, ani když zkouším pustit spojku do záběru při tlaku na zpátečku, nezaskočí. Až když různě zkouším popojíždět a furt to zkouším dokola, třeba i 5-6 pokusů o zařazení, tam zničeho nic spadne bez odporu. Ale ještě jsem nevychytal, co přesně tomu musí předcházet... Please, help!!!
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Nezbyde ti než si pohrát s nastavením délky lan. sundej ten bordel kolem páky a dole před pákou uvidíš kleštinky který držej konce lan. Musíš si vyzkoušet který je který páč jedno řadí stupně dopředu a dozadu a druhý volí řadu v "Háčku". jedno z nich se bude hýbat když budeš pákou zkoušet řadit správnou řadu a druhý se pohybuje při pohybu páky do stran. Kroužek na kleštince stáhneš směrem dozadu a pootočíš tím ho zajistíš v zadní poloze, nastavíš zkusmo dýlku, pootočíš kroužek zpátky a vyzkoušíš řazení. Good luck.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jednatel »

Jo, jo. To jsem právě udělal, a nikam to nevedlo.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Chce to trochu trpělivosti, občas to nejde hned. A nebo můžeš mít ošůrovaný náběhy na ozubení.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od jednatel »

To je mi jasný, ale tohle určitě není standart, někdy to trvá opravdu neůměrně dlouho. Znovu sundám kulisu na skříni... Díky za snahu.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Tak až jí sundáš zkontroluj vůle který budeš moct zkontrolovat. Doufej že nebudeš mít ohnutý vidle řazení.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od M@rty74 »

Doporučil bych začít tím že se najde někdo s Elsou či dílenskou příručkou a uděláš podle toho přesné seřízení táhel řazení. Zkušenost z Octy - stačilo pár mm jinak a už to šlo ztuha a i přes zub...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Pantiik »

Ahoj mam problém s řazením u Sharika, přečetl jsem co šlo ale nenašel sem odpověd. Jde mi zařadit jen 3 a 4 a řadička líta jak urvaná. Tak sem se pokusil odmontovat ten plech pod baterkou (podle zdejších poznatků) ale vypadá to, že je na něm pověšenej motor. Tak sem šátral rukou poslepu a nahmatal jsem vyskočený táhlo , zacvaknul sem ho zpátky ale nezdá se mi, že tam drží ,sice ted vše funguje ale....nemáte někdo fotku, nebo tak něco ,jak to tam vypadá ? Nebo nevíte co s tím? Zatim děkuju ....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Skyppy »

A je to Sharik z devatenáctého století s výkonem motru 5Hp??
Napiš typ a rok a já Ti juknu.

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Pantiik »

Je to r.v. 96, 66 KW, manual, Z1 . Dik

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Dedla »

Špatně mi řadí nepravidelně 3°(jako bez synchronu),ale jen nahoru a pouze za VELKÉHO tepla,když radím tempem svižného turisty.
Při řazení dolu to funguje vždy OK.
Momentálně budu mít závadu opravenou aspoň do velikonoc,než se opět oteplí. :)
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Pantiik »

Tak jsem o krok dál už sem zjistil, že není ustřiženej šroub ale volnej kloubek na konci táhla, taková placička s dulkem . Volal sem do Porsche a řekli mi za kloubek 1200 kc, což mi přijde dost za takovej kousek plastu. :good: Zkusim podepřít motor ,sundat ten plech pod baterkou a jestli se tam dostanu, tak to rozpatlam pajkou a uvidime.... je to trochu brutal ale ...?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“