PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

hiero píše:skus to estev odvzdusnit ako sa ma cez lavy predny brzdic...

prej se to pozna až se to sunda na lamele je takova plastova klec a ta bude prej popraskana a ty kousky plastu jsou ta zaspraclí

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od hiero »

na lamele plastova klietka? na lamele nie je nic plastove.....pozri sa pokial to chces tak ci tak rozhadzat tak naco radit.....ked si to odzdusnil tak moze byt ko valec ako hore tak aj v prevodovke to hydrolozisko......mozno ten kto to menil nenamazal hriadel spranou vazelinou a lamela sa na tisichrane pridiera a preto to nefunguje ale moze byt aj ko prevodoka...

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

beryboi píše:nazdar tak koukam že nikdo se asi stím to problemem s nesetkal .jsou tu jen odkazy na jine problemy tak to se stoho asi zblazním než na to přijdu už jsem do sharana nasypal tolik peněz že ho ani nemužu prodat. před tím jsem mel alhambru 1.ta mela 450 tisic km a kdyby mě nenabourala zenska bok na totalku tak ji mam do dnes. tam sem lil akorad naftu a menil olej .
snad nato přijdu až to zase rozeberu.

Tak jsem odstranil včera závadu. byla to lamela je v ní taková plastová klec v které jsou pružinky plast prasknul a kousek se šprajcnul v přítlačáku.takže spojka od luk taky nevydrží 200 tisíc potvrdil mi to kamoše znamý že v servisu se jim to stane na 5 autech z 10 výmena spojky po 80 tisících.
Tak snad pro příště když budete mít stejný problém beryboi.

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

hiero píše:na lamele plastova klietka? na lamele nie je nic plastove.....pozri sa pokial to chces tak ci tak rozhadzat tak naco radit.....ked si to odzdusnil tak moze byt ko valec ako hore tak aj v prevodovke to hydrolozisko......mozno ten kto to menil nenamazal hriadel spranou vazelinou a lamela sa na tisichrane pridiera a preto to nefunguje ale moze byt aj ko prevodoka...
na lamele je bohužel plastova klec.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od hiero »

tak prepac ja som menil spojku original bol sachs a daval som sachs no a plast som nevidel.....

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

beryboi píše:nazdar tak koukam že nikdo se asi stím to problemem s nesetkal .jsou tu jen odkazy na jine problemy tak to se stoho asi zblazním než na to přijdu už jsem do sharana nasypal tolik peněz že ho ani nemužu prodat. před tím jsem mel alhambru 1.ta mela 450 tisic km a kdyby mě nenabourala zenska bok na totalku tak ji mam do dnes. tam sem lil akorad naftu a menil olej .
snad nato přijdu až to zase rozeberu.

TAK TO BYLA LAMELA PO 80 TIS. VYLAMANA KERAMIKA NEBO PLAST NEBO CO TO JE V TE SOU PRUŽINKY .SPOJKA CELA BYLA SACH TAKŽE ANI TY DRAHÝ MOC NEVYDRŽEJ.

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od BOBSEN »

Na toto jsem byl přesně upozorněn p. Sixtou abych nedával spojku od SACHS že tohle dělají.

beryboi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2013 13:44
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od beryboi »

koukal jsem na fotky a ten samej zpusop ma i LUK starý lamely měly 4 velký pružiny a to bylo super drželi jak fik jojo už sachse taky nedám nacpal jsem tam polskou z Piedro eshop je uplně stejná a cena 2300 i s přítlačákem dvojhmota by nastestí ok.

Luk221
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.01.2021 23:22

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Luk221 »

Dobrý den, mám problém s převodovkou. Převodovka je zaseknutá, je tam neutrál a s řadící pákou nejde hejbat. S táhly na převodovce (nebo jak se tomu říká) se také hejbat nedá. Dalo by se to nějak rozchodit nebo je nutná výměna převodovky. Seat Alhambra, 1997, 66kW - AHU

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Asi bych začal tím, že odpojím táhla od převodovky a vyzkouším jejich pohyblivost. Jako druhý bod programu bych vyzkoušel růčo obě páky řazení na převodovce. Až to budeš mít, napiš sem svoje poznatky.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“