PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Teď auto jede a řadí jak má a jede normálně.
Předtím jsem dojížděl k apartmánu a šlo řadit ztuha a pak nešlo zařadit nic nešel nacpat žádný kvalt (při puštěném motoru). A nerval jsem to tam vší silou.
Když jsem vypnul motor a vyndal klíče šlo s klackem dát všechny rychlosti. (pak už jsme nic nezkoušeli) Druhý den jsem auto nastartoval a šlo řadit normálně. Jako by se někde něco začalo zasekávat a pak to povolilo.
Naposledy upravil(a) Radek.J dne 14.06.2013 13:28, celkem upraveno 1 x.
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od michall »

Zkušenější poradí asi více, ale jak je na tom převodový olej (zatuhlé synchrony) a spojka (nevystavuje)?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od ajo »

ja som už tiež chcel menit prevodovku, nešla radit jednička a spatečka, nakoniec sa zistilo, že uvolnena hadica sa spriečila medzi tahla na prevodovke a plech pod bateriou
Obrázek

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Takhle, jak to Radek_J popisuje by to mohl být nesprávný olej a nebo málo oleje. Mě Galoš začal správně řadit až po výměně oleje který je podle specifikace VW...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Ahoj,
dík za odpověď. Táhla jsem kontroloval a nic jsem nenašel(jen od baterky). Než jsme odjížděli tak jsem měl auto v servisu říkal jsem jim, že ženě nešlo jednou zařadit. A aby se na převodovku také koukli. Tak doufám že ten olej zkontrolovali. V servisu říkali, že je vše v pořádku a že se jim zdá že vše funguje jak má."Chybu jsme nenašli."
Jak to řazení teď víc hlídám, tak se mi zdá,že když řadím ze 2 na 3, tak jakoby v půlce chodu neutrál-3 stupeň cítím na řadičce že něco přetlačuji(na zuby to ale nejde).
Mám někde něco promazat?
Na ten volej se radši podívám. Pro info. Origo VW je tento Olej převodový G 052171A2.
Olej je origo a má kolem 185 000 km. Auto jsem kupoval od známého jako 3 letý se 150 000km jeté převážně podálnicích- Praha - Česká Lípa - Hamburg.
Děkuji moc Radek
Naposledy upravil(a) Radek.J dne 14.06.2013 13:37, celkem upraveno 1 x.
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Ještě k té spojce. Kdyby byla špatná tak by to teď nejelo. Ale auto jede jako předtím.
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Jedině že by se ti začínala přidírat hřídel ovládání (řazení) převodovky. Je to ta, na který končej řadící táhla nahoře na převodovce...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Dedla »

Radek.J píše: Jak to řazení teď víc hlídám, tak se mi zdá,že když řadím ze 2 na 3, tak jakoby v půlce chodu neutrál-3 stupeň cítím na řadičce že něco přetlačuji(na zuby to ale nejde).
Podobný jev,jako byl u mého ex. koncernového auta - v převodovce bylo něco přidřené. Ve voliči řazení chyba nebyla,ten se prventivně také měnil.
Vše se vyřešilo až jinu převodovkou...

Nevěš havu,mě Sharan "za tepla" přestává řadit 3° - jde přez zuby jako bez synchronu...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Tak jsem vše prohlédl a našel jsem uvolněnou hadici nad řazením nahoře na převodovce. Měla průměr tak dva cm. Tak snad to byla ta závada.
Na hřídeli ovládání řazení je něco jako maznička na olej. Je tam čepička, a když jsem jí sundal, tak by se tam dal nalít olej. Je to tak?( To jsem nikde nenašel.)
Ještě ten olej jestli to je on? V pondělí to budeme pro jistotu zvedat, a koukneme na ten převod. olej
má něco kolem 185 000 km. Kdybych se ho pro jistotu rozhodnul vyměnit, ať vím přesně co tam dát.
Děkuji Všem Radek
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Zcela určitě najdeš v tomhle vláknu i přesnou specifikaci oleje kterej tam patří.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

CHOBOTNICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2010 07:29

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od CHOBOTNICE »

Podle popisu se jedná o hadičku, přes kterou se ovládá spojka, hydraulické ovládání bude pravděpodobně zavzdušněné, Málo brzdové kapaliny v společné dělené nádržce pro brzdy!!!! Celkem průser - ten šroubek co vypadá jako maznice na převodovce slouží na odvzdušnění ovládání spojky (podobné jako na brzdách - podobný postup) Po odpojení a přetěsnění hadice (debilní O- KROŽEK odolný na působení BRZDOVÉ kapaliny) bývá často problém s odvzdušněním ovládáním spojky (našlapání většinou nestačí!).
Nejvhodnější je odvzdušnit spojku i brzy přetlakem v nádržce s brzdovou kapalinu - přetlak 1 bar.
Speciální servisní vybavení pro tento účel stojí min. 6 000kč. náhrada pro kutily z garáže jen 300 kč.
http://www.univer.cz/sada-pro-automatic ... 01b-id1788" onclick="window.open(this.href);return false;
Také jsem po rozpojení hadičky zápasil s odvzdušněním!
Mareček
VW Scharan 1,8T 8O

CHOBOTNICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2010 07:29

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od CHOBOTNICE »

Přetlak na odvzdušnění může být aš 2 bary, levný přípravek to ale nemusí vydržet(doporučují max. 1,4 bar). Množství a kvalita oleje také hodně ovlivňuje převodovku a hrozí i přidření. Další častá závada u 6sti kvaltů - přidřený (zatuhlý tisíciharan na lamele spojky-měl by se mazat při výměně speciální pastou(nestékavé mazivo) v extrémním případě dochází i k poškození skříně převodovky(vymačkané uložení ložisek na hnací hřídeli od spjky)
Maeček
V příloze pár obrázků z Elzy - elektronická dílenská příručka
Přílohy
Odvzdušnění ovládání spojky podle Elzy.pdf
(424.01 KiB) Staženo 196 x

Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Dík moc za pomoc.
Auto pořád řadí, tak to zatím nechám, a kouknu na to až se vrátíme.
Radek
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

LuckyShark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.06.2012 20:35
Bydliště: Olomócko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od LuckyShark »

Ahoj chlapy , manželka má Sharyka I - TDI 81 kw - začalo se špatně řadit - vše jsem dle výše popsaných postřehů prošel promazal apod. , ale jediné co je zádrhel - pružina , která je pod koncama lanovodů pod fofrklackem.
Jaký tam má význam ? Konce lanovodů se o ni zadrhnou a nejde pohyb páky ...

Díky za radu ...

Lukyn

Vyřešeno a zjištěno :good:
Elektroerozivní obrábění , frézování , soustružení a tak dále ...

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Laslo »

čaute,dnes som išiel do obchodu zaparkoval všetko ok chcel som ísť preč a R som už nezaradil potlačil som do zadu auto a odišiel 1,2,3,4,5,6 idú krásne akurát na 2 to trocha zatrasie autom medzi 1600 a 2000 ot.čo to je?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“