SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

SVĚTLA ZADNÍ: nesvítí, spínač brzd. světel na brzd. pedálu

Příspěvek od KOUDA »

Zdravim,

nevim, jak vy, ale ja se s touto soucastkou potkal jiz 4 krat ve velmi kratke dobe po sobe, rekneme 16 mesicu.
Pokazde, kdyz soucastka odesla, nesvitily zadni brzdovky a pocitac hlasil chybu motoru...neni to buh vi jaka zavada, ale stejne to nepotesi, nehlede na to, ze je to celkem nebezpecny, zvlaste pokud vozite v aute 2 male deti a nesviti vam brzdovky.

takze jenom dotaz, pokud uz se s tim nekdo tady takto casto setkal, jakou dostal odpoved v servisu. Me bylo receno, ze jsou nektere vadne z vyroby, a ze se to stava docela casto, a nejen na vozech vw, ale v celem koncernu...kazpopadne jsem platil pouze prvni vymenu, dalsi 3 byly na reklamaci vzdy zdarma.....diky

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SPINAC V BRZDOVEM PEDALU

Příspěvek od jenda »

KOUDA píše:Zdravim,

nevim, jak vy, ale ja se s touto soucastkou potkal jiz 4 krat ve velmi kratke dobe po sobe, rekneme 16 mesicu.
Pokazde, kdyz soucastka odesla, nesvitily zadni brzdovky a pocitac hlasil chybu motoru...neni to buh vi jaka zavada, ale stejne to nepotesi, nehlede na to, ze je to celkem nebezpecny, zvlaste pokud vozite v aute 2 male deti a nesviti vam brzdovky.

takze jenom dotaz, pokud uz se s tim nekdo tady takto casto setkal, jakou dostal odpoved v servisu. Me bylo receno, ze jsou nektere vadne z vyroby, a ze se to stava docela casto, a nejen na vozech vw, ale v celem koncernu...kazpopadne jsem platil pouze prvni vymenu, dalsi 3 byly na reklamaci vzdy zdarma.....diky
Měl jsem to na služebním Transportéru, prý běžná závada, nejvíc se mě tam překvapila ta závada motoru, měl jsem tenkrát přejetý servisní interval a myslel jsem že to svítí kvůli tomu a né vadný brzdový spínač.

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Pleas, kde přesně je ten spínač, asi mě to taky začíná zlobit.Někdy se mi stane že po nastarování a sešlápnutí brzdy kontrolky nezhasnou a zhasínájí až po nějaké době. Kolik ten spínač stojí? origo nebo druhovýroba :kap: :kap: :kap: :kap:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Spinac je na pedalu brzdy, musi se clovek ohnout pod palubku. U golfa je pod takovym deklem, tak predpokladam ze i u sharana (musi se rozebrat cast palubky).

Ja ho taky menil, znamy v passatovi uz 2x a co jsem se ptal znamyho autoelektrikare, tak je to jedna z nejcastejsich zavad, spolu se spatnymi mikrospinaci v zamcich.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

Pokud vim, tak spinac je opravdu na brzdovym pedalu, ale ze by se kvuli tomu rozebirala palubka, nebo jeji cast, to si nemyslim.....ja to mel vzdycky na jarove /ale nutno rici, jen jen a jen kvuli tomu prvnimu spinaci, ktery mi menili tam 23.12 a zrovna byli v tu chvili nejblizsi servis, jinak bych tam v zivote nejel/...je to takovy maly plastik, stoji okolo 1200 origo, tedy alespon co tam na jarove davali....jo a jinak, presne takhle zacina ta zavada na kontrolkach, po nastartovani ma opravdu svitit, dokud se neslapne na brzdy, potom ma ihned zhasnout /moc chytry auto tenhle sharan/, no a pokud se neco deje,, samosebou sviti dal, mozna po case zhasnou, ale co si pamatuju, tak ten interval bude delsi a delsi a pak uz nezhasne.....takze, hura na vymenu, bohuzel

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Tak uz jsem se k tomu dostal. Musí se odendat ten plast pod volantem.Je to takovej malej spínač cca 5 cm.Musel jsem ho rozebrat a vyčistit.Bylo v něm dost prachu a kontakty co zajížděj při sešlápnutí brdy už na sebe nedoléhaly.Bylo to tak na hodinku pohodový práce a už to zase funguje jak má. Díky za info. :ura1: :ura1: :ura1: :ura1:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

jojo...a taky se musí nastavit ta vzdálenost od spínače k dorazu,aby se brzdová světla rozsvítila při sešlápnutí pedálu a aby ty kontrolky v přístrojovce zhasli... :mad3:

Uživatelský avatar
mafy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mafy »

Jo, ale to byla docela pohoda :brsh1: :brsh1:

Uživatelský avatar
lukra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sloVWakia

Brzdovy spinac

Příspěvek od lukra »

Ahoj vsetci
Zasielam info o brzdovom snimaci
Lubos
Přílohy
brzdovy snimac.JPG
brzdovy snimac.JPG (58.8 KiB) Zobrazeno 11031 x

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

trochu jinak je to u mne: projevuje se to stejně tzn. brzdová světla nesvítí, kontrolky nezhasnou a bliká diagnostika, jenže spinač na pedálu je funkční, vyzkoušený, tak si nevím rady, on ten spinač funguje opačně než bych čekal tzn. že při sešlápnutí pedálu (spinač se vysune) dojde k přerušení okruhu (viz výše F47), podle toho soudím, že někde ještě musí být nějaký obvod (dioda) nebo relé, ale kde ??? kontroloval jsem i kabely v průchodce u pátých dveří, dráty jsou tam některé s poškozenou izolací, ani po opravě to nepomohlo, pojistky a žárovky samoz. vpořádku, dík za rady

pzn.: spinač je jednookruhový a fungovalo to s ním normálně!
(omlouvám se za horší foto)
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

:( Tak se vratila manzelka s autem a rika ,ze blika kontrolka zhaveni :? Sel jsem se podivat a nesviti zadni svetla :twisted: Tak jdu na ten spinac...

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

tak drzim palec.....ja s tim haproval nekolikrat, ale od te doby, ZAPLATPANBUH, uz to nezlobi- tuk tuk tuk....

nekdo tady radil vyndat, ocistit kontakty a zkusit dat zpet, treba to pomuze, jinak bohuzel koupit, dobre schovat ucet, je na to zaruka 2 roky....taky to na me zkouseli, ze je to spotrebni zbozi a tudiz se na nej zaruka 2 roky nevztahuje...ale kdepak....po upozorneni, ze se jedna jiz o 4 spinac prestali, vymenili a bylo hotovo..:-)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

:D Tak jsem ho jen povytahnul a je pohoda :D Tak uvidime na jak dlouho :wink:

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Příspěvek od keri »

Jen si dovolím upozornit, že právě na spotřebitelské zboží se záruka 24 měsíců vztahuje. :) Omezit by ji mohli jen v případě, že by prováděli přímo i montáž.

Uživatelský avatar
TYPHOON
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha a Liberec

Příspěvek od TYPHOON »

ahoj všem mám stejnou zkušenost na SHARANu II z 11/2004 takže věk nehraje žádnou roli. Když ten spínač rozeberete zjistíte že velikost kontaktní plochy je četnosti sepnutí naprosto nedůstojná v porovnání s celkovými rozměry spínače. Jde to vždy očistit a tím životnost prodloužit ale výhra to většinou není. Dobrá zpráva je , že stejný model používají skoro všechny modely fábií a octávií a cena origo dílu u dealerů SKODA je cca 280 Kč. :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“