KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Laclosak »

Servis + doplnění,výměny chladiva klimy ,pokud je v pořádku by se měl provádět jednou za rok až za dva......pokud klima přestane chladit po kratší době....tak je problém někde jinde......Já osobně bych servis tohoto systému přenechal odborníkům......Protože neopatrnou manipulací nebo natlačení do systému většího množství (zvýšeni tlaku) z důvodu nepřesnosti přístorje.Může dojít k vážnějšímu poškození tudiž ušetřené kačky za servis se pak resetují úkonem za opravu.... :mrgreen:
Jiank každý je svého štěstí strůjce..... :idea:
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od mimayin »

Samozřejmě, že se chystám tu mírnou netěsnost opravit, ale ono to uníká opravdu jen strašně malinko a i odborník mi řekl, že to bude asi dost problém, protože ta kontrastní látka nemusí být při tak malinkém úniku ani pořádně vidět. Samozřejmě že to normálně chladí, ale když si dám teď během veder 18°C, tak zezačátku OK, ale pomalu cítím, že to není při silnějším větřáku už ono. Jsou to jen niance, ale v takovém vedru jako je teď je člověk vděčný, když to málem že ne mrazí... :) Určitě nepodceňuji nutnost pravidelných kontrol a údržby, ale co když tu miniaturní netěstnost neobjevím??? mimayin

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od majatrabi »

Tohle by se melo pobrat v jiném tématu.
Zkusil jsi prolest tema uník naplně a podobně?
Posli mi SZ. Nepiš to už sem
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Lolik »

Tak dnes jsem byl v Třebíči v Autokelly na kontrole klimy. Jinak po dvouch letech co mám Alhambru se mě snižovala účinost klimy a měla už co dělat aby to v těch vedrech uchladila. na 22°C tak jsem vyrazil na kontrolu a kontrola probíhala v čase cca: 1 hodina a spočívala v:
dezinfekci vzduchového okruhu při zapnutém ventilátoru a stříknutím dezif. pěnového spreje do sání za filtrem
Odsátí chladícího média - což ukázálo podivuhodných 615g
kontrola těsnosti chladícího okruhu - OK
filtrace a doplnění původní + chybějící kapaliny na hodnotu 975g +/- 25g
a to vše za již zmiňovaných 590,-Kč
Kabinový filtr jsem měl už zakoupen dříve tak jsem ho tam rovnou dal nový. Ten starý byl pěkně zalepen prachem, chmýřím (prostě bordelem)!!! Doporučuji minimálně 1x do roka měnit dle vyskytu vašeho vozítka v přírodě!

Po odjezdu auto krásně vonělo ale klima začla naplno chladit až někdy po 10min jízdy městem. Do té doby se mě zdálo se zaplou klimou že to auto tak netáhlo mezi 1000-2000 ot. než tomu bylo před kontrolou. Asi po hodině pauzi na Pizzu po nastartování klima běhala jak má. Do minutky foukal už studeny a po cestě domů cca 30km už chladila při LO jak v mrazniče. Venku 28°C na Climatroniku 24°C a v autíku stále zima. Nevěřil bych jak 300g Chladiva a zacpaný filtr dokáži oživit funkci klimy. S firmou jsem byl spokojen...
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od mimayin »

No tak to máš super. Cena je perfektní. To u nás v Bosch servise chtějí za stejný úkon 1200,-. Asi se poohlédnu po jiném servisu na kontrolu klimy!!! mimayin

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od crazyduke »

Já byl loni na jaře před srazem SAG Lipno v "servisu" Chára sport pobočka Kladno a platil jsem 1200,- ale klimu mi naopak zkxrvili neboť po 15 min na vakuu bylo vše OK žádný "velký" únik, poté se mechanik koukl dovnitř na ovládání klimy a řekl vy máte dvouzonu tak to bude ta vyšší hodnota... (já měl auto nějaký měsíc, tak jsem nevěděl, že mám sice dvouzonu, ale jen jeden výparník) no tak mi tam naprali médium a já vyrazil dom, bohužel po několika km se mi začal dusit motor a auto nezkutečně brzdilo a řval řemen.... tak jsem zastavil a všml jsem si, že pokud zapnu AUTO, tak se řemenice zastaví ale řemen má snahu s ní točit proto ta okamžitá ztráta výkonu... Klima byla za 10 dní na Lipně total prázdná..
Tak jsem začal řešit co s tím... (kouknu kam správně popsat co a jak bylo dál) :wink:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

mno nějak nechápu co ti na tom jako zkxrvili.To ti to doplnili málo nebo co jsi tím chtěl říct? zadřená řemenice? že přes ní řemen klouzal?

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od crazyduke »

nacpali tam 1375g !!!!!!!! místo cca 700g tak to určo někde ruplo, možná i kompresor KO
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

hmm a ty máš menší náplň když máš dvouzonovou klimu? Já mám štítek o velikosti náplně po otevření kapoty nad světlama.
A jinak bych to řešil reklamací,ikdyž se budou pěkně cukat.
Tak ať to nestojí moc a můžeš v těhlech pařákách klimatizovat :wink:

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od crazyduke »

Mám dvouzonu s jedním výparníkem bez výdechů ne střeše... tudíž nějakých 700 g a i kdyby tam byly 2 výparníky tak se tam dává MAX 950g a né 1375g !!!! Samo jsem tam byl asi po měsíci, neboť jsem myslel, že mám v prdeli kompresor, ale pak už jsem se s nima jen dohadoval a smáli se mi do obličeje že je prej můžu žalovat.... a na to nemám prachy... oni jo...... :evil:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Laclosak »

To jsou ludry.....
Něco naku**í a ještě tě pošlou "někam" to je úroveň.....a pak si dejte auto do servisu..... 8O 8O
Když už tomu nerozumí oni tak kdo?....já vím Abel... :D :D
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od crazyduke »

jj to jsem tu na foru byl nově, vědět to tak počkám pár dní a mohl jsem se domluvit s PEPČOU a mít to OK.... :cry: :cry: :cry: :cry:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Julinaa »

tak jsem koukal pod kapotu na origo štítek a mám tam psáno objem náplně s jedním výparníkem 950g+50g a se dvouma výparníkama 1350g+50g.
Klimu mám dvou zonovou+výdechy střední sedačky a zadní sedačky.

marik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.02.2010 17:05

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od marik »

Zdravím Vás Páni.
Mám takú malú perličku.
Sharan 2005 85 AUY,problem s klimou.
Pred 3-ma mesiacmi naplnena klima,odskušaná fungovala ok.
pred cestou do Talianska prestala chladiť.Napľn zmerana nebol žiadny únik.
Pri ceste do talianska som zistil že do teploty vonkajšej do 30stupnov klima zopne kompresor a ide ale nad venkajšiu teplotu ako je 31 a viac vobec nefunguje.pri zastaveny na parkovisku a opatovnom vypnuti a zapnutí klimy sice nabehla ale ako auto išlo na vačšie otačky hned to prestalo chladiť,obe hlinihove hadice su teple.
Ventilátory ale idu obidva. Dik za odpovede.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ČIŠTĚNÍ: vyčištění a doplnění klimatizace AKCE 490Kč

Příspěvek od Auto1 »

crazyduke píše:nacpali tam 1375g !!!!!!!! místo cca 700g tak to určo někde ruplo, možná i kompresor KO
Podívej se prvně na trubku z kompresoru,musí dolů plast pod motorem,trubka nejprve vede dolů a praská v ohybu směrem nahoru,ale bývá to mikroprasklina a na autě nelze zavařit,musí trubka ven,protože agresivní prstředí v trubce nedovolí svářeči tu trubku zavařit,a stále tam ta prasklina bude.

Jinak nová okolo 3tis ale nová je nová a je klid.

Kdo doplňuje klimu,musí se lehnout pod zadní levé kolo,tam jsou dvě hadice pro vodu,do bufíka,a jestli tam nejsou dvě trubky a nemají ve střeše výdechy,tak se dává menší hodnota ze štítku,když to tam je,dává se větší objem,proto je tolik poruch s klimou u SAG,protože nikdo neví,kolik tam dát.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“