BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od ifos.cz »

Zkus si priste precist ten prispevek na ktery reagujes trochu pecliveji prosim. Ano, je normalni, ze zhasne po par vterinach, ale neni normalni, aby problikla na desetinu (jestli ne jeste min) vteriny tak slabe, ze to jde postrehnout jen v uplne tme a jeste ne vzdy a uz nikdy se nerosvitila, ani kdyz ABS nejede. A taky dobre vim jak poznat, jestli ABS jede nebo ne (tady na horach mam prilezitost furt - fakt mam natrenovano dost a dost) a nijak mi nevadi kdyz nejde - umim dobre brzdit i bez ABS, jen mi trochu vadi, ze chvili jde a chvili nejde a nic mi to nehlasi, takze predem nikdy nevim jakym stylem mam brzdit.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

ifos.cz píše:Zkus si priste precist ten prispevek na ktery reagujes trochu pecliveji prosim. Ano, je normalni, ze zhasne po par vterinach, ale neni normalni, aby problikla na desetinu (jestli ne jeste min) vteriny tak slabe, ze to jde postrehnout jen v uplne tme a jeste ne vzdy a uz nikdy se nerosvitila, ani kdyz ABS nejede. A taky dobre vim jak poznat, jestli ABS jede nebo ne (tady na horach mam prilezitost furt - fakt mam natrenovano dost a dost) a nijak mi nevadi kdyz nejde - umim dobre brzdit i bez ABS, jen mi trochu vadi, ze chvili jde a chvili nejde a nic mi to nehlasi, takze predem nikdy nevim jakym stylem mam brzdit.
Zkus určitě diagnostiku-ta napoví.. Jestli je ten kroužek na poloose v pr :gey: tak tě na to odkáže diagnostika. Pokud je mechanicky poškozen-mohlo by to být ono,nebo i něco jiného :lol: . Pokud máš I.model-Možná uvolněná žárovka(jestli tam vůbec je :?: ) od kontrolky abs=tvoje diskotéka.... Kuchnout budíky-opravit...

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

ahoj lidi mám na vás dotaz,vag mi našel vadné čidlo na abs(levé přední kolo)ale když zapnu zapalování tak kontrolka nesvítí ani když jsem odpojil kabel k jiným čidlům,jen při nastartování tak na čtvrt sekundy problikne. já myslel že když je závada na abs tak má svítit do odstranění závady,nevíte proč tak???????a co s tím :idea: :idea: :?: :?:
téměř

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

téměř píše:ahoj lidi mám na vás dotaz,vag mi našel vadné čidlo na abs(levé přední kolo)ale když zapnu zapalování tak kontrolka nesvítí ani když jsem odpojil kabel k jiným čidlům,jen při nastartování tak na čtvrt sekundy problikne. já myslel že když je závada na abs tak má svítit do odstranění závady,nevíte proč tak???????a co s tím :idea: :idea: :?: :?:
ABS ti jinak funguje? Chyba tam mohla být stará-nesmazaná,nebo jen sporadická... :lol:
:idea: Možná se pletu,ale aby ti to načetlo chybu tak asi nestačí jen odpojit jiný snímač abs aby ti to načetlo novou chybu. Zkus jiný snímač odpojit a pár desítek metrů popojet... Snad to pak načte i ten odpojený :repa:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od ifos.cz »

téměř píše:ahoj lidi mám na vás dotaz,vag mi našel vadné čidlo na abs(levé přední kolo)ale když zapnu zapalování tak kontrolka nesvítí ani když jsem odpojil kabel k jiným čidlům,jen při nastartování tak na čtvrt sekundy problikne. já myslel že když je závada na abs tak má svítit do odstranění závady,nevíte proč tak???????a co s tím :idea: :idea: :?: :?:
Popisujes nejspis temer presne to, s cim mam problem (na pravem prednim kole - sporadicky) i ja - taky mi kontrolka jen kraticce problikne pred nastartovanim - kdybys to vyresil, napis to sem prosim (ja udelam totez). Diky.

Ja mam na pravem kole viditelne poskozeny (pokrouceny a lehce napraskly) ten krouzek s dirkama ze ktereho cidlo ABS snima otaceni kola (ABS nekdy funguje a nekdy ne) a posledni dobou se mi od toho kola obcas line v tahu nebo pri brzdeni motorem podivne kovove kvikani, tak nevim jestli uz ten krouzek neni uplne v pr... - na zvedak se dostanu snad pristi tyden, tak uvidime jestli to ma souvislost. Bohuzel se to pry prodava jen jako celek, takze me nejspis kvuli tomu ceka vymena cele poloosy :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Lolik »

U mě při zapnutí klíčku se na 1 vteřinu rozsvítí kontrolka ABS stejně spolu s ostatníma kontrolkama.Při horší baterii problikne i při startování z důvodu poklesu napětí pro RJ. Před úplnou poruchou čidla na LZ kole jsem také nejdříve měl občas sporadickou chybu na čidle otaček kol a občas za jízdy se rozsvítila kontrolka ABS, která svítila do doby vypnutí a zapnutí zapalování. Ale během 3 týdnu se porucha projevovala stále častěji až do doby kdy závada svítila pořád. Rozsvěcovala se vždy až bylo auto v pohybu kolem 10-15km/h a více. Jakmile RJ zjistí rozsouhlas mezi ostatními čidly o více jak 4km/h tak ABS vyvolá poruchu a je nefunkční.

Takže čidlo se může zdát být po natartování funkčí ale při jízdě a nevěryhodném měření vyvolá ABS poruchu.Buď je to náznak že čidlo bude brzy vadné nebo je problém u snímaného kroužku(poškození, znečištění).Další problém by mohl být v kabeláži a konetkorech.
Na závěr u mě čidlo vyměněno a už rok jezdím bez poruchy.
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

Pro Ifos: Pokud ten kroužek není totálně KO,tak jde zachránit... Známej ho při demontáži poloosy napraskl a mírně zdeformoval. Zničenej se mu nelíbil,tak ho tam ani nedával-nevěděl proč tam vůbec je :mrgreen: . Po montáži poloosy a následném projetí se rozsvítilo abs.... Na konec pochopil že ta věc co sundal tam musí být :mrgreen: .... narovnal,svařil a dal zpět. Abs do dnes funguje a kroužek drží :ura1: .
Kroužek nemá vliv na nějaké vibrace... Spíš vůle v nápravě nebo hnacím ústrojí,ale to je do jiného tématu :wink:
Kvůli kroužku nemusíš kupovat celou poloosu,stačí koncovej křížek/kloub

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

DAVELVR6 píše:
téměř píše:ahoj lidi mám na vás dotaz,vag mi našel vadné čidlo na abs(levé přední kolo)ale když zapnu zapalování tak kontrolka nesvítí ani když jsem odpojil kabel k jiným čidlům,jen při nastartování tak na čtvrt sekundy problikne. já myslel že když je závada na abs tak má svítit do odstranění závady,nevíte proč tak???????a co s tím :idea: :idea: :?: :?:
ABS ti jinak funguje? Chyba tam mohla být stará-nesmazaná,nebo jen sporadická... :lol:
:idea: Možná se pletu,ale aby ti to načetlo chybu tak asi nestačí jen odpojit jiný snímač abs aby ti to načetlo novou chybu. Zkus jiný snímač odpojit a pár desítek metrů popojet... Snad to pak načte i ten odpojený :repa:
čidlo jsem odpojil a jezdil a na vagu chybu vymazal a hned bez jízdy to načetlo chybu tu samou
téměř

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

téměř píše:
DAVELVR6 píše: ABS ti jinak funguje? Chyba tam mohla být stará-nesmazaná,nebo jen sporadická... :lol:
:idea: Možná se pletu,ale aby ti to načetlo chybu tak asi nestačí jen odpojit jiný snímač abs aby ti to načetlo novou chybu. Zkus jiný snímač odpojit a pár desítek metrů popojet... Snad to pak načte i ten odpojený :repa:
čidlo jsem odpojil a jezdil a na vagu chybu vymazal a hned bez jízdy to načetlo chybu tu samou
jo a abs šlo a po výměně kotoučů a desek mi už nejde
téměř

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

Proveď kontrolu konektorů-jestli se neuvolnil,preventivně prostříkni,zkontroluj dráty od spoje v podběhu dolů viz.: http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false; _Tohle se mi taky stalo,izolace popraskaná a dráty uvnitř úplně zoxidovaný a abs fungovalo jen někdy- při mokru nebo sněhu :)
Výměna kotoučů a destiček není věc pro nefungování abs :wink: - shoda náhod :wink: . Pokud ta chyba bude nadále, tak asi odešel snímač do pr :gey: ....

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od vilik »

DAVELVR6 píše:Proveď kontrolu konektorů-jestli se neuvolnil,preventivně prostříkni ...........
Přesně tak. Jelikož výměna kotoučů a desek provázejí akrobatické kousky s brzdiči, nábami, hadičkami a mezi tím vším se ještě pletou kabely od čidel, snadno se konektor povytáhne.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

jj,nějak se mi to začalo sypat ,abs,servo kape a příruba k turbu v pytli,to abs bude nějak souviset jak píšete "elektoinstalace"ale je mi divný že kontrolka nesvítí jen na milisekundu problikne,to mě mate
téměř

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

hele kluci blbá otazka,vede vazelína proud?
téměř

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od vilik »

Jestli máš na mysli malé napětí, například 12 V, tak ne. ALE... o vazelínách (až na speciální typy), je všeobecně známo, že mají schopnost vázat vodu. Takže starší vazelína v určitých podmínkách může být vodivá, i když ne tak jako vodič, třeba hliník, či měď.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

vilik píše:Jestli máš na mysli malé napětí, například 12 V, tak ne. ALE... o vazelínách (až na speciální typy), je všeobecně známo, že mají schopnost vázat vodu. Takže starší vazelína v určitých podmínkách může být vodivá, i když ne tak jako vodič, třeba hliník, či měď.
hm.musím prolést a vyčistit kontakty,vím že ne sem,ale da se servo pumpa na 1alhambře přetěsnit?mám na mysli ten simerink pod řemenicí
téměř

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“