PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Fizl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Fizl »

Zdravím,

potřeboval bych radu jestli nevíte kde sehnat automatickou převodovku na Galaxy r.v. 96 2,8 4x4, a nebo jestli jde předělat na manuál, případně firma která by to udělala.

Díky za každou radu

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Zdravim Fizle, dej si inzerat sem: POPTÁVKA: Sharani, díly, doplňky, příslušenství: http://www.vw-club.cz/modules.php" target="_blank?

Uživatelský avatar
Fizl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Fizl »

Shemik píše:Zdravim Fizle, dej si inzerat sem: POPTÁVKA: Sharani, díly, doplňky, příslušenství: http://www.vw-club.cz/modules.php" target="_blank?
Já bych potřeboval hlavně zjistit jestli to jde předělat na manuál. Automatická převodovka je na repasi ale nejak se to nedaří spravit. Potřebuju vědět jestli tam jde dát manuál, nevím jestli se 2,8 4x4 dělal v manuálu a nebo nějaký dopasovat.

Pak si dám inzerát pokud původní automat nepůjde spravit :wink:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

No ja jsem minulych 7 mesicu resil to same, prevodovka tiptronic 5st. nesla spravit, tak jsem nakonec, nez to resit dalsi pulrok, koupil jinou funkcni prevodovku.
Zbavovat se luxusu atomatickeho razeni mi pripada trochu skoda.
Ja bych bud spravil tu puvodni, nebo kupoval jinou opet automatickou prevodovku, ale predelavat to na manual je skoda. 8)

Uživatelský avatar
Fizl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Fizl »

To s tebou souhlasím, sám mám automat, ale tady to Galaxy má kámoš postavené na taxíku a najede dost kilometrů a už nějak přestal věřit automatům.
Témata jsem prošel ještě dřív než jsem tady tohle téma založil ale nikde jsem se nedočel něco bližšího o 2,8 4x4. Většinou se všude řeší Tdi a sem tam vyjímečně 2,3, ale 2,8 a navíc 4x4 nikde

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

A proc kamos prestal verit automatum, kvuli te poruse? To prece neni reseni vratit to auto nazpet ve vyvoji, tim myslim z automatu na manual. Reseni je opravit to co mam, nebo to uvest do puvodniho stavu treba koupi jine prevodovky. Obzvlast se divim tomu, ze kdyz kamos taxikari, tak ze se muchce opet kvrdlat rukou a mackat spojku. Ja byt taxikarem, tak za automat skacu radosti az do stropu. 8)

Uživatelský avatar
Fizl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Fizl »

Shemik píše:A proc kamos prestal verit automatum, kvuli te poruse? To prece neni reseni vratit to auto nazpet ve vyvoji, tim myslim z automatu na manual. Reseni je opravit to co mam, nebo to uvest do puvodniho stavu treba koupi jine prevodovky. Obzvlast se divim tomu, ze kdyz kamos taxikari, tak ze se muchce opet kvrdlat rukou a mackat spojku. Ja byt taxikarem, tak za automat skacu radosti az do stropu. 8)
No všichni mu říkají že všechny automaty jdou sr*t kolem 150-200tis km a to má najeté za rok a půl. a Za repas dávát co chvilku 35tis a mít odstavené auto, to je pro něho dost blbé. S autem není jinak žádný problém jenom ta převodovka teď začala blbnout

Jinak já bych už manuál nechtěl ani vidět 8)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

No pokud se k tomu covek dobre chova a udrzuje to jak ma, tak neni po zadnych 200.000 km nic repasovat. Ta prevodovka by mela mit temer stejnou zivotnost jako to auto. Nevim, zda ji, resp. to auto kamos ma od zacatku, nebo zda to koupil jako starsi, ale at ji spravi, dobre udrzuje a ma klid. To ze s ni taxikari by na nic nemelo mit vliv, pokud neco odejde driv, kvuli vyssi zatezi, kvuli taxikareni, tak to odejde stejne driv jako jine veci nebo cele auto, ale velka pouzivanost by nemela byt duvodem k odchodu prevodovky nebo jejimu repasovani.

K te moji se pravdepodobne nechoval nejlip predesly majitel, ona to malicko vykazovala uz kdyz jsem ji koupil, ale nevenoval jsem tomu pozornost a to byla chyba. Mam tam ted jinou a verim, ze na veky. 8)

Uživatelský avatar
Fizl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Fizl »

Já mám na svojem autě najeto přesně 193 tis km a automat řadí jak nový, když jsem byl na výměnu oleje tak ten borec (spravuje automaty 16let) nechápal že je to jak nové. Auto jsem ale kupoval s plnou serviskou ve Švýcarsku a kámoš to Galaxi taky kupoval ve Švýcarsku se serviskou. Holt smůla je smůla.

Ale i tak bych potřeboval vědět jestli to jde překopat na manuál :)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Nahodicka, ja mam auto take ze Svicarska a dokonce od nejakeho sefika nejake mistni pobocky VW, ale bohuzel jsem majitel treti, mezi jim a mnou to mel asi rok a ctvrt nejaky kluk v jiznich cechach. O kvalitu servisu a zachazeni s vozem v tom svicarsku bych se nebal, ale tady, znas to. Verim, ze po tom svicarovi a jeho servisu bych prevodovku nemenit nemusel. 8)

Co se tyka toho predelani, by to myslim melo jit, ale vic o tom nevim, co si pamatuji, tak tady ze sharanistu to zatim nikdo nedelal, ale zkus napsat dotazek do sekce Servis & Pomoc & Autohifi http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... forum&f=28" target="_blank , tam bude take dost borcu z ostatnich sekci, co se vyznaji. Me tam kluci dohodili tu moji soucasnou prevodovku. 8)

Uživatelský avatar
tadeas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.11.2007 14:09

Re:

Příspěvek od tadeas »

Fizl píše:Já mám na svojem autě najeto přesně 193 tis km a automat řadí jak nový, když jsem byl na výměnu oleje tak ten borec (spravuje automaty 16let) nechápal že je to jak nové. Auto jsem ale kupoval s plnou serviskou ve Švýcarsku a kámoš to Galaxi taky kupoval ve Švýcarsku se serviskou. Holt smůla je smůla.

Ale i tak bych potřeboval vědět jestli to jde překopat na manuál :)
Zdravím
rád bych věděl jak ten tvůj kamoš dopadl, mám totiž úplně stejnej problém. koupil jsem sharan r.v.99 2,8 4x4 s větší porcí najetých km. po namontování lpg se projevila závada na převodovce a už pul roku nejezdím a jen to auto tahám po servisech, stálo mě to už tolik peněz,že bych si za to mohl koupit ty sharany dva, a stále nejezdím. Nyní je to ve stavu kdy mám třičtvrtě převodovky nové a řadí, spíš tedy neřadí, to tak že za studena to řadí docela dobře, ale jak se to zahřeje tak to ze dvojky na trojku nepřeřadí, tak bych rád věděl jak to ten kamoš vyřešil. Dík za info TADEAS

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Bitvi »

To by mě zajímalo Shemiku,jak se chceš chovat k aut. převodovce.Jedině tak měnit olej.
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Shemik »

Jednak menit olej, pri tahani tezkeho privesu ci nakldu do delsich kopcu pouzivat pevne stupne a v horach manualni razeni. Nekdy ten automat potrebuje Tvoji asistenci, ale oproti fofrklacku jen nekdy. Jak jsi sam psal minule, je to vec nazoru, zvyku, zpusobu a mista pouzivani auta. Ja uz bych automat (a to ani po tech pripetiich, s moji prevodovkou) za manual nevymenil a duvodu k tomu mam hodne. V tech prazskych kolonach porad kvrdlat mezi jednickou a neutralem uz fakt nechci a o to pohodli pri velkych dalkach (Sicilie) bych take nerad prisel. Ty to jako profesionalni ridic vidis jinak, ale pro me i zenu je ten automat pomocnik ulehceni pohodli bezpeci pohodicka ... 8)

caris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.07.2008 21:23
Bydliště: PRAHA

Vymena automatu za manual

Příspěvek od caris »

Prosim o pomoc. Nema nekdo zkusenost s vymenou automatu za manual? Potrebuji pomoct. Pomoci VAG-COM musim vymazat v pocitaci automat. prevodovku a prihlasit manual. Nevite kde se to da zmenit na ktere adrese? Dekuji vsem za vase rady.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Shemik »

Carisi
zas tak jednoduche to myslim nebude, ale hlavne proc to chces menit :?: :?: 8O

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“