PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

caris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.07.2008 21:23
Bydliště: PRAHA

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od caris »

Shemik píše:Carisi
zas tak jednoduche to myslim nebude, ale hlavne proc to chces menit :?: :?: 8O
Ahoj,
automat. prevodovka umrela a manual prevodovku tu mam jednu navic.

caris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.07.2008 21:23
Bydliště: PRAHA

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od caris »

Ahoj,
resil tady uz nekdo tento problem? Zamenu prevodovek? Velice rad bych se ho zeptal na nekolik tech. detailu. Dekuji za kazde info.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Shemik »

No dost lidi tady dost vi, ale pokud vim, tak ta vymena automatu na manual byla tady v klubu i jinych sekcich resena vickrat, ale nikdo to doopravdy nedelal, protoze to vzdy bylo vyhodnoceno jako zbytecne moc slozite a narocne, takze debaty na toto tema vetsinou skoncily zaverem, ze je lepsi prodat cele auto a koupit to co covek chce. 8) Cili ve Tvem pripade opravit automat a bud si ho nechat, nebo ho prodat a koupit manual. 8)

Uživatelský avatar
marvin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2008 11:11
Bydliště: 250 84 Sibřina 69. Praha východ

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od marvin »

Tadeas napsal:
Zdravím
rád bych věděl jak ten tvůj kamoš dopadl, mám totiž úplně stejnej problém. koupil jsem sharan r.v.99 2,8 4x4 s větší porcí najetých km. po namontování lpg se projevila závada na převodovce a už pul roku nejezdím a jen to auto tahám po servisech, stálo mě to už tolik peněz,že bych si za to mohl koupit ty sharany dva, a stále nejezdím. Nyní je to ve stavu kdy mám třičtvrtě převodovky nové a řadí, spíš tedy neřadí, to tak že za studena to řadí docela dobře, ale jak se to zahřeje tak to ze dvojky na trojku nepřeřadí, tak bych rád věděl jak to ten kamoš vyřešil. Dík za info TADEAS

Toto jsem našel na minulé stránce, je to sice staršího data, ale je to dosti aktuální. Já mám stejný typ auta, 2.8, 4x4, automat. Byl jsem rozhodnut namontovat plyn. Když jsem nedávno měnil olej v převodovce, tak nějak přišla řeč na to, že tam chci dát plyn, tak mě dotyčný mechanik řekl, že mě to nedoporučuje, že nejspíš mě bude automat blbě řadit, nebo vůbec né. Vysvětloval mě, že ve VAGu je nastavená spolupráce motoru s převodovkou na benzin a že plyn má naprosto jiný průběh spalování a povely pro převodovku bodou podle benzinu. Na plyn to nastavit nelze, neboť by byly ještě větší problémy při startování, což je vždy nutné startovat na benzin. To co píše Tadeas potvrzuje tento názor, neboť píše že za studena to řadí dobře (jede na benzin), při oteplení, kdy se to přepne na plyn to neřadí. Proto jsem se rozhodl od plynu odstoupit a nedělat si problémy. Musím podotknout, že před tímto rozhodnutím jsem mluvil na toto théma s jinými fundovanými odborníky a všichni do jednoho mě toto potvrdili. Takže Vás informuji, abych některé z Vás na toto upozornil, protože je to myslím důležitá zpráva, která někoho může zbavit zbytečných starostí.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Tommate »

to slyším prvně, nikdy jsem neměl automat a ani lpg ale kamarád v passatu vr6 automatu měl lpg a teď má MB v automatu a byl se optat na lpg a odradila ho jen ztráta záruky auta, o ničem takovém se nezmiňoval, to se týká jen SAG?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od patper »

Nooooo, neco na tom asi bude :!: :idea:
Pokud se cipuje motor a je to automat,tak se jeste musi upravit soft v automatu :idea:

Uživatelský avatar
SCULLY-1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re:

Příspěvek od SCULLY-1 »

Fizl píše:
Shemik píše:Zdravim Fizle, dej si inzerat sem: POPTÁVKA: Sharani, díly, doplňky, příslušenství: http://www.vw-club.cz/modules.php" onclick="window.open(this.href);return false;?
Já bych potřeboval hlavně zjistit jestli to jde předělat na manuál. Automatická převodovka je na repasi ale nejak se to nedaří spravit. Potřebuju vědět jestli tam jde dát manuál, nevím jestli se 2,8 4x4 dělal v manuálu a nebo nějaký dopasovat.

Pak si dám inzerát pokud původní automat nepůjde spravit :wink:

Všechno jde spravit, co s tím přesně máš ... 8)
DIAGNOSTIKA, CHIPTUNING, (VAG,TACHO,PIN)dojezd km na budíkách,ELEKTRIKÁŘ, kompletní SERVIS vozů
specializace na Galaxy, Sharan, Alhambra :-) opravy Maxi i polodotů tel.605040040

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Mr.x »

Zdar, nehodlám tu řešit že automat je nej atd. Jsem novým vlastníkem Sharanu rv1998 1,9 tdi dnes jsem na diagnostice zjistil, že tam byl automat protože se to připojilo na jeho jednotku a problém je ten že tacho ukazuje zhruba o 30km/h víc. Co s tím? budíky neukazují žadnou chybu. Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od vikino1 »

Možno by pomohlo zmeniť kodovanie budíkov.

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Mr.x »

nějaký navod jak na to?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od smolda »

Návod je jednoduchej, klubák s nickem Tornado1. Pokud nemáš zkušenosti, nepouštěj se do toho sám, mohl bys nadělat víc škody než užitku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Mr.x »

s vagem umím jde jen jaké číslo zadat atd

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od smolda »

S VAGem umí leckdo, ale vědět kam šáhnout, to ti dobrovolně nikdo neprozradí. Nebo už jsi viděl hastrmana kterej by sám sobě vypustil rybník? :fool:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od Mr.x »

nj tak v tom případě je to to forum na....... najdu si to jinak.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA, PŘESTAVBA: předělání automatu na manuál

Příspěvek od smolda »

Fórum není na ...., jde jen o to že kódováním jednotek se někteří lidé živí a zkrátka a dobře ti dobrovolně neprozradí kam sáhnout a co změnit. Jestli si myslíš že na jiným fóru to bude jinak, tak se pleteš. Pokud jsi zvyklej z Warez serverů, že se poptáš po softu a někdo jinej ti ho ochotně linkne, tak tady to tak opravdu nefunguje.
Navíc by bylo pro tebe ideální to dát do pořádku i po elektrický stránce, nejen softwarově.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“