INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od dolcett »

Při určitých otáčkých zacne rezonovat plast na vnitřním zpětném zrcátku, je to takový ten rámeče, který drží sklo zrcátka a je přilisovaný ke zbytku s držákem. Zkoušel jsem to domačkat, ale dělá to pořád. Co s tím? Zalepit? Čím? Rozebrat? Jak?

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od marasoba »

Ahoj, mám úplně stejný problém. Co s tím? Už jsem zkoušel pomačkávat, ale vždy to začne znovu.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od kazbic »

Celé zrcátko jde vyndat i s "nohou" otočením o 90 stupňů proti směru hod.ručiček (do leva).Mrkněte se,jestli dvě pužiny které nohu zajišťují,jsou dost napružené.Trochu jsem je přihnul a byl klídek :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od Bandog »

Kazbiči (nebo kdokoliv), prosím, poraďte: udělal jsem se zpětným zrcátkem jak popisuješ výše, napružil jsem trošku víc ty dvě pružinky, ale vůbec to nezabralo.............dá se ten plast přímo kolem sklíčka nějak demontovat a zkusit ten plast pročistit a nebo třeba přilepit, aby nerezonoval???

Už zvažuji koupi jiného zrcátka, protože tenhle zvuk mě už začíná dovádět k šílenství.........předem moc díky za rady.........

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od michall »

Trochu oživím téma - v autě za různých okolností (rychlost, jízda po čičistones, rádio, ...) se ozývá různé drnčení, cvakání apod. Nějaký "zaručený" postup při hledání a odstranění zvuků? Docela už mě to vadí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od heimdall »

Tak toto isté "serie" poriadne aj mňa, najhoršie je to ráno keď je rádio na minime, aby som nezobudil cestujúcich, sú otáčky motora pri ktorých to napočuť vobec, ale poväčšine rezonuje stále, nevedol som prísť na to čo to može byť kedže na prednom skle nič iné ako zrkadlo nieje, ale po prečítaní tohto fóra je problém jasný, rezonujúce spetné zrkadlo, už len nájsť spôsob ako to vyriešiť, aj keď ma asi nič, okrem sekundového lepidla nenapadá....zaujímavé, ako dokážu takéto blbosti znepríjemniť život a vynervovať.

Uživatelský avatar
Borivas
Člen klubu
Příspěvky: 95
Registrován: 05.06.2009 18:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od Borivas »

Toto mě na Sharanu dost štve. Hodně plastů v autě povrzává, drnčí atd. Plasty se chovají v závislosti na teplotě. Vržou, když je auto studené a zase když se ohřeje interiér přestanou vrzat a začnou vrzat jiné. Mám i Passata 3C a toto tam apsolutně neznám. Řešil jsem to tak, že mezi plasty, které jsou na sobě jsem dával tu látkovou izolační lásku, která zabrání tření plast o plast. Né všude to pomáhá, ale je to lepší. Toto mě fakt u SAG vadí.
__________________________________________
VW Sharan 1.9TDI 85kW Tipronic 2007
PASSAT 3C 2.0TDI 103kW DSG 2006 V.
------- Má VW historie < mrkni na to -------

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od michall »

Tohle se obvykle stává, když se ty plasty rozebírají. Auto z pásu nevrže, jak to jednou otevřeš, začne vrzat, klepat, ... Textilní samolepící páska je funkční řešení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Borivas
Člen klubu
Příspěvky: 95
Registrován: 05.06.2009 18:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ZVUKY: rezonující zpětné zrcátko

Příspěvek od Borivas »

To máš určitě pravdu. Jeden příklad : Bývalému majiteli přestal fungovat na budících maxidot. Jezdil jen do autorizovaného servisu. Tam mu rozebrali celou palubní desku, aby se dostali na budíky. Takový nesmysl, jak to můžou udělat ??? Budíky drží přeci na dvou šroubcích zespoda. To, že tohle udělali není vše. Při demontáži v "A" sloupku páčili pod oknem plast u sloupku a praskly ho na obou stranách, Plno věcí polámali a těch šroubků, které tam vůbec nedali na zpět. Dokonce i budíky neměli ani jeden šroubek. No prostě hnus. Stát se to mě, tak mám novou palubovku, tomu věřte. Potom se není čemu divit, že to vrže nebo cvaká.
__________________________________________
VW Sharan 1.9TDI 85kW Tipronic 2007
PASSAT 3C 2.0TDI 103kW DSG 2006 V.
------- Má VW historie < mrkni na to -------

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“