PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od romank52 »

Vymenit displej.....

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od pulec_h »

romank52 píše:Vymenit displej.....
dík, jsem si to myslel, počkám tedy až zhasne uplně a pak zkusím z polodot alespoň na dot...
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od patas1 »

michall píše:Na CE, konektor P3, pin5, č/b vodič. Tam by měl být výstup pro kontrolku na přístrojovce (teda taky pro kontrolku). Pokud se tady objevuje "blikání" proti zemi (mělo by, pokud fungují levé blinkry), tak pak ještě konektor T32 (modrý), pin 18 na přístrojovce. Pokud i tady je "blikání", bude vada v přístrojovce. POZOR! konektory při zkoušení neodpojuj, jen se k němu opatrně připoj. Na zkoušení je dobrá žárovka, třeba 1,2W se dvěma vodiči, multimetr asi nebude stíhat. Zkusím vyhrabat fotky přístrojovky.
no takze jsem si dneska udelal chvilku casu a rozdelal jsem to a promeril.Diagnoza je takova ze jsou opravdu KO budiky.Do budiku signal jde ale oni neblikaj.Co tam konkretne odeslo to netusim bo tomu rozumim jako koza petrzeli :roll:
Otazka co s tim?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Dej budíky někomu, kdo tomu rozumí :D . Závad tam může být víc ... vadný konektor na desce, spálená cestička, odpálený rezistor, vadná LEDka, ... Bez trochy znalostí tam můžeš udělat víc škody.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Sunah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.11.2016 09:36

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Sunah »

Ahoj pánové mám problém u Sharana r.v. 99

Vyměnil jsem žárovky protože mi nesvítila celá palubovka.

Potom co jsem to vrátil zpět palubovka nesvítí krom podsvícení kilometrovníku.

Vycistil jsem kontakty zarovek jak na desce tak na objimkach. -nic

Pojistky jsou ok.

Indikace blinkru svítí normálně.

Alarm ohledně airbagu svítí taky.

ostatní kontrolky při zapnutí klíčku svítí.

Konektor vypadá ok

Fakt už nevím co by to mohlo být.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

A napájení do nich jde? Spínač světel funguje? Pak jedině k ruce schéma a do ruky měřák a hledat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Já nyní řeším tak trochu jiný problém...Před startem se mi nerozsvítí kontrolka na emise. Na VAG žádnou chybu nehlásí.
Ale nevím zda by to mohlo mít souvislost s tím, že na autě není katalyzátor (byl ukraden a nyní je tam navařená trubka) a zda svítila před touto upravou si nedokážu na 100% vybavit.
Díky ..
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Vít Beky Budka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.11.2019 12:37

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Vít Beky Budka »

Ahoj. Koupil jsem Sharana 2007 85 kW a hned jsem šel vyměnit olej a všechny filtry. Po výměně oleje a zapnutí klíčku jsem hledal kontrolku mazání a nic nesvítí nemůžu říct na stoprocent ale mám za to že nesvitila ani předtím. Máte stím někdo zkušenost? Má to svoji pojistku nebo může být jen praskla dioda přímo této kontrolky? Díky za radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Trochu to rozveď - nesvítí žádná kontrolka, nebo jen některé, nebo nesvítí jen mazání? Někdo s diagnostikou, součástí testu přístrojovky je i test kontrolek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Vít Beky Budka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.11.2019 12:37

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Vít Beky Budka »

Všechny ostatní svítí. Dočetl jsem se že u některých aut nesvítí přímo kontrolka (symbol) oleje ale píše to v tom displeji ale mě po zapnutí klíčku svítí žlutej symbol žárovky s vykřičníkem - prasklá některa žárovka? Má to origo denní svícení. Je možné že to tedy píše na displeji ale vzhledem k té pravděpodobně závadě na některé žárovce to signalizuje tuto chybu aten olej to neukáže?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Takže máš maxidot = velký displej ve střední části mezi tacho a otáčkoměrem? Symbol žárovky je signalizace prasklé žárovky, zmizí po chvíli nebo když šlápneš na brzdu (jinak brzdové žárovky otestovat neumí). No a pak by se měly objevit další symboly, i "olejnička".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od BOBSEN »

Symbol olejničky s nápisem Kontrola hladiny oleje, se zobrazí pouze, pokud je nízká hladina oleje jinak ne.

Vít Beky Budka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.11.2019 12:37

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Vít Beky Budka »

Všechny žárovky přešlé a svítí to furt žádná prasklá nebyla když jsem zapnul klíček a Zaplo se to automatické rozsvěcování světel vzadu nesvítilo osvětlení SPZ. Tak jsem si říkal že to je jasné ale když jsem chtěl zkusit projistotu i mlhovku a musel jsem pro její zapnutí otočit vypínačem na světla tak i osvětlení SPZ funguje.pak jsem se divil proč svítí jen levá mlhovla a pravá zpátečka ale po vyndání žárovky jsem zjistil že je tam pouze po jedné žárovce a jinak to ani svítit nemůže což se mi taky moc nepaci alespoň tu zpátečku bych ocenil v obouch světlech. Nic méně to mou závadu neřeší. Nemohlo by nějak zlobit to automatické rozsvěcování? Jestli to je z výroby nebo pak nějak dodělávane nevím. Prodejce mi tvrdil origo. Je to dovoz z Dánska.
Přílohy
Tohle svítí po zapnutí klíčku
Tohle svítí po zapnutí klíčku
A když to nechám zhasnout nebo nastartuju, objeví se pak toto
A když to nechám zhasnout nebo nastartuju, objeví se pak toto
Naposledy upravil(a) Vít Beky Budka dne 25.11.2019 21:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

Kontrola žárovek je tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17265" onclick="window.open(this.href);return false; , pokud nezhasne po šlápnutí na brzdu, je někde chyba. Automatické svícení tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17790" onclick="window.open(this.href);return false; , záleží na tom, jestli je to origo nebo domorobo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od michall »

No tak to by mělo být OK. Pokud si správně pamatuju, tak "origo" automatické svícení mělo jen jedno relé, které s klíčkem zaplo tlumená světla, jinak nic.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“