ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od jbarman »

Nějakou dobu mě trápily zvuky od předního skla. Po dosažení cca 100 km/h to začalo praskat jako bych měl někde puklinu a po nějaké době jsem zjistil, že to dělají špatné gumičky stěračů. Teď mě ale začali otravovat rezonance někde vpravo v hloubi palubní desky kolem 1500 - 1800 ot/min. Dělá to dost nepříjemný drnčivý zvuk. Jestli víte, tak pomožte.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od bikes »

Dobrý den, poslední dobou pozoruji klepání od spodní části pod spolujezdcem. Nevím zda to může dělaz chladič nafty, ale z těch prostor to vycází. Máte s tím někdo zkušenosti co by to mohlo způsobovat? Mám se znervozňovat?

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od ajo »

A čo stabilizačne tyčky? viac tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=23165" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od bikes »

oMLOUVAM SE, dělá to i na volnoběh a nejvíce za studena. Mám 85kW, automat 2004. Týčky jsou OK

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od ajo »

tak v tom pripade može byť seknuta voľnobežka na altiku- moj prípad.
Obrázek

Uživatelský avatar
fitzano
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 10.10.2007 16:56
Bydliště: Praha

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od fitzano »

Když otočím volantem za jízdy do leva, tak mi začne vrčet :?: motor, jak dám zpět tak v pohodě.¨
Je to pouze za jízdy !! :!:
V servu olej je.
Co to může být ?
Kdo poradí?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od vilik »

fitzano píše:Když otočím volantem za jízdy do leva, tak mi začne vrčet :?: motor, jak dám zpět tak v pohodě.¨
Je to pouze za jízdy !! :!:
V servu olej je.
Co to může být ?
Kdo poradí?
To mě dělá taky. Tipuji to na silentbloky. Ale zatím jsem se s tím podrobně nezaobíral.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

mp3turbo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 27.09.2008 00:37
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od mp3turbo »

ja mam presne to iste, pri akomkolvek rezime motor trosku zvysene brumí a pri zatoceni dolava zacne poklepkávať.

su to silentbloky, menim teraz cez vikend. Mam dojem ze su tam tri kusy, dva stoja zhruba 50eur, jeden 150eur v original Forde; Sharan to ma tusim trochu lacnejsie, este som nezistoval - vikend je daleko :) jo a mozes si tipnut ktory budem mat chnapnuty, ci lacnejsi alebo drahsi. Tfuj Murphy...

mp3turbo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 27.09.2008 00:37
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od mp3turbo »

nenapisal som - vymenene, bol to ten lacnejsi. Neuveritelne.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od vilik »

Ještě napiš, jestli to byl levý, pravý či prostřední. Tvoje cenová klasifikace mě moc nepomohla. :D
Dík.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

mp3turbo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 27.09.2008 00:37
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od mp3turbo »

sorry chlapi, az teraz som zaregistroval zmenu v tejto teme. Neviem ktory to bol. Vymenil mi to chlapcisko v garazi a zabudol mi povedat, ked som sa ho teraz pytal tak na mna kukal ako na debila ze ako si to ma po mesiaci pamatat.

ladan03
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.06.2016 22:07

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od ladan03 »

Zdravím,tak to vrzání není ve dveřích,ale vrže když zvenčí zatlačím jakoby u střechy na dveře tak tam,to znamená když přejdedu sebemenší nerovnost tak zdaní dveře jen na levý straně vržou,na chvíli pomohlo když sem namazal ty gumy kolem to těsnění,ale za 2 tejdny to vrzalo zas,už sem z toho na bednu nemáte někdo zkušenost s tímhle?sem s tím autem spokojenej maximálně,ale tohle mě úplně otravuje jízdu...díky

Chlapi, mám stejný problém, těsnění jsem promazal, ale vrže to neskutečně..... Poraďte co s tím. Sharan 2010

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj. Rád bych požádal o radu. Ať už v jakémkoliv režimu jízdy, tak i při stojícím autě na volnoběh se mi začalo ozývat drnčení (hlubokotónové vrnění) odněkud cca z míst kapsy před sedadlem spolujezdce. Klidně to ale může být až z motorového prostoru či odněkud z PP blatníku. Zatím nebyl čas po tom přiliš detailněji pátrat, musel by mi někdo držet plyn přesně v rozmezí 1400-1500 ot./min., jinak to není slyšet. Zvuk připomíná nějaký plast, nebo jako když drnčí něco na reproduktoru. Pokud by někdo věděl, v kterém prostoru pátrat, byl bych rád. Veškeré povrchové díly dostupné v interieru a ani povrch blastníku nevykazoval žádné změny v tom zvuku, když jsem zkušel do nich bouchat, nebo zatlačit, zda nění něco uvolněného. Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od hiero »

skontroluj si plasty zvonka pod celnym sklom...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od michall »

Použij vestavěný "noise eliminator". Ovládací prvek se obvykle nachází ve středovém panelu mezi Climatronicem a držáky na nápoje. Označen bývá volume a má tvar kolečka nebo tlačítek. Jeho použitím zmizí všechny nežádoucí zvuky a zbydou jen ty žádoucí.

No a teď trochu k věci - těch příčin může být mnoho, mrkni třeba na uchycení spolujezdcova tapecu dveří, pokud se do toho někdo díval, nemusí být zacvaknuté všechny úchyty, další je uchycení víka schránky před spolujezdcem a malého krytu nad ním, nebo uchycení palubky vpravo dole. Teoreticky můžeš mít i něco ve dveřích. Atd, atd.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“