ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

samuel píše:Tak tak, a navíc aspoň víme, že to auto žije :wink: Nejlepší je, když před tím jezdíš v rozhrcaný Felicii, pak si připadáš jak v prezidentském voze :)
:lol: tak to je přesně můj případ :lol:

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Andrej »

Zviezol som sa pred kúpou môjho miláčika v Alhambre s 66 kw motorom. Stále som dúfal že na 5. stupni stíchne, ale ani na piatom stupni pri 120 km nestíchol. Mal som pocit že riadim traktor a mám pritiahnutú ručnú brzdu. Potom som vyskúšal môjho 66 kw s chip tuningom a nestačil som sa diviť. Na piatom stupni sa môžeme normálne rozprávať v kabíne a pri obehovaní do kopca je to dríč. No proste paráda. Jazdím na nafťakoch už asi 7 rokov a nevadí mi zvýšená hlučnosť. Všetko sa mi vracia v radosti z pocitu tej síli a spotreby :lol: Chce to menej hlučné pneu :bubu:

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

cus sharan I. 98 afn tdi81kw najeto 155tis hlucnost gum v poho nic nevrze nic neklepe a ze je slyset motor to jsem moc rad :D :D neni nad to kdyz stado koni zacne pekne cvalat. Aspon je znat ze se ten muj vysnenej 81kwatak neflaka.
p.s a srovnavat bmv a sag :lol: :lol: :lol: vyhraje sag
postel gauc atd. do bmv :lol: a jezdit za cca7l :lol:

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od vasyl »

Andrej píše:Zviezol som sa pred kúpou môjho miláčika v Alhambre s 66 kw motorom. Stále som dúfal že na 5. stupni stíchne, ale ani na piatom stupni pri 120 km nestíchol. Mal som pocit že riadim traktor a mám pritiahnutú ručnú brzdu. Potom som vyskúšal môjho 66 kw s chip tuningom a nestačil som sa diviť. Na piatom stupni sa môžeme normálne rozprávať v kabíne a pri obehovaní do kopca je to dríč. No proste paráda. Jazdím na nafťakoch už asi 7 rokov a nevadí mi zvýšená hlučnosť. Všetko sa mi vracia v radosti z pocitu tej síli a spotreby :lol: Chce to menej hlučné pneu :bubu:
andrej skoušel 81 kW taky neni k zahozeni cytit tu silu 8) mně libise když na dálnice nějaký frajer předjiždi všechny tak ja trošku podržím ho aby zařadil se do pravého je to hračka :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od jardahes »

já jen k tomu kraválu v autě. Psal jsem tu jak jsme si vyrazily s rodinkou v šesti na hory a měli vše na střeše ( lyže, prkna a sáňky ) a žádný kravál. Doma jsme pak vše sundali a jen příčníky zůstaly. Na druhý den jsem jel do Plzně a možná dvacet minut jsem si v autě lámal hlavu co se zas sype, že je to takový randál. Až pak mne napadly ty příčníky. Mám tam THULE starší model jen ty hranaté potažené gumou. Dost mně ten zvuk překvapil, myslel jsem, že odpor bude menší. S věcma klid a samotné hrozný a tak šly hned dolů a budu je nandavat jen když bude potřeba. Máte někdo nějakou zkušenost? Myslím, že co dělají ty novější, viděl jsem stříbrné a měly oválný profil asi takový rambajs nedělaj.
Jarda

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Shemik »

Tak ty pricniky musi byt znat urcite. Oni jsou drobatko znat i hagusy samotne, ja je tam normalne vubec nemam, takze si vcelku nestezuji, ale znamy je take nemel a od te doby, co je koupil a namontoval to postrehl take. Asi to neni zas tolik, ale kazda vycnivajici blbustka udela sve. 8)

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Hlučnost

Příspěvek od Almara »

Zajímá mě následující.
Mám Alhambru 81kW a Galaxy 66kW. Galaxy je podle mýho vnímání při jízdě o dost hlučnější. Někdo tvrdí že ty 66tky jsou hlučnější než 81čky- ale když běží na volnoběh tak se zdá být hlučnost v poho. Někdo zas tvrdí že Ford má horší odhlučnění interieru. Co vy na to? Jsou to všechno bludy a problém je jinde nebo je jedna z těch dvou věcí pravdivá?

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: Hlučnost

Příspěvek od keri »

No, osobně můžu za sebe říct, že jsem se svezl oběma, Sharanem i Galaxy ( máme ) obě 66-tky a galaxy je podstatně hlučnější. Ale speciálně u nás na tom má vinu i kus chybějícího odhlučnění, protože je bouranej, nicméně hlučnější asi bude.

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hlučnost

Příspěvek od Almara »

No, já sem z toho docela rozčarovanej. Vůbec mě nenapadlo že by to mohl bejt takovej rozdíl. Ale než začnu dělat soudy, zajímaj mě zkušenosti ostatních :wink: Samo to může bejt i nějaká "závada". Ale sem teď nově u Galaxyho po rozvodech a všech olejích-tedy i převodovky.
Jestli je ale pravda že to nějak u pana Fordky "odflákli"- dá se to nějak pořešit dodatečně?

Uživatelský avatar
marek000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 24.10.2007 16:32
Bydliště: PÍSEK

Re: Hlučnost

Příspěvek od marek000 »

Mám šarana 81 kw a kámoš galaxe 81 kw a hlučnost se mi zdá stejná , v 66 kw 8) jsem nejel.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: Hlučnost

Příspěvek od Belmondo »

Taky trochu do mlýna: Kámoš má Sharana 81 kW (AFN) a já Alhu 66 kW (AHU). Když jsou studený motory, tak se mi hlučnost stejná, ale po zahřátí s tou hlučností jasně vedu. Tak ti nevím... ALe pravda je, že on má najetých poctivých cca 160 tis. na rozdíl od mých cca 270 tis.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od abeljozef »

Moje skusenosti s mojou byvalou alhambrou 1,9 PD 85kW.

Je to dan za diesel. Ked bola nova bola tichsia a vekom hlucnost mierne a pomaly narastala. Este by som dodal ze od 0 do 155 000 km bolo hodne vela v mestskej premavke s adekvatnym poctom stunednych startov co sa na motore tiez podpisuje. Trnava je relativne mala a z jedneho konca na druhy je to do 10 km.

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Almara »

Tak kde mám rady jestli to nechat nebo řešit? :D

Uživatelský avatar
denisdenis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - okolí

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od denisdenis »

Ja osobne presedl do Alhambry 1.9tdi pd 85kw 03 z octavie II 07 2.0tdi 103kw a prvnich 100km jsem myslel,ze mam zatahlou rucni brzdu a motor se chysta umrit! Ovsem byl jsem znamym z Autoservisu ujisten,ze tomu pomuze chip tuning,nebot motor nebude treba tak vytacet a bude mit lepsi tocivy moment...
Myslim,ze to zni logicky !

Co myslite vy??

JackWhite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.08.2008 09:05

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od JackWhite »

Zdar chlapi,v levých zadních dveřích něco při jízdě příšerně vrže nevíte co by to mohlo být?vychází to jakoby co je klika na otvírání,ale víc dopředu díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“