Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...
PříspěvekNapsal: 27.08.2008 00:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.08.2008

7

no tak chlapi poraďte,mě to hrozně deptá to vrzání :?

Předmět příspěvku: Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...
PříspěvekNapsal: 27.08.2008 00:36 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Keby som vedel tak ti aj poradim ale neriesil som este takyto problem. Univerzalne riesenie asi poznas, postupne odstrjovat a hladat......

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 01.10.2008 00:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.08.2008

7

Zdravím,tak to vrzání není ve dveřích,ale vrže když zvenčí zatlačím jakoby u střechy na dveře tak tam,to znamená když přejdedu sebemenší nerovnost tak zdaní dveře jen na levý straně vržou,na chvíli pomohlo když sem namazal ty gumy kolem to těsnění,ale za 2 tejdny to vrzalo zas,už sem z toho na bednu nemáte někdo zkušenost s tímhle?sem s tím autem spokojenej maximálně,ale tohle mě úplně otravuje jízdu...díky

PříspěvekNapsal: 04.10.2008 01:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

JackWhite
zkus si pohrát se seřízením polohy dveří (na pantech) a polohy dovření, možná to pomůže..
---------------------------
Chtěl bych v tomhle tématu udělat malou anketu - "Kdo máte kryt pod motorem?"
a navazující otázku, kdo jste ho montovali dodatečně nebo po strátě (poškození) a jaké jste pozorovali rozdíly v hlučnosti?? Mne se totiž zdá, že ten kryt dělá hodně. Zvlášť pokud je např. mokro, je v autě více slyšet motor, hluk se odráží od země. Co myslíte, je to možné?

Kryt bohužel na autě namám, nový stojí 1500, a zvažuji koupi (i staršího). Taky díky jeho absenci za deště prokluzuje řemen serva.

PříspěvekNapsal: 04.10.2008 09:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5489

Praha-Rakovnicko-Praha

Ja ted asi mesic jezdim bez neho.... asi pristi tyden nandam a dam vedet :wink:

PříspěvekNapsal: 06.10.2008 22:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2008

2659

Praga

Blbej dotaz, ale nedá mi to.
Občas (rozuměj ne pokaždé) když řadím, stojím na spojce a řadím nahoru z dvojky na trojku slyším podivný pískavý (vrzavý) zvuk z kabiny, těžko popsat odkud.

Bojím se o převodovku, nebo to bude nějaká banalita ?

Díky.

PříspěvekNapsal: 08.10.2008 22:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

dělá to i při vypnutém motoru? zatím těžko říct

PříspěvekNapsal: 11.10.2008 14:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.10.2008

2659

Praga

Pri vypnutem motoru ne. Zpravidla pri razeni na vyssi stupen a jen ze 2 na 3 a ze 3 na 4 kdyz stojim na spojce. Kdyz to tam kopmu rychleji, tak nic, spis jen pri opatrnem normalnim razeni. 8O
A hlavne ve fazi pred pustenim spojky, tudiz stojim na spojce a kvalt uz tam je.

PříspěvekNapsal: 11.10.2008 15:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

tak to možná vypadá na spojku nebo něco s ní společného

PříspěvekNapsal: 12.10.2008 22:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.05.2008

16

Hradec Králové

To JackWhite:

Měl jsem podobný problém. Při jízdě se mi zdálo, že vržou nějaké plasty ve střeše pod tapecírungem, docela mne to otravovalo. Jednou se můj táta náhodou opřel o vrchní část zadních dvěří pod hagusama a zavrzalo to stejně jako při jízdě. A byl jsem doma. U zadních a částečně i předních dvěří vrzala horní plechová konstrukce rámu dveří o semišové těsnění. Semišové těsnění je totiž v místě dotyku rámu dveří trochu odrbané na gumu a při jízdě dveře trochu pracují a po té gumě bez semiše vržou. Vrchní vnitřní rám dvěří jsem proto podlepil lekoplastí bez polštářků na takové cívce, co se dá koupit v lékárně a je klid. Jednou za čas to přelepím, když se to návodou odtrhne. Nic lepšího mne zatím nenapadlo (kromě výměny celého semišového těsnění, do toho se mi ale nechce). Potřebujeme zabránit přímému kontaktu rámu dveří a šemiše, poraďte co vás napadá lepšího, víc hlav víc ví.

PříspěvekNapsal: 12.10.2008 22:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.03.2008

260

CZ

Tommate píše:
JackWhite
zkus si pohrát se seřízením polohy dveří (na pantech) a polohy dovření, možná to pomůže..
---------------------------
Chtěl bych v tomhle tématu udělat malou anketu - "Kdo máte kryt pod motorem?"
a navazující otázku, kdo jste ho montovali dodatečně nebo po strátě (poškození) a jaké jste pozorovali rozdíly v hlučnosti?? Mne se totiž zdá, že ten kryt dělá hodně. Zvlášť pokud je např. mokro, je v autě více slyšet motor, hluk se odráží od země. Co myslíte, je to možné?

Kryt bohužel na autě namám, nový stojí 1500, a zvažuji koupi (i staršího). Taky díky jeho absenci za deště prokluzuje řemen serva.

Když sem jezdil s VW T4 a ten spodní kryt sem tam neměl, tak hlučnost byla určitě vyšší. Po přidělání toho "šus" plechu to bylo lepší.

PříspěvekNapsal: 13.10.2008 23:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

no já si to myslel, ono se to podceňuje a hodně majitelů aut, když ho někde ztratí nebo rozkřupou, tak už ho tam nikdy nenamontují, protože auto jede i bez krytu a nejde to vidět, každá byť maličkost dělá svoje

PříspěvekNapsal: 03.11.2008 12:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.12.2007

297

Praha 11

lidicky mam dotaz ted jsem jel na slovac a z5 a nelibi se mi ten hucivy zvuk uvnitr auta prijde mi to jako nekudy do kabiny leze ten protivzduch co vam fouka do cumaku kdyz jedete nad 100km/h. neda se to nejak omezit?

PříspěvekNapsal: 15.03.2009 19:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.12.2008

4

Hlásím stejnej problém :(
karlos hk píše:
To JackWhite:

Měl jsem podobný problém. Při jízdě se mi zdálo, že vržou nějaké plasty ve střeše pod tapecírungem, docela mne to otravovalo. Jednou se můj táta náhodou opřel o vrchní část zadních dvěří pod hagusama a zavrzalo to stejně jako při jízdě. A byl jsem doma. U zadních a částečně i předních dvěří vrzala horní plechová konstrukce rámu dveří o semišové těsnění. Semišové těsnění je totiž v místě dotyku rámu dveří trochu odrbané na gumu a při jízdě dveře trochu pracují a po té gumě bez semiše vržou. Vrchní vnitřní rám dvěří jsem proto podlepil lekoplastí bez polštářků na takové cívce, co se dá koupit v lékárně a je klid. Jednou za čas to přelepím, když se to návodou odtrhne. Nic lepšího mne zatím nenapadlo (kromě výměny celého semišového těsnění, do toho se mi ale nechce). Potřebujeme zabránit přímému kontaktu rámu dveří a šemiše, poraďte co vás napadá lepšího, víc hlav víc ví.

PříspěvekNapsal: 14.11.2009 11:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.08.2009

112

okres Beroun

Taky bych se chtěl podělit o problém s hluky... za jízdy povrzává něco jako kdyby se o sebe třely dva suchý plasty. takový lupání. ozývá se to jakoby z pod palubky uprostřed u okna nebo spíš z pravé strany. připadá mi to že je to jakoby se kroutila karoserie při přejezdu nerovností. už jsem všechno možný pobochal a promačkal a prd. připadá mi že to dělá palubka samotná, ale nevím.... nevíte někdo?

a ještě přidám svůj úspěch při boji s hlukem. když jsem galaxika koupoval, měl takovej divně dunivej zvuk, hlavně v zátahu. jak když je díra ve vejfuku.... po ohledání jsem zjistil že výfuk je OK. tak jsem šel na vzduchovej filtr, kterej taky umí dělat slušnej bordel. zjistil jsem že nějakej diletant, kterej měnil vzduch. filtr, nějakým záhadný způsobem vytrhnul celej air box z uložení a při tom ulomil výstupek dole kterej leží v gumě. z air boxu vede plastový koleno do prostoru k přednímu světlu kde si saje vzduch. to bylo vypadlý a ještě zmáčlý - to byla příčina toho divnýho zvuku. Výstupek jsem nalepil, airbox a koleno umístil tak jak má být a je to pohoda.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]