FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
VRsestka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.10.2011 20:08
Bydliště: skoro Louny

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od VRsestka »

Zdravím,při výměně vzduchového filtru u mé VR6 jsem zjistil že mám na horní části volnou přírubu na nějakou hadici.
V knize Jak na to, je napsáno že je to příruba na sací hadici sekundárního vzduchu.? Můžete mi to někdo vysvětlit?
Jo a žádnou volnou hadici kterou bych tam mohl nasadit tam nevidím.

Díky

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Sekundární vzduch - sací systém je vybaven dmýchadlem (takový vysokootáčkový ventilátor) a v určitém režimu práce motoru (například zastudena na volnoběh, ale i jindy) se do výfukového potrubí fouká vzduch. Je to z důvodu snížení emisí.

Je to poměrně tlustá hadice, těžko bys ji přehlédl.

VRsestka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.10.2011 20:08
Bydliště: skoro Louny

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od VRsestka »

Díky za vysvětlení. Ptal sem se v práci kluka co dělá auta a nějak nevěděl. Myslel ,že to má souvislost s turbem u diesla.
Prosím tě, nevíš jestli to má vliv jen na ty emise?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Má. Ničemu jinému to nevadí.

VRsestka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.10.2011 20:08
Bydliště: skoro Louny

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od VRsestka »

Super, no vlastně uvidím na STK. Ćasem si ji teda seženu.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Na emisích se to pravděpodobně neprojeví - má to vliv na chod studeného motoru a jak známo emise se měří u motoru v provozní teplotě. Takže buď v klidu a jezdi ;-).

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od jeff78 »

Shar píše:Od jiste doby menim vzduchovy filtr po 15.000 km, zaroven s olejem 5W40, od te doby pozoruju fakt mensi spotrebu, asi o litr min.
A uz i po tech 15.000 km je dost "zasrany", navic od te doby nepozoruju problem s vahou vzduchu, uz jsem na ni nemusel sahnout minimalne pres 100.000 km. Tech 300-400 Kc me stoji za to, abych na tom nesetril.
Znamy se me ptal, ze pry se s motorem 1,9 TDI 81 kW v Toledu nemuze dostat pod 5,8/100km, tak jsem se ho ptal, po kolika meni vzduchovy filtr a pry podle vyrobce po 60.000km a nechce vyhazovat penize drive. Kdo chce kam... :-)
JA to taky delam pri kazde vymene oleje. Podle me to zas neni takova zavratna investice. Nevic se vam to podle me vrati na spotrebe :-D
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Fakt nechápu, který vývojový kretén stanovil výměnný interval vzduchového filtru na 90.000 km. To je děs, jen si to představím a je mi blbě.

fritschv
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.12.2008 10:33
Bydliště: Pardubice

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od fritschv »

...takze vzhledem k tomu jak casto by se melo pristupovat k vymene je asi jedno jestli koupim filtr za dve kila od Starline nebo za sest od MANNu - teda jedno to neni moji penezence :roll:
nebo v tom vidite zasadni rozdil co se tyce kvality filtrace mikrocastic a propustnosti vzduchu?
SHARAN II 1.9TDi 96KW ASZ
ex Alhambra II 1.9TDi 85KW AUY

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ano je to přesně tak jak píšeš v poslední větě - je tam velmi podstatný rozdíl..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Lolik »

Já osobně si raději připlatím a dopřeji mu MANNíka. Už jenom pro to když při výměně vydím co pochytá za humus :wow:
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od jardahes »

nazdar lidi, možná je můj dotaz mimo, ale zkusím to. snažil jsem se snížit hlučnost a měl jsem to na výfuk, ale ten je v pohodě, po konzultaci s mechanikem jsme dospěli k názoru, že to dělá chybějící " tlumič sání ", má to být plastové vedení o průměru cca 80 mm od vzduchového filtru do masky chladiče, kde to saje vzduch a pak to jde do vzduchového fltru a dál zřejmě mi to vymontovali při opravě klimy a nevrátili zpět a já ten zvuk přikládal výfuku a nevšiml se. Je tato možnost možná? Protože jsem ten díl nikde v katalogu nenašel a na vrakovišti na mne koukají jak na blázna, máte s tím někdo zkušenost? Díky moc
Jarda

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od Marek77 »

Systém sání umí dělat pěkný kravál, to si můžeš být jist. Nedávno jsem tu měl Sharana, který při volnoběhu taky dělal dost významný kravál. Zjistili jsme, že má ulomené dvě (ze tří) ty plastové nožky, kterými se zasouvá vrchní kryt filtru do spodního (u blatníku). Tím kryt netěsnil, špatně seděl a vibroval. Takový kravál svět neslyšel. Stačilo lehce rukou přimáčknout na ten hodní dekl a byl klid.

Spravila to výměna víka filterboxu.

Systém sání umí zvýšit hlučnost, dokonce možná víc než ten zmíněný výfuk ;-).

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od marcelralis »

Dal jsem tam CHAMPIONa za dvě stovky v akci v AUTOKELLY, udělal jsem dobře? Jak se pozná kvalita, podle značky nebo podle peněz?

mirkes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2010 08:48
Bydliště: Valachov

Re: FILTRY, VZDUCHOVÝ: výměna vzduchového filtru

Příspěvek od mirkes »

Ja mněnim všechni filtry každej rok před zimou společne to dělám s vymněnou oleje.
Vymněním naftovej,vzduchovej,pylovej a olejovej filtr.Pak vše jede jak ma i spotreba OK :!:
Za rok najezdím cca.15000km.
VW-Sharan

http://www.youtube.com/results?search_q ... 21000&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“