INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od michall »

No ta izolace je jednak protihluková a jednak i trochu tepelná-pomáhá držet motor v pracovní teplotě (aspoň u ropáků). Ale to už patří jinam.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

drobek-dk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.04.2012 00:56

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od drobek-dk »

prosim nemate nekdo zkusenost s rozebranimpalubky kvuli topeni sharan 1

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od Mirďas »

Ahoj kluci, stal se mi následující problém. Chtěl jsem otevřít kastlik u spolujezdcovích kolen, ale páčka na pravé straně mi nedrží, perko kamsi zmizelo a ten plast, který drží ve dvířkách je nějaký prasklý a celý kastlík nejde zamknout. Chci se zeptat, jestli se musí vyměnit celé dvířka kastliku a nebo by jen stačil ten mechanismus otevírání a zavírání, popř. zda doma někdo nemáte. :)Díky :)
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Uživatelský avatar
pelikaan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.03.2010 15:33
Bydliště: Dolní Kalná

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od pelikaan »

Já měl asi podobný problém: u schránky jsem měl utrženou kliku. O žádném pérku ale nevím, že by tam bylo. Já měl urvané panty kliky. Když jsem teda kliku vyndal, jsou tam v té štěrbině dva čudlíky, které je potřeba zamáčkout (od sebe), aby se dvířka otevřela. Potom je sundáš a můžeš svůj problém vyřešit na stole. Já jsem tam musel vyrobit nové panty. Ty orvané jsem obalil plíškem a stáhnul šroubkama M2. Potom jsem to sesadil a naštěstí to funguje. Nacpat do těch pantů zpátky osičky šlo mizerně, ale podařilo se. Zámek už radši nepoužívám - mám to tvale odemčeno, aby zase někoho nenapadlo to znovu urvat.

mopik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.10.2012 11:26

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od mopik »

To ja mam jiny problem , nevim jak se to nekomu povedlo, ale kastlik u spolujezdce dopadl takhle :(
: https://www.dropbox.com/s/aaqrtolvhwfs0 ... .11.36.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
dvirka kastliku vypadaji v poradku
: https://www.dropbox.com/s/xt48i2stkr0uy ... .14.01.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lovil jsem v navodech, prohlizel vsechny mozne sroubky , ale nedoslo mi co s tim zatim. Co vsechno musim odmontovat abych mohl tu zakladni cast vymenit?

dik za rady
Seat Alhambra II 1.9TDi 85kW r.v.00

comiks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2011 12:41
Bydliště: Zlín

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od comiks »

Zdravím pánové a damy,
mam dotaz potřeboval bych poradit jak demontuji kaslík na odkladani pod celnim sklem pred spolujezdcem (na horni strane palubky ).
Nejak se mi na to nepodarilo zatim prijit. Predpokladam ze budu muset z palubky demontovat zrejme stredovy kaslik a uchyceni odkladaciho kasliku je pristupne zboku? Nechtel jsem se bez konzultace poustet do vetsich akci.

Diky za pomoc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od michall »

Předpokládám, že máš dvojkový model. Tuším, že u přední hrany (u okna) jsou malé šroubky a dále jsou tam obdélníkové malé otvory, kterými se odjistí plechové držáky. Měl jsem to sundaný, ale už je to dlouho a paměť už tak neslouží. :blush:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

comiks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2011 12:41
Bydliště: Zlín

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od comiks »

Diky za tip zkusim se na to podivat a poreferuju o pripadnem uspechu ci neuspechu.
Ano jedna se o dvojkoveho Sharanka.

lopez2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.07.2013 02:14
Bydliště: Horní Bříza

kastlík na palubovce

Příspěvek od lopez2 »

ahoj... jsem nový majitel sharana 1,9 tdi r.v.2001 a chci se zeptat jak mám vyndat ten horní kastlík na palubovce když ho chci přestříkat...asi bych potřeboval i foto o demontáži ale když mi to někdo vysvětlí tak to třeba pochopím nebo mi pošlete odkaz kde už se to třeba probíralo...nemohu to tu najít děkuji předem muj e-mail je lopez2@seznam.cz
Naposledy upravil(a) lopez2 dne 27.07.2013 20:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od kubenec »

Ahoj a vítám Tě, tvůj problém je hned na první stránce této diskusze. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=37972" onclick="window.open(this.href);return false;

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od manduss »

Ahoj, snažil jsem se projít celý vlákno, ale řešení pro můj problém jsem nenašel. Jak se vyndává pravý kastlík u spolujezdce v GII? Prostřední jsem vyndal, v pravým jsem povolil všechny šroubky, ale pořád to tam nějak drží v místě pravýho pantu. Hábat s tím jde tak půl cm, na každou stranu, ale víc se bojím, abych někde něco neulomil...
A neřešil jste už někdo špatně se otevírající kastlíky. Přijde mi, že ty zobáčky, za který to drží se málo vyklápí, ale nevím jak tomu pomoct:(

Uživatelský avatar
polda100
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od polda100 »

Zdravím pánové mám malej problém se středovým kaslíkem nejde otevřít a když je otevřenej tak pak se nedá zavřít nechce zaskočit nemáte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Prochi2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.06.2013 12:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od Prochi2 »

DSC_0439[1].jpg
Zdravím,přátelé autobusáci. Dnes jsem řešil stejný problém s popraskanými panty na dvířkách středového kastlíku horní části palubní desky u GII jako kdysi Bondik (strana 2 tohoto vlákna).K opravě jsem použil konce od řetízků na vanové špunty,malé samořezné šroubky a akuvrtačku s 2 vrtáčkem. Žádná další úprava nebyla potřeba,jako by to bylo od výrobce :lol:
Přílohy
DSC_0440[1].jpg

folll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.12.2014 16:02
Bydliště: Rokycany

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od folll »

Ahoj, prošel jsem celé vlákno a nikde není zmínka o tom co se stalo mě. Vrchní kastlík před spolujezdcem nejde otevřít. Zkoušel jsem jemně, dokonce do toho dát i ránu(decentně) ale i když se otřásala celá palubka tak nic. Nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte co s tím? Vypadá to že je nějaký problém se zavíracím mechanismem.
Díky za každou radu.
Seat Alhambra II 1.9 PD 85 kW rv.2000

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: INTERIÉR, KASLÍKY: demontáže, výměny a opravy kaslíků

Příspěvek od standaPS »

Mě to dělá taky, on normálně někde drhne. Když ho zmáčknu a lehce jako podeberu tak jde normálně zvednout. Ale problém je, když do toho začneš vzteky bušit (jako já...:) ) a potom nevíš po jakým zmáčknutí je otevřenej abys to neutrhl.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“